Oyunlarda Sorun

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ottoman
20-02-2004, 06:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhaba. Sorunuma care bulursanız bu kardeşinizi cok sevindireceksiniz yoksa patlayacam bu meretin başında.En az 20 tane oyun kurdum daha dogrusu kurmaya calıstım ama 2. cd lerde yanlış disk diyor 1. cd yi tekrar takıyorum ekran kapanıyor. Sorun nerede? cd lerin bozuk olmadıgına eminim cunki arkadaşım kendi bilgisayarına aynı cd lerden kuruyor. off off

hasanyasin
20-02-2004, 07:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Arkadaşının kullandığı işletim sistemiyle seninki aynı mı? Sadece 2.CD'lerde mi sorun çıkıyor? 1.CD'lerde hiç problem çıkmadı mı?

İzin verirse eğer, onun CD sürücüsünü rica et ve senin bilgisayara takıp bir deneme yapın. İşletim sistemleriniz farklı ise, buraya bildirin. 1.CD'yi taktığında ekran nasıl kapanıyor? Oyundan çıkıveriyor mu aniden? Bir hata mesajı veriyor mu? Sistem loglarına bakabilir misin, ya da log nedir biliyor musun? Sistemde meydana gelen her hatanın kaydı tutulur. Onlara da bir bakmak yararlı olabilir.

Gene de eğer kanka bir arkadaşınsa, CD sürcüyü alıver iki saatliğine de bir deneme yapın...

suleyman
20-02-2004, 19:26   |  #3  
Yeni Üye
46 mesaj

Oyunu kurmadan önce mi oluyor bu olay? Yoksa kurduktan sonra çalıştırmaya çalıştığında mı? (2. cdlerde yanlış disk demesi bu şekilde olabilir benim bildiğim).

Bir de ekran nasıl kapanıyor? Siyah bir ekran geliyor ve sonra reset atmak zorunda mı kalıyorsun? İşletim sistemini, ekran kartının markasını ve modelini(sürücüsünde göründüğü şekilde!) ve bunun yanında biraz daha detaylı bilgi verir misin? (Arkadaşının bilgisayarının özelliklerini de verirsen iyi olur!)

(Tipik bir ekran kartı sürücüsü sorunu olabilir, benim başıma da gelmişti!)

ottoman
22-02-2004, 05:59   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj

Kusura bakmayın tam olarak anlatamadım yanlış anlamanız doğal.Ben olayı başından itibaren anlatayım tekrar.

Mesela Max pane i kurucam. 1. cd yi takıyorum herşey doğal yukluyor ondan sonra bana 2. cd yi soruyor.Takıyorum 2 cd yi ve ondanda yukleme yapıyor fakat tam yuklemenin sonuna geldiginde yanlış disk lütfen 1. disk i tekrar takın diyor.Takıyorum acaip bi hata mesajı geliyor ve setup ekranı kapanıyor. Windows xp kullanıyorum. Arkadaşımdan da cd sürücüsünü alamam cunki istanbul'da ben şu anda izmir'deyim ne yazıkki. sitemim: P3 850 - 256 sd ram - toshiba 20 gb hdd - Atapi cd rom 48x - inca gforce2 64sd ram - via anakart ama tam olarak modelini bilmiyorum.Umarım anlatabilmişimdir bu sefer.İlgilendiginiz için de minnettarım teşekkürler.

cbahtinur
22-02-2004, 12:16   |  #5  
Yıllanmış Üye
176 mesaj

cd-rom unda bır sorun olabılır aynı cd den arkadasların duzgun bır sekılde yukluyorsa sorun cd de degıl kendındedır. cd-w varsa onda dene

ottoman
27-02-2004, 12:57   |  #6  
OP Taze Üye
11 mesaj

cd leri virtual cd olarak bilgisayara yukleyip kurmayı da denedim hane cd rom bozuktur hesabı bad disk hatasıda vermiyor cd üzerinde