oyunların acılmasında problem yasıyorum

_eFeKenTLi_
23-11-2009, 09:44   |  #1  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

bugun oyunları calıstıramadım neden se hep hata vermeye basladı . yaklasık 1 aya yakın wındows 7 de sorunsuz calısıyordu . daha once xp dede oynuyordum bazı oyunları .  en cok oynadıgım  futbol ve yarıs   sıze resımlerı nı cektım sorun nedır ben cozemedım acıkcası sızın goruslerınızı alayım . cunku lısanslısını alacagım bunların cozum yollarını yada sıkıntısını bılmem gerek oyun . bır turlu acılmıyor . acılsa bıle wındows ıle ılgılı bısı yazıyor sız resımdekı uyarıyı ınceleyın ben bısı cıkartamadım bu zamana kadar oynadıgım oyun nasıl olurda bugun actıgımda calısmaz ....

Kapalı Hesap (153334)
23-11-2009, 10:02   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj

Shiftin crağini yenile yada degiş pach yükle.

_eFeKenTLi_
23-11-2009, 10:18   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

oyle yaptım duzeldı . sanırım wındows 7 de bır arka kapı var cracklı tum oyunlar ımha olmus . sımdı anladım olayı . oyunun ıcındekı dosyalar crack dosyaları bozulmus . xp de devamlı oynadıgım oyun burda kendı kendıne degısıyor .

Kapalı Hesap (153334)
23-11-2009, 10:22   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj

Yok ondan değil EA games secuture(pingbasterA-B) diye dosyaları var onlar orjinalligi kontrol ediyor tabi windows 7 ninde payı büyük orjinal olmayan programların tespitinde büyük rolü var. 

_eFeKenTLi_
23-11-2009, 10:29   |  #5  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

ya bı haber okudum dogrumu bılmıyorum wındows 7de arka kapı bırakmıslar bu tur seylerı tek tek kullananları tespıt etmek ıcın ... ılerıye yonelık calısma yaptıklarını soyleyen bır yazı okudum . xp dekı gıbı lısansız urunler kullanılmasın dıye yapılmıs bısı dıyorlar ...  wındows 7 ıle bunların onune gececeklerını soyluyorlar . vede bu ıddeları red edıyorlarmıs aklı sıra balıkları uyandırmayacaklar . yuklu tazmınat almak ıcın ... bılmıyorum ne kadar dogru okudugum sıtenın yalancısıyım  ... boyle bırsey olabılırde olmayabılırde . bugun boyle bır durum yasayınca aklaıma dank etmedı degıl hanı :D   .  bır yandan da dıyorum lısanlı urun alan kısılerınde haklarını gasbetmıs olurlar onlarında pclerıne gırebılırler bu yuzdende olmaz dıye dusunuyorum . artık hayırlısı ne dıyelım yedıgımız gıdalar bıle rısk ona bakılırsa . buda oyle bısı .

OSMAN BAĞÇEVAN
23-11-2009, 12:28   |  #6  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/nfs ... cozumu_t130024.html

diğer oyunu sistemin bulundıuğu klasöre kurun bakalım sorun devam edicek mi ?

Fifa serileri sistemin kurulu olmadığı yerlere kurunca bir süre sonra böle hatalar veriyor..Windows 7 de böle bir hata , xp de ki hata ise oyun kurulmamış demesiydi..

_eFeKenTLi_
23-11-2009, 12:45   |  #7  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

calla nfs  oyuna gırıyor ama oyuna baslarken demoyu gosterıyor sonra o resımdekı hatayı verıyor vermıs oldugun lınktekı seyı denedım olmadı yınede .

OSMAN BAĞÇEVAN
23-11-2009, 12:50   |  #8  
Denetmen
6,606 mesaj

bu sorun tamamiyle crack olduğu için yardım edemicem..Bu sorunun çözümü de , sorunun kaynağıda crack...
Crack atarken göremediğin birşeyler varda bilemicem artık....

_eFeKenTLi_
23-11-2009, 12:53   |  #9  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

ben crack ıstemıyorum zaten  . calısan oyun calısmaz oldu . halbukı oyunu maksımum cozunurlukte takılmadan oynayabılıyordum . wındows ıle ılgılı bır hata mesajı verıyor ama anlamı degılım . crack sorunu olsa oyun hıc acılmaz gıbı  gelıyor . neyse burda bu tur paylasım yasak oldugu ıcın  fazla bısı sormak ıstemıyorum .  yardımlarınız ıcın tsk ler. .

OSMAN BAĞÇEVAN
23-11-2009, 12:57   |  #10  
Denetmen
6,606 mesaj

ben sizin çalışan oyunlarınıza birşey demiyorum zaten , o oyunları sölemediniz..Bi fifa dediniz onuda söledim..
Üstteki shift ile call of duty nin sorunu o...Orjinal oyun alsanız böle hatalarla karşılaşmassınız merak etmeyin..Patch var güncelleştirme var , onları yüklediğinizde sorun ortadan kalkar ama crack de yapamıyoruz işte öle birşey...

_eFeKenTLi_
23-11-2009, 13:05   |  #11  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

:D   eh hayat pahallıgı mecbur kalıyoruz  oyuna o derece para vermek abartılı geldıgı ıcın ... o kadar parayı oyuna vermektense lısanslı wındows alırım daha ıyı .  dusunsene 4 tane orjınal oyun aldıgını . sabancının torunu olmak lazım buda ayrı bır konu :D   . 

OSMAN BAĞÇEVAN
23-11-2009, 13:17   |  #12  
Denetmen
6,606 mesaj

o konuda karşı tarafta haklı ,sizde haklı..(kendimi katmıyorum :))
adamlar çalışıyor o kadar, oyun yapıyor..Kazandıkları şey, gideri bile karşılamıyor..Düşünün 100 bin liraya oyun yapıyorlar..8 bin lira kazanıyor..
:)
Şimdi o adamlara yazık değil mi , o kadar emek harcadılar yazık değil mi ?

Size de hak veriyorum tabiki..Türkiye de  3 türlü insan var..
1.zenginler
2.fakirler
3.normal..Çok şükür diyenler :)

Zengin için önemli değil , orjinalini alır , son sistem bilgisayarı toplar..
Fakir direk korsan zaten..O birtek bilgisayara para verir , alır ..Başka da hayatta orjinal birşeye para vermez..
Normal olan da , orjinal almak zor olduğu için :) , (aslında çok kolay) ,  direk sınırsız internetinden indirir..

Neyse bu kadar yeter galiba..Biraz daha birşey anlatsam kötü olacak ... :)

_eFeKenTLi_
23-11-2009, 13:33   |  #13  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

:D  evet  . bencede fazla soze gerek yok sanırım format cekecem . wındows guncellendıkten sonra bu sorunu yasadım . sorun duzelmedı halen daha ekran kartı desteklemıyor desem ımkanı yok atı hd2600 xt dd3  1gb  ekran kartı var cok fazla kalıtelı olmasada bu oyunu rahat acar . bı format cekeyım bakalım . yalnız soyle bısı var     her ne soylentı cıksada wındows 7 guzel . elemanlar ıstedıgı gıbı cırıt atsın pc de bulacakları 30 gunluk wındows ve kaspersky   :D   baska bısı de yok artık onemlı verılerı usb hdd var onda saklıyorum :D                   

OSMAN BAĞÇEVAN
23-11-2009, 13:52   |  #14  
Denetmen
6,606 mesaj

ona da şifre koydunuz :)
win7 ve kis gayet güzel fazlasına bile gerek yok..Yanlız ben format atın dmedim size..
Benim ekran kartım 2400 , sizin kinin 2 düşüğü yani , oyunlar sorunsuz çalışıyor..
Üstelik 64bit :)

_eFeKenTLi_
23-11-2009, 14:43   |  #15  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

xp de olsa bu kadar deneme tahtasına donen bı ısletım sıstemı yorulurdu . walla hll su wındows 7 ye pc daha ıstedıgım hızda calısıyor . sımdı suruculere 2 ye dusurup tum oyunları ısletım sıstemının oldugu yere kurayım bakalım ne olacak .

Mustafa Akın
23-11-2009, 20:33   |  #16  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
Alıntı: _eFeKenTLi_  
ya bı haber okudum dogrumu bılmıyorum wındows 7de arka kapı bırakmıslar bu tur seylerı tek tek kullananları tespıt etmek ıcın ... ılerıye yonelık calısma yaptıklarını soyleyen bır yazı okudum . xp dekı gıbı lısansız urunler kullanılmasın dıye yapılmıs bısı dıyorlar ...  wındows 7 ıle bunların onune gececeklerını soyluyorlar . vede bu ıddeları red edıyorlarmıs aklı sıra balıkları uyandırmayacaklar . yuklu tazmınat almak ıcın ... bılmıyorum ne kadar dogru okudugum sıtenın yalancısıyım  ... boyle bırsey olabılırde olmayabılırde . bugun boyle bır durum yasayınca aklaıma dank etmedı degıl hanı :D   .  bır yandan da dıyorum lısanlı urun alan kısılerınde haklarını gasbetmıs olurlar onlarında pclerıne gırebılırler bu yuzdende olmaz dıye dusunuyorum . artık hayırlısı ne dıyelım yedıgımız gıdalar bıle rısk ona bakılırsa . buda oyle bısı .
Senin dediğin yıllardır (10 dan fazla yıldır) tartışılıp asla kanıtlanamamış birşey.

Skyr3x
23-11-2009, 22:51   |  #17  
Üye
91 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
o konuda karşı tarafta haklı ,sizde haklı..(kendimi katmıyorum :))
adamlar çalışıyor o kadar, oyun yapıyor..Kazandıkları şey, gideri bile karşılamıyor..Düşünün 100 bin liraya oyun yapıyorlar..8 bin lira kazanıyor..
:)
Şimdi o adamlara yazık değil mi , o kadar emek harcadılar yazık değil mi ?

Size de hak veriyorum tabiki..Türkiye de  3 türlü insan var..
1.zenginler
2.fakirler
3.normal..Çok şükür diyenler :)

Zengin için önemli değil , orjinalini alır , son sistem bilgisayarı toplar..
Fakir direk korsan zaten..O birtek bilgisayara para verir , alır ..Başka da hayatta orjinal birşeye para vermez..
Normal olan da , orjinal almak zor olduğu için :) , (aslında çok kolay) ,  direk sınırsız internetinden indirir..

Neyse bu kadar yeter galiba..Biraz daha birşey anlatsam kötü olacak ... :)

Ama atladığın bir konu var burda gönül ister tabi orjinal almak ama Türkiye şartlarında orjinal oyun alabilmek için zengin olmak gerekiyor. (Örn: Kaliteli 10 PS3 oyunu 1.ooo TL + bir fiyata gelebiliyor. veya 3 adet pc oyunu 300 TL + edebiliyor.) Bu yüzden Türkiye korsana yönelmekte. Ayrıca oyunlardaki crack problemi bendede ara sıra oluyor. Nedenini tam bilmiyorum tekrar aynı crack i yapınca düzeliyor. Neyse o konuya değinmeyeceğim ben. Benim konum senin 10 a imal 8 kazanmak lafına gider.. Activision Call Of Duty : Modern Warfare 2 ile rekorları alt üst etti Holywood'u geçti satışa çıktığı 5. günkü satışlardan kazandığı oranı 550.000.000 $ olarak açıkladı ki bu rakam... Yani bu konuda yanılıyorsun..

Bir bilgi daha varki doğrumudur bilmiyorum..

Activision tarafından yapılan açıklamada, oyunun İngiltere'deki ve Amerika'daki ilk gün toplam satışı 4.700.000 olarak belirtildi. Oyunun satış fiyatıyla bu rakam çarpıldığındaysa ortaya 310.000.000 $ 'lık bir gelir ortaya çıkıyor.

OSMAN BAĞÇEVAN
24-11-2009, 06:04   |  #18  
Denetmen
6,606 mesaj

O call of duty'nin rekoru..İlk kez olan birşey..Diğer firmaları düşünerek ben onu sölüyorum..Sizin dediğiniz gibi call of duty nasıl bir günde rekor kırmışsa , bazı oyunlarda benim sölediğim gibi olmuştur elbet..
Alt tarafı bir cd/dvd ama işte görüyorsunuz.....