~~OYUN~~

frozen
28-02-2009, 03:52   |  #26  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Sana PlayStation ya da XBox almanı öneririrm.

GameWorld
28-02-2009, 03:53   |  #27  
OP Üye
66 mesaj
frozen
Bu bir kişi tarafından yapılabilecek şey değil. Bahsetmek istediğim, bir win32 ya da win64 yazılım, (oyunlar, office, programlar, şunlar bunlar..) Windows açılmadan asla ve asla çalıştırılamazlar. Böyle bir olasılığı unut.

Yapabileceğini söylediğim şey, bilgisayarı direkt internet taramaya uygun ya da direkt media center olarak başlatabilirsin. Bunun için ihtiyacin olan tekşey, uyumlu bir anakart.

(: zaten bende windows açılmasın demiyorumki.Orda bir yanlış anlaşılma olmuş.Açılsın efenim açılsında açılınca oyuna girsin.:)

kemalke
28-02-2009, 03:53   |  #28  
Yeni Üye
26 mesaj
frozen
Kesinlikle katılıyorum BeğendimBeğendimBeğendim

GameWorld
28-02-2009, 03:55   |  #29  
OP Üye
66 mesaj
frozen
Var zaten Ps .Ama ben pc de istiyorum işte inat değil mi istiyorum :)

frozen
28-02-2009, 03:56   |  #30  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
GameWorld
(: zaten bende windows açılmasın demiyorumki.Orda bir yanlış anlaşılma olmuş.Açılsın efenim açılsında açılınca oyuna girsin.:)
Zaten cevabın verilmiş senin. Ve sen reddetmişsin.

Başlat - tüm programlar -> başlangıç klasörüne başlamasını istediğin oyunun kısayolunu koyarsan, Windows açılır açılmaz yapılacak işlerden birisi oyunun başlaması olur.

GameWorld
28-02-2009, 04:02   |  #31  
OP Üye
66 mesaj
frozen
Zaten cevabın verilmiş senin. Ve sen reddetmişsin.

Başlat - tüm programlar -> başlangıç klasörüne başlamasını istediğin oyunun kısayolunu koyarsan, Windows açılır açılmaz yapılacak işlerden birisi oyunun başlaması olur.

Evet oda güzel bir yöntem reddettiğim filan yok.Sadece böyle bir program var mı yok mu onu öğrenmeye çalışıyorum.Daha fazla alternatif istiyorum.Zaman ayarlaması yapmak istiyorum.Ve bir cevap geldi diye diğer olabilecek yöntemleri gözardı etmek istemiyorum.Verilen her cevabı deneyeceğim zaten.Fazla bilgi göz çıkarmaz.

frozen
28-02-2009, 04:05   |  #32  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Gereksiz bilgi de, bilgi çöplüğü yaratır.

Sana bu konuda ihtiyacin olan herşeyi windows vermiş. Başlangıç öğesi ve  Windows görev zamanlayıcı. başka bir ek programa ihtiyacin yok. Denetim masasından windows görev zamanlayıcısını çalıştır ve karıştır. Orada bahsettiğin herşeyi yapabilirsin. İster, her açılışa çalışacaklar listesi eklersin, ister hangi saatte hangi günde ya da yılda bir programın ya da belgenin açılacağını belirlersin. Bunlar için ek programlar var ama hiç birisi windows'un içine dahil olan zamanlayıcı kadar geniş kapsamlı ve yetkili değil.

GameWorld
28-02-2009, 04:16   |  #33  
OP Üye
66 mesaj
frozen
Gereksiz bilgi de, bilgi çöplüğü yaratır.

Sana bu konuda ihtiyacin olan herşeyi windows vermiş. Başlangıç öğesi ve  Windows görev zamanlayıcı. başka bir ek programa ihtiyacin yok. Denetim masasından windows görev zamanlayıcısını çalıştır ve karıştır. Orada bahsettiğin herşeyi yapabilirsin. İster, her açılışa çalışacaklar listesi eklersin, ister hangi saatte hangi günde ya da yılda bir programın ya da belgenin açılacağını belirlersin. Bunlar için ek programlar var ama hiç birisi windows'un içine dahil olan zamanlayıcı kadar geniş kapsamlı ve yetkili değil.

