Oyunllarda Titreme,Tekleme,Kasma

HPQ-User
02-12-2011, 16:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

HaydarArmagan sormuş:
Sistemi topluyalı 6 ay olmadı bilgisayardan istediğim performansı alamıyorum sürekli donmalar takılmalar arkadaşımın pentium 4 benimkinden daha seri işlem yapyıor. Oyun oynarken çok sorunlar oluyor akıcı şekıilde oynıyamıyorum Battlefieldi oynuyorum 70 FPS den aşağı inmiyor fakat mausu çevirdiğimde yanlarda filan hafif titremeler görüyorum takılma oluyor arada bi ama en çok titremeler daha çok oluyor. Fifa 11 dede aynısı en son ayarlarda oynuyorum sorunsuz fakat faul felan olduğunda hakem koşarken titreye titreye koşuyor belli kısımlarda titremeler meydana geliyor. Silkroad Online oynarken belli aralıklarla oyun donuyor donuyo dediğim mosu felan komple pc donuyo 3-5 saniye aralıklarla ekran