Outlook Sorunu

HPQ-User
17-03-2012, 12:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

zülküf sormuş:
MErhaba
İki arkadaş gmaili outlook üzerinden kullanıyoruz Fakat ikisinine pop3 olarak ayarladığımız için benim pcye gelen mailler arkadaşın outloojuna gelmiyor. İki pc de eş zamanlı maillerin gelmesi için ne yapmamız lazım. Konu için desteğinize ihtiyacım var.

Teşşekürler
Zülküf

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
pc

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; Trident/5.0)

Nicoll
17-03-2012, 13:27   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: HPQ-User  
zülküf sormuş:
MErhaba
İki arkadaş gmaili outlook üzerinden kullanıyoruz Fakat ikisinine pop3 olarak ayarladığımız için benim pcye gelen mailler arkadaşın outloojuna gelmiyor. İki pc de eş zamanlı maillerin gelmesi için ne yapmamız lazım. Konu için desteğinize ihtiyacım var.

Teşşekürler
Zülküf

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
pc

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; Trident/5.0)

Bilgisayarın birinde outlook u POP3/SMTP diğer bilgisayarda IMAP/SMTP olarak ayarlayın. Sorununuz çözülecektir.

İkinci bir yöntem olarak kullandığınız gmail e-posta adresi ile Windows Live ID e kayıt olun. Böylece gmail adresinize gelen tüm mesajlar aynı zamanda aynı isimdeki yeni adresinize gelsin... Bu yöntem birbirinden bağımsız olduğundan daha kullanışlı olur... Windows Live ID ile tanımlayacağınız hesaba hotmail.com adresinden girebileceksiniz ama ismi hotmail değil kullanmış olduğunuz gmail e-posta edresiniz olacak.

Windows Live ID kayıt: https://accountservices.passport.net/reg.srf

Son Düzenleme: Nicoll ~ 17 Mart 2012 18:58