Gereksiz bilgimi? İlginç,ve ayrıca çok inatçı birisiniz:D  evet bu önerileri söylediler zaten.Ve deneyeceğim.Bu kadar uzatmayıp baştanda söyleyebilirdiniz.Neyse uzatmayacağım.Bilgi için teşekkürler.

frozen
28-02-2009, 04:30   |  #34  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

yanlış anlattıysam kendimi kusura bakma. sadece izlenimlerimi aktarmak istedim.

GameWorld
28-02-2009, 04:33   |  #35  
OP Üye
66 mesaj
frozen
yanlış anlattıysam kendimi kusura bakma. sadece izlenimlerimi aktarmak istedim.
Problem değil en azından mantıklı konuşuyorsunuz:D Sizin verdiğiniz bilgilerde göz çıkarmaz nasıl olsa (:

Sevdimsadece
28-02-2009, 09:31   |  #36  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

:D bir bayan bir pc bir oyun alahım ne günlere kaldık ben genelde tanıdıgım evde kalmış kızlar pc çömüyor :D en azından benim çevremde evde kalmış iki bayan var onlar sürekli pcde biz böyleyip diyip geçiniyorlar bende yazıyorum büyük harfle EVDE KALDINIZ

ibrahim19
28-02-2009, 12:29   |  #37  
Yıllanmış Üye
635 mesaj

Oyunun direk açılması senin kısayola tıklamandan daha uzun sürer çünkü windows açılır açılmaz hazır olmuyor 1 dkk yada 30 sn beklemen lazım bide arada oyun gibi tonluk bir ağırlık biner pc girişde güzelbi kasacak çünkü windows cevap vermeyecek sonra açılcak bence sağlıklı dil.

kemalke
28-02-2009, 13:10   |  #38  
Yeni Üye
26 mesaj
ibrahim19
Oyunun direk açılması senin kısayola tıklamandan daha uzun sürer çünkü windows açılır açılmaz hazır olmuyor 1 dkk yada 30 sn beklemen lazım bide arada oyun gibi tonluk bir ağırlık biner pc girişde güzelbi kasacak çünkü windows cevap vermeyecek sonra açılcak bence sağlıklı dil.
Kardeş napalım kız gecenin 3 ünde tutturdu banane isterem isterem diye. Makina açılınca oyun açılsın diye. Aklıma gelen ilk ve anlıyabileceği en basit yöntemi anlattım ama anlaşılan arkadaşımızın canı gecenin 3 ünde sıkılmış şu foruma bi dalimda geyik yapim olmuş Dil çıkarıyor Mümkün olduğu kadar kendisine katılmaya çalıştık. Nede olsa ben dörtbuçuk beşe kadar biosu update yapmaya çalışarak vakit geçiriyordum arada eğlence oldu.

GameWorld
28-02-2009, 14:44   |  #39  
OP Üye
66 mesaj
Sevdimsadece
:D bir bayan bir pc bir oyun alahım ne günlere kaldık ben genelde tanıdıgım evde kalmış kızlar pc çömüyor :D en azından benim çevremde evde kalmış iki bayan var onlar sürekli pcde biz böyleyip diyip geçiniyorlar bende yazıyorum büyük harfle EVDE
Bu nasıl bir düşünce tarzıdır böyle.Ayrıca PC çömmekte ne demek bu nasıl bir hitap tarzı.Hele şu evde kaldınız komikliğineyse sadece gülmekten katılıyorum.Ve chip online gibi bir forumda da açıkcası bu şekilde düşünen insanlar olduğunu bilmiyordum.

GameWorld
28-02-2009, 14:46   |  #40  
OP Üye
66 mesaj
ibrahim19
İşte güzel bir cevap:) Evet orda haklısınız arka planda da bir çok program açılıyor.Yani kasabilir.O yüzden soruyorum ya bunun için bir program var mı diye:)Ama deniyorum yapmaya çalışıyorum.

GameWorld
28-02-2009, 14:51   |  #41  
OP Üye
66 mesaj
kemalke
Kardeş napalım kız gecenin 3 ünde tutturdu banane isterem isterem diye. Makina açılınca oyun açılsın diye. Aklıma gelen ilk ve anlıyabileceği en basit yöntemi anlattım ama anlaşılan arkadaşımızın canı gecenin 3 ünde sıkılmış şu foruma bi dalimda geyik yapim olmuş Dil çıkarıyor Mümkün olduğu kadar kendisine katılmaya çalıştık. Nede olsa ben dörtbuçuk beşe kadar biosu update yapmaya çalışarak vakit geçiriyordum arada eğlence oldu.
Güzel yurdumun güzel insanları her konuyu cevaplamak zorunda değilsiniz.Konu hakkında bilginiz varsa paylaşırsınız yoksa paylaşmazsınız bütün olay bu

frozen
28-02-2009, 15:34   |  #42  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
GameWorld
İşte güzel bir cevap:) Evet orda haklısınız arka planda da bir çok program açılıyor.Yani kasabilir.O yüzden soruyorum ya bunun için bir program var mı diye:)Ama deniyorum yapmaya çalışıyorum.
Windows, önceliği uygulamalara tanır. Arkaplan işlemlere değil. Yani, windows açılırken, FlatOut2 başlamaya çalışırsa, diğer işlemlere ara verilir öncelik FlatOut2 ye geçer. FlatOut2 açılmayı tamamlayıp işlemciden yükünü çekerse arkaplan uygulamaları çalışmaya başlarlar.

Masaüstündeki kısayola tıklamaktan hiç bir farkı yok bu olayın. Aksine, daha hızlı açılır. I/0 önceliklerini değiştirebiliyorsan eğer, FlatOut'a daha yüksek bir değer verebilirsin.

GameWorld
28-02-2009, 16:04   |  #43  
OP Üye
66 mesaj
frozen
Windows, önceliği uygulamalara tanır. Arkaplan işlemlere değil. Yani, windows açılırken, FlatOut2 başlamaya çalışırsa, diğer işlemlere ara verilir öncelik FlatOut2 ye geçer. FlatOut2 açılmayı tamamlayıp işlemciden yükünü çekerse arkaplan uygulamaları çalışmaya başlarlar.

Masaüstündeki kısayola tıklamaktan hiç bir farkı yok bu olayın. Aksine, daha hızlı açılır. I/0 önceliklerini değiştirebiliyorsan eğer, FlatOut'a daha yüksek bir değer verebilirsin.

(: Hepsini açıklamaya gerek yok ki siz anladınız ne demek istediğimi.Teşekkürler deniyorum her gelen cevabı değerlendiriyorum. :)bu konuda yeterli cevabı ve fazlasını aldım :D

- - - MERT - - -
28-02-2009, 16:08   |  #44  
Yıllanmış Üye
537 mesaj
GameWorld
Güzel yurdumun güzel insanları her konuyu cevaplamak zorunda değilsiniz.Konu hakkında bilginiz varsa paylaşırsınız yoksa paylaşmazsınız bütün olay
Buna kesinlikle katılıyorum. Malesef laf olsun diye yorum yapan arkadaşlar da var aramızda. Ne yapalım onlara da alışmamaız lazım. Onlarda bizim aramızda kaynayıp giderler Beğendim

GameWorld
28-02-2009, 16:26   |  #45  
OP Üye
66 mesaj
mertemlek
Buna kesinlikle katılıyorum. Malesef laf olsun diye yorum yapan arkadaşlar da var aramızda. Ne yapalım onlara da alışmamaız lazım. Onlarda bizim aramızda kaynayıp giderler Beğendim
Gecenin yaRIsı bir konu açalım dedik konu buralara kadar geldi.Azda gülmedim değil ama :D:D komedi ya bu forum :D

GameWorld
01-03-2009, 00:23   |  #46  
OP Üye
66 mesaj
AdRaMiTi

Sona Kalan,Dona kalır :) OLay örgüsü Giriş,Gelişme,Sonuc'a Varmış ben konuyu ancak görüyorum oda güzel ...

Ancak Ben bunu Win98-Me zamanında Bilgisayar çöktüğünde ve Harddiskimi gümlettiğim zamanlarda pc'yi ateri amaclı kullandığım için ms-dos oyunlarını oynar idim :) Bunlar dışında Sisteminizi başlatıp arkadaşların ayrıntılı olarak verdiği yöntemlerden biri mutlaka işinize yaracaktır.

GülüşYok merak etmeyin 2.sezonla devam edeceğiz:D:D hmm...evet tabiki işime yaradı.(:Yorumunuz için teşekkürler.Düşünmüyor değilim konunun başlığını bir konu nasıl saptırılır diye değiştirmeyi:D:D yayında yapımda emeği geçen herkese teşekkürler:D:D

Sevdimsadece
02-03-2009, 10:44   |  #47  
Yıllanmış Üye
172 mesaj
GameWorld
Bu nasıl bir düşünce tarzıdır böyle.Ayrıca PC çömmekte ne demek bu nasıl bir hitap tarzı.Hele şu evde kaldınız komikliğineyse sadece gülmekten katılıyorum.Ve chip online gibi bir forumda da açıkcası bu şekilde düşünen insanlar olduğunu bilmiyordum.
niye çekindin ne var bunda :D çömmek yani yumulmak gbi başından hiç kalkmıyorlar anlamında niye bu düşüncede ne var dikkat edersen orada kimseyle alay etmiyorum şakalaşıyoruz

aa gerçi bir bayan olunca karşıda bütün erkekler özellikle senin kibarlıgın tuttu unuttum kusura bakma

ben alahın dagında yaşıyorum kardeşim sende etilerde herhal biz daha orayı göremedik  unutma o dagda  bu memleketin topragı fikirler özgürlükçü olursa güzeldir yoksa o fikrin bi anlamı kalamz kısıtlanırsa

ben takıldım konuya gereken cevaplar sürü ile verilmiş zaten burada konuşulanın son noktası zaten gene vermişler

s3rh47
02-03-2009, 10:59   |  #48  
Taze Üye
13 mesaj

Sen oyunu Bilgisayarin Power Dügmesine Kur ozaman Olar belki :D

GameWorld
02-03-2009, 17:05   |  #49  
OP Üye
66 mesaj
Sevdimsadece
niye çekindin ne var bunda :D çömmek yani yumulmak gbi başından hiç kalkmıyorlar anlamında niye bu düşüncede ne var dikkat edersen orada kimseyle alay etmiyorum şakalaşıyoruz

aa gerçi bir bayan olunca karşıda bütün erkekler özellikle senin kibarlıgın tuttu unuttum kusura bakma

ben alahın dagında yaşıyorum kardeşim sende etilerde herhal biz daha orayı göremedik  unutma o dagda  bu memleketin topragı fikirler özgürlükçü olursa güzeldir yoksa o fikrin bi anlamı kalamz kısıtlanırsa

ben takıldım konuya gereken cevaplar sürü ile verilmiş zaten burada konuşulanın son noktası zaten gene vermiş

Sizi pek anlamadım kötü çocuk.:D bikere etilerde filan yaşadığım yok.A.r.o.g'dan mı yolladılar sizi? :D

Son Düzenleme: GameWorld ~ 02 Mart 2009 17:06
GameWorld
02-03-2009, 17:12   |  #50  
OP Üye
66 mesaj
s3rh47
Sen oyunu Bilgisayarin Power Dügmesine Kur ozaman Olar belki :
GülüşGülüş bakıyorum espri anlayışınız üst seviyelerdeGülüş bu olağanüstü düşünceniz için sizi tebrik ediyorum:D:D