oyunda video çekmek

yavuzemre
14-02-2009, 20:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

oyun oynarken video çekmek için tam sürüm kaliteli bir yazılım arıyorum.yardım ederseniz sevinirim

benersince
14-02-2009, 20:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

CAMTASİA 4

YADA SCREEN VİDİO CAPTURE YAZ BULURSUN

recep34
16-02-2009, 03:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
413 mesaj

camtasia oyun içinden video çekmekte iyideğil.daha çok masüstü görüntüsü için.oyun videousunu overlay olarak alıyor.Bunun için fraps veya ücretsiz xfireın capture özelliğini kullanabilrsiniz.xfire frapsa göre biraz daha çok kastırıyor.Ayrıca bu programlar görüntüyü sıkştırmadan aldığından (bir kaç dakiakalık görüntü yüzlerce mb olacaktır) herhangi bir montaj yazılımında düznledikten sonra bu ham görünütüyü istediğiniz şekilde render edip,ripleyip yayaınlayabilrsiniz.(render,rip işinde kaynağın kalitesi önemlidr,bu proghramlar görüntüyü ham kayıt ediyor,sıkıştırlmamaış kayıt ediyor)

murteddd
19-02-2009, 11:38   |  #4  
Taze Üye
19 mesaj

iyi kalitede oyun vidyosu çekmek için camtasia pek yeterli değil, deneyimlerimden biliyorum.
ücretli de olsa ben frapstan başka bu işi hakkıyla yapan bir program görmedim.
gamecam ve bir iki programla daha yaptığım denemeler pek olmadı.
bu arada vidyosunu çektiğin oyunu kaldırabilecek bir sistemden daha iyi bir sisteme ihtiyacın var.
çünkü oyunu hem oynatıp hem kaydetmek çok daha fazla işlem gücü gerektirecektir.
bu arada hem oyunu kaydedip hem de sıkıştırma yapmak pek mümkün olmayacağından işlenmemiş ham oyun vdiyoları için kocaman bir harddiske de ihtiyacın olacak.