Oyuncular onu sevmiyor; o da Facebook'u...

CHIP Online
07-10-2009, 13:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

GTA IV'ün belalısı şimdi de Facebook'un tepesine dikildi: İşte Facebook'un başını ağrıtan adam...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/oyun ... cebook-u_15669.html

Resimlerle: Gerçekte GTA 4

Jack Thompson Facebook'ta yer alan "I hate Jack Thompson" yani "JackThompson'dan nefret ediyorum" grubunda yer alan tehdit mesajları yüzünden Facebook'a dava açtı.

Bilgisayar oyunlarındaki şiddete savaş açan Jack Thompson, dünya çapında oyuncuların sevmediği biri. Daha önce Two Interactive, Sony Computer Entertainment America ve Wal-Mart'ı davalık etmiş bir isim olan Jack Thompson, Grand Theft Auto'nun gençleri şiddete yönlendirdiği için birkaç eyalette yasaklanmasına ön ayak olmuştu. Aynı Thompson, bu sefer kendi hakkında yapılan olumsuz yorumlara kafayı çok takmış olacak ki Facebook'a bu yüzden dava açtı.

Davaya sebep olan yorumlardan biri özellikle ön plana çıkartılıyor "Jack Thompson'un suratına Atari 2600 ile vurmak lazım" diyen bu yorum, tehdit olarak değerlendiriliyor.

Tüm konu: Oyuncular onu sevmiyor; o da Facebook'u...

İzleyin: GTA 4 'ün komik yüzü!

Resimlerle: Gerçekte GTA 4

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Facebook'a mesajlardan ötürü manevi tazminat davası açmak mantıklı mı?

xxömür
07-10-2009, 15:09   |  #2  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,574 mesaj

BENCE MANTIKSIZ İNTERNET BU HER ÖNÜNE GELEN HERSEYİ YAZAR VE KİM NEREDE NE ZAMAN YAZMISTIR KİMBİLİR HİÇBİRŞEY TUTTURAMAZLAR YANİ BOŞA UĞRASILIR BUDA MANTIKSIZDIR

Qromodynmc
07-10-2009, 15:10   |  #3  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 126
4,184 mesaj

Jack Thompson seni sevmiyorum.....

Fattur
08-10-2009, 20:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj