Oyun İcin Hangi İslemci ?

Anket
pankreas76
20-04-2013, 21:12   |  #26  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
tomshardware.com ne kadar yazık ve ezik analizler yaptığı ortada, gelen geçen anonim şirketler bile yorum yapıyor. Sen bu işleri senelerini donanım ile geçirmiş insanlardan öğrenmen daha iyi olacak. Sana platform farkı sundum geçtin ssd soktun ortaya, alına biliniyor zaten ssd. 2 platform arasındaki fark 150tl ye tekabül ediyor ve max fps farkı 3 dür. işte o zaman ekran kartına yatırırmısın yatırmazmısın sorusunu soracaksın, sonuçta 2side overclock ediliyor üst düzey anakartları ile. darboğazlık söz konusu bile değil. senin nasıl burda i3 işlemcisini savunduğunu anlamadım. i7 işlemcili işlemci ile ne kadar fark görürsün sen bunu tartış çünkü i3 üzerine yazdığın burda herşey Quad Core 8400 gibi çalışan işlemciden bahsediyorsun. Adamlar Phenom II lerle overclock.net de ne kadar üst düzey full detay oyun oynuyor diyorum sen hala kafa takmış 1 bilip 1000 bilmeden cevap veriyorsun. Nedir bu işin sırrı, Intel neyi bu kadar iyi biliyorda i3 işlemcisine o kadar para istiyor, çekirdek başına ilerde olmasından ötürü başka hiç bişey yok. Sen dua et yat kalk dua et amd var yoksa sokarlardı 3570k işlemcisini 1000tl civarında o zaman görürdün oyun oynamayı. ve yine gider alırdınız. i5-3570k yı sen 4.8GHz de 1.488vcore ile çalıştırıyorsun diye bişey başardın sanma sakın, o kadar voltaj verdikten sonra 1090t bile 4.5GHz çalışır ve hiç de o kadar fps değeri görmezsin yeterki sağlam orta düzey bir ekran kartın olsun. i5-3570k hyper threading yok kardeşim ve hiçbir şekilde geleceğe dönük çoklu işlemleri desteklemicek, bu nu ya öğreneceksin 1-2 sene içinde, ya öğreneceksin. sabırlı ol biraz ortalığı dağıtma bu kadar. yani karşıma geçip i5 işlemcisinden bahsetseydin dediklerini kabul ettiydim önceden ama FX 8350 yi bu kadar itin çöpü gibi yere vuramazsın olaylar ortada sana bu donanım konusunda uzmanların rakamlarını veriyorum Logan, Linus, Ryan bunların 500.000 e aşkın üyesi var bu konular zaten tartışılıyor senden öğrenecek bişey alamıyorum. heleki kullanıcılar bile FX 6300 işlemcinin i3 işlemcisine karşın daha başarılı olduğunu söylüyorlar ama sen tutturmuşun bir intel çekirdek başına sevdasını hala devam ettiriyorsun.

Zağten anlamını beklemiyordum Logan, Linus, Ryan bunların 500.000 e aşkın üyesi ola bilir onlarda senin gibi herşeyi tam denemiş değiller onlarda aklında olan sorulara cevap arıyorlar ve sende onlardan bilgi öğrenmeye çalışıyorsun devam et herşeyi yalan yanlış öğren dediğim gibi amd mağzemeyi bol koyarak insanları kandırmaya çalışıyor i3 lerde performans olarak fx8lerin tüm modelelrini geride bırakıyor bu dediğimi doğruluyan editörler var senin dediğinide doğruluyan pc kullanıcıları var bu şu mantık bir problemi matematiği iyi olan 1000 kişinin yardımıyla çözmek bide aynı problemi matematiği iyi olmayan 500.000 kişiyle çözmek her kafadan farklı ses çıkar bana diyorsunki çekrdek başına performansa kapılmış gidiyorsun doğru bu intelin iyi olma sebeblerinden peki sne ne diyorsun amdnin iyi olma sebebleri ne 8 çekirdeği olmasımı doğru 4 kayar nokta ile geçinip giderler o.c başarısımı doğru ama ev kullanıcıları ne kadar o.c uygulaya biliyor 16 MB ön bellekmi doğru her çift çekrideğe 4 mb ön bellek sen mantığını dinlemeyip zevklerini seçen birisi amd sana renk ayarlaması ad özellik olarak çok cazip geliyor cez bediyor ama zevkelrini 2. plana bırakıp mantığını dinlesen iyi olur bu arada bana amdyi savunan bir intel kullanıcısı ha doğru o heediye gelmişti demi sanırsam getiren kişiyi faturayı getirmemiş galiba değiştirmeni istememiş sana ızdırap uygulamış gibi

DiamondMines
20-04-2013, 21:36   |  #27  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: pankreas76  

Zağten anlamını beklemiyordum Logan, Linus, Ryan bunların 500.000 e aşkın üyesi ola bilir onlarda senin gibi herşeyi tam denemiş değiller onlarda aklında olan sorulara cevap arıyorlar ve sende onlardan bilgi öğrenmeye çalışıyorsun devam et herşeyi yalan yanlış öğren dediğim gibi amd mağzemeyi bol koyarak insanları kandırmaya çalışıyor i3 lerde performans olarak fx8lerin tüm modelelrini geride bırakıyor bu dediğimi doğruluyan editörler var senin dediğinide doğruluyan pc kullanıcıları var bu şu mantık bir problemi matematiği iyi olan 1000 kişinin yardımıyla çözmek bide aynı problemi matematiği iyi olmayan 500.000 kişiyle çözmek her kafadan farklı ses çıkar bana diyorsunki çekrdek başına performansa kapılmış gidiyorsun doğru bu intelin iyi olma sebeblerinden peki sne ne diyorsun amdnin iyi olma sebebleri ne 8 çekirdeği olmasımı doğru 4 kayar nokta ile geçinip giderler o.c başarısımı doğru ama ev kullanıcıları ne kadar o.c uygulaya biliyor 16 MB ön bellekmi doğru her çift çekrideğe 4 mb ön bellek sen mantığını dinlemeyip zevklerini seçen birisi amd sana renk ayarlaması ad özellik olarak çok cazip geliyor cez bediyor ama zevkelrini 2. plana bırakıp mantığını dinlesen iyi olur bu arada bana amdyi savunan bir intel kullanıcısı ha doğru o heediye gelmişti demi sanırsam getiren kişiyi faturayı getirmemiş galiba değiştirmeni istememiş sana ızdırap uygulamış

Sen çok denedin belleklerle çekirdeklerle yarıştırma hepsini kendisine göre performansı var.