Oyunlarda Aşırı Kasma

ExFactoR
06-08-2009, 17:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
131 mesaj

Merhaba arkadaşlar..

3 gün önce Pc'ye yeni bir kasa ve 12 cm Led'li fan ile CPU için Termal macun ve DVD-Rw aldım.

Bu parçaları alıp taktıktan sonra Pc'de oyuna girdiğimde çok aşırı kasma oluyor. Hatta önceden su gibi akıcı oynadığım Burnoot Paradise / Cod 4 / Crysis vb. bütün oyunlarda bu kasılmaları yaşıyorum. Hatta hiç oynayamadan çıkıyorum.

Format atıp Win 7  / XP 32 Bit / XP 64 Bit kurdum fakat hala sorun aynı.
(Sistem; 2*2 800 Mhz Kingston ram / 1 gb DDR3 HD 4670 / 3,06 GHz CPU / 120 GB HDD)

İşlemcinin arasına termal macunun sürerken kullanım klavuzuna baktığımda 2 adet yapışkan vardı. Bu yapışkanların birini işlemci üstüne yapıştırdım, daha sonra üstüne macunu sürüp onun üstüne de diğer yapışkanı yapıştırıp fanı yerleştirmem gerektiğini gösteriyordu. Bu şekilde yaptım fakat yanlış olabilir mi diye içimde bir şüphe var.

HDD bad Sector yapmış olabilir diye düşündüm fakat 20 saatlik bir tarama sonucu HDD tertemiz çıktı. Acaba 12 cm Led'li fan fazla asıldı da böyle mi oldu diyip çıkardım, o şekilde de sonuç aynı. Acaba bu sorun neden kaynaklanabilir ? + CPU ve macun için bilgisi olan yazabilir mi ?

Son Düzenleme: ExFactoR ~ 06 Ağustos 2009 17:40
GameRMan
06-08-2009, 17:50   |  #2  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

ben 2 tane 12 lik taktım ondan oldugunu sanmıyorum. Tekrar herşeyi gözden sakin kafa ile geçirmeni tavsiye ederim.

ExFactoR
06-08-2009, 18:10   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
131 mesaj

İlginiz için çok teşekkür ederim.
CPU arasındaki yapışkanları çıkarıp direkt Macun sürdüm + Ram'leri söküp taktım ve sorunum düzeldi :)