oyun hatası pc ustaları yardım

HPQ-User
17-03-2009, 20:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pc uzmanı olacak sormuş:
bir oyun var bu 3 yada 4 kez sruyorum ne yaptımsa olmuyor arkadasların pc lerine yüklüyorum onlarınki  oynuyor benim pc oynamıyor kıracam bu pc yi yardım arkadaşlar
16 bit MS-DOS Alt sistemi
mugen.exe
NTVDN CPU GECERSİZ BİR YÖRÜNGEYLE KARŞILAŞTI
CS:IP:019eOP:63 70 36 31 2f uygulamayı bitirmek icin kapatı seçin
  bu hatayı veriyor su cevab geldi
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers\VDD bu uzantı
bozuk olabilir onun için Regedt32.exe başlat bu cevabı yaptım olmadı yardım edin lütfen bi benim pc oynamıyor bu kezde başaramazsam vaz gececegim ne yapalım

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
256mb ekran kartı 1 gb ram 5000 amd işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Metal_Milita
17-03-2009, 21:04   |  #2  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Windowsla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum ama bende sebebini tam anlayamadım bir uyumsuzluk sorununa benziyor gibi.

umut101010
17-03-2009, 21:28   |  #3  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,672 mesaj

oyunu your installer ile kaldırın bütün jayılarını silin  tekrar kurun bendede ekran kartı sürücülerini güncelleyiyin directx9 u yükleyin olmazsa yapacak bişey yok format atın

Burgut
18-03-2009, 09:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
237 mesaj
HPQ-User
pc uzmanı olacak sormuş:
bir oyun var bu 3 yada 4 kez sruyorum ne yaptımsa olmuyor arkadasların pc lerine yüklüyorum onlarınki  oynuyor benim pc oynamıyor kıracam bu pc yi yardım arkadaşlar
16 bit MS-DOS Alt sistemi
mugen.exe
NTVDN CPU GECERSİZ BİR YÖRÜNGEYLE KARŞILAŞTI
CS:IP:019eOP:63 70 36 31 2f uygulamayı bitirmek icin kapatı seçin
  bu hatayı veriyor su cevab geldi
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers\VDD bu uzantı
bozuk olabilir onun için Regedt32.exe başlat bu cevabı yaptım olmadı yardım edin lütfen bi benim pc oynamıyor bu kezde başaramazsam vaz gececegim ne yapalım

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
256mb ekran kartı 1 gb ram 5000 amd işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Makinanda ya virdual disk programı var, ya da Windows'un VHD yönetim programcığı arıza görmüş. Makinende Virtual Harddisk Programı varsa bunu profesyonel kaldırma programı (Your Uninstaller gibi) ile kaldır. Kurtarma konsolu ile sistemine CHKDSK /f /r yaptır. Ekran kartı sürücüsünü de yeniden yükle. CCC gibi bir uygulama varsa bunun da stabil çalıştığından emin ol. Ram'in o oyunu çalışmada yetersiz kalıyor da olabilir. Oyun oynarken bütün programlarını elle kapat (antivirüs prog dahil). Sadece oyun açık kalsın. Aynı anda birçok programı az ram ile çalıştırmaya kalkma. Ramin 3 gb olsa dahi bazen makinen kasılabilir.

Bütün bunları yaptıktan sonra yine aynı sorunlar varsa büyük ihtimalle bağlaşık bileşenler de zarar görmüştür. Oyun oynayabilmen için format atma zamanı gelmiş demektir. Kolay gelsin.