Oyundan Sonra Mavi Ekran

HPQ-User
31-01-2010, 08:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

AnıL sormuş:
Oyunu oynarken kasma sorunu gibi problemler yaşamıyorum ama oyundan çıkınca mavi ekranla sistem restartlanıyor.. S4 League de bu problemi yaşıyorum başka oyunlarda olmuyor bazı oyunlarda ise sistem kilitleniyor oyunun sesi geliyor ama klavye veya mouse kullanılamıyor ekran da donuyor restart atıyorum gene 30-40 dk sonra donma oluyor. Mavi ekran hatası almamak için görev yöneticisini de denedim ondada aynı şeyi yaptı lütfen bu 2 sorunum içinde yardımcı olun.
Şimdiden yardım eden arkadaşlar için teşekkürler..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
K9AGM2 Anakart
AMD Sempron 1.6 ghz işlemci
Zotac 9600GT 1 GB GDDR3 Ekran Kartı
80 GB Seagate HDD
350W Power Supply

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/532.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/4.0.249.78 Safari/532.5

Burak Torun
31-01-2010, 09:38   |  #2  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Şu konuyu inceleyin:

cotanak55
14-04-2011, 17:30   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Ben internet kafeciyim. S4 yüklediğim masaların hepsinde mavi ekran hatası alıyorum. Her masada 50+ oyun var ama sadece S4 oyununda mavi ekran veriyor. Ben bu oyunu oynayacak kişileri başka oyunlara yönlendiriyorum. Sizde bırakın böyle basit oyunlar oynamayın. Black Point güzel oyun hatasız ya da wolfteam.

Ya da en iyisi %100 yerli oyunumuz  İstanbul Kıyamet Vakti oynayın. ;)

SAİNT
14-04-2011, 17:55   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

arkadaş fikrimi yazmış geçen cd'ci bir arkadaşım vardı bana mavi ekran ahatası aldığını söyle bu büyük bi sorundu sebebi ise 7 tane hdd'si vardı ram,yada hdd kaynaklı olabileceğini düşündüm bunları kontrol etmek sıkıntılı bir işti ve aklıma programsal olabileceğide geldi ve en son yakın zamanda herhangi bir program yükleyip yüklemediğini sordum ve assian cread yüklediğini ve o günden sonra bu hataları aldığını ortaya çıkardık ve oyunu kaldırdıktan sonra bir daha bu hatayı almadı demek istediğim mavi ekran hatalarında genel olarak ilk yapılan şey donanıma bakmak oluyor ama programsalda olabiliyor. 

berk1995
14-04-2011, 18:59   |  #5  
berk1995 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 17
323 mesaj

benim blgisayarımdada mavi ekran hatası veriyordu oyun oynayamaz olmuştum garantiye göndermiştim.
bios güncelleştirme yapmışlardı ve şimdi eskisi gibi çalışıyor.
genellikle bu hatalar bilgisayar açılrken biostan başlatıpta ayarlarıyla onamamızdan kaynaklanıyormuş.Donanım birimleri arasında iletşimi bozuluyor falan demişlerdi.
Eğer bios güncelleştirmeyi denemek idtiyorsan unutmaki bios güncellenirken elektirikler kesilirse veya bilgisayar kapanırsa anakartın gider onun için power supply kullan veya tamire gönder...