oyunlarda kasadan inanılmaz derecede ses geliyor

numberone_01
16-01-2011, 13:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

arkadaşlar yeni sistem topladim.daha 4 5 gün oldu yani.pc normal açıkken,internette falan gezerken sessiz çalışıyor fakat oyuna girdiğim zaman fan öyle bi dönmeye başlıyorki sanki evde helikopter falan var.çok fena sesler geliyor kasadan.oyuna girmeye korkuyorum artık bir şey olcak diye.bugun ilk defa kapağını açtım kasanın.sistemdende pek anlamam ama açtım bi bakiyim diye,kasada 2 adet fan var.işlemci ve ekran kartı fanı.başkada fan yok.kasanın kapağı açıkken oyunlarda ses düştü.eskisi gibi değil yani sessiz oldu ama yinede hızlı çalışıyor fan.neyse kasanın kapağını taktığım anda ses yine yükselmeye başlıyor,çıkardığım zaman düşüyor..sormak istediğim,arkadaşımı çağırdım baktı falan kasada fan yok.3 tane 12 lik fan al onları takalım dedi.sizce bu çözüm olurmu ?.bu arada perfonmans açısından hiç bi sıkıntım yok oyunlarda.ama bir şeyler falan yanıcak diye oyunlara giremiyorum korkudan.

kasam :

ekran kartı :

işlemci :

DEXTER 26
16-01-2011, 13:29   |  #2  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

bana iki sebeten oluyor gıbı geldi
1- psu o sisteme bıraz dusuk kalmıs saglam 650 gercek bır psu kullanın
2-ve en onemlısıde amd işlemciler malesefkı stok fanlarıyla bası dertte bır sureden sonra stok fanlar ınanılmaz gurultu cıkarıyor yenı bır işlemci fanı ya da sogutucu almanı onerırım

numberone_01
16-01-2011, 15:21   |  #3  
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: DEXTER 26  
bana iki sebeten oluyor gıbı geldi
1- psu o sisteme bıraz dusuk kalmıs saglam 650 gercek bır psu kullanın
2-ve en onemlısıde amd işlemciler malesefkı stok fanlarıyla bası dertte bır sureden sonra stok fanlar ınanılmaz gurultu cıkarıyor yenı bır işlemci fanı ya da sogutucu almanı onerırı
açıkcası ben şey diye düşünüyorum,kasada fan olmadığı için işlemci fanıda tek başına soğutmaya çalışıyor.bu yüzden çok fena dönüyor fan oyunlarda.buda ses yapıyor.bu soğutucu dediğiniz bütün bilgisayarcılarda satılan tanesi 10 15 tl arası olan 12 lik kare şeklindeki fan mı acaba.pek bilmiyorum hiç parça alıp takmadım falan.

DEXTER 26
16-01-2011, 15:28   |  #4  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
1,018 mesaj

hayır sızın o dedıgınız kasa fanıdır sizin işlemcinize uygun olanı lınktedır işlemci sogutmak icin kullanılır
bakınız
http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=47406

numberone_01
16-01-2011, 15:33   |  #5  
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: DEXTER 26  
hayır sızın o dedıgınız kasa fanıdır sizin işlemcinize uygun olanı lınktedır işlemci sogutmak icin kullanılır
bakınız
http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=47406
anladım.kasa fanı alsak olmaz diyorsunuz yani.işlemci ile ilgisi yok gibime geliyor ama benim hani tam bilmiyorumda kasada hiç fan olmadığı için böle yapıyor.belki 2 3 tane kasa fanı taksam sorun gitmezmi

DEXTER 26
16-01-2011, 15:45   |  #6  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
1,018 mesaj

ısınma sorununa care olur ama ses sorunu devam edıcektır hemde rahatsız edıcı duzeyde artarak kendım kullandım ondan bılıyorum kasada 4 tane buyuk fan olmasına ragmen kesmedı sesı bende bı sınır ıntele gectım ne ısınma ne ses ama sen o kadar para vermısın lınktekı gıbı bır sogutucu al keyfıne bak