OYUN FAKİRİ :((

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
aytül
13-09-2005, 15:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

SELAM YA BENİM BİLGİSAYARDA HİÇ OYUN YOK CD'DENDE YÜKLEYİNCE KURULUMDA SÜREKLİ HATA VERİYO VE HİÇ Bİ OYUNU KURAMIYORUM.ACABA İNTERNETTE OYUN İNDİREBİLECEĞİM SİTELERİ YAZABİLİRMİSİNİZ.

sehrikalp
13-09-2005, 16:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
543 mesaj

Bu cevabı sanal bellekle ilgili sorunuza yanıt olarak verecektim. Buraya yazayım ikisinin yerine geçsin. Bilgisayarınızda SD-RAM ve DDR-RAM'i bir arada kullanan bir anakart var. Bu anakart SD-RAM'den DDR-RAM'e geçiş dönemi anakartlarından biri olmalı. Bu kartların amacı elinde SD-RAM olup da DDR-RAM alacak durumda olmayan ya da elindeki SD-RAM'i değerlendirmek isteyenler içindi. Bu kartlar üzerinde hem SD-RAM hem de DDR-RAM'i bir arada kullanmak bir çok probleme yol açabilir ki bu problemlerle siz de karşılaşıyorsunuz. Bence durumunuz müsaitse SD-RAM'den vazgeçin ve bulabiliyorsanız DDR-RAM'inizin ikizini alın. Eğer ikizini bulamıyorsanız MHZ'si erişim süresi aynı olan bir DDR-RAM alın. İşlemciniz 1.60 GHz. Bir çok güncel oyunu oynayabilirsiniz diyeceğim ama ekran katınızla ilgili bir fikrimiz yok. Önce yeni bir RAM alın, sonra sisteme güzel bir format ardından ekran kartınız da uygunsa bir çok oyunu oynayabilirsiniz.

Eyüp Korkusuz
13-09-2005, 16:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj
alıntı:
Gönderen : aytül

SELAM YA BENİM BİLGİSAYARDA HİÇ OYUN YOK CD'DENDE YÜKLEYİNCE KURULUMDA SÜREKLİ HATA VERİYO VE HİÇ Bİ OYUNU KURAMIYORUM.ACABA İNTERNETTE OYUN İNDİREBİLECEĞİM SİTELERİ YAZABİLİRMİSİNİZ.

Sorunlarınızı dahada açıklayıcı mesajlarla belirtiniz ki diğer üyelerden net cevaplar gelsin...

theironman
14-09-2005, 13:21   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

eyüp haklı; lütfen sorununu ayrıntılı bir şekilde anlat; o zaman sana yardımcı olabiliriz sanırım.

aytül
15-09-2005, 15:21   |  #5  
OP Taze Üye
19 mesaj

arkadaşlar cd den oyun yükleyemiyorum galiba cd sürücümde problem var cd leri tam okuyamıyo o yüzden internetten indirebileceğim oyunlar varsa onların adreslerini istemiştim.

theironman
16-09-2005, 14:10   |  #6  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

bence garantisi varsa cd romunu garantiyi vereyen yere götür; ya da 20 ytl ne kıyıp yeni bir cd rom al. İnan şu an oldukça ucuzlar. İnternetten oyun indirmen bunun içinse kesinlikle çok anlamsız; çünkü indireceğin oyunları da CD ye yazman gerekecek eğer yeterli boş alanın yoksa diskinde. Virtual Drive olayları var buna girmeyeceğim ama demem şu ki CD ROM lar gayet ucuz, yeni bir tane alman zor değil. Çünkü oyun cd lerini okumayan bir cd rom diğer hiçbir cd leri de tam istendeiği gibi okuyamıyor demektir; bunun ne anlama geldiğini sanırım biliyorsun: CD okuyamayan bir bilgisayar ben düşünemiyorum, öyle bir bilgisayarda çok kısıtlı şeyler yapabilirsin.

cursed
17-09-2005, 12:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj

Elvis e katılıyorum.. CD -room şart en iyisi 20 ytl ye kıyıpal bitane osnra istediğin oyunu oyna..

darkstar
18-09-2005, 23:57   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

CHIP FORUM KURALLARINA AYKIRI MESAJ ATILDIĞI İÇİN YANIT SİLİNMİŞTİR...

Son Düzenleme: Eyüp Korkusuz ~ 19 Eylül 2005 08:36
darkstar
19-09-2005, 00:01   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

bisey daha diger yazacagin msjlarda diger arkadaslarin soyledigi gibi sorunun tam olarak ne oldugunu yazarsan hepimiz daha iyi anlariz boylece birimiz cozemiyosa digerimiz yardimci olur zaten bu forumun amacida bu

theironman
28-09-2005, 13:14   |  #10  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

Aytül'den ses seda yok; acaba sorununu halletti mi, keşke öğrenseydik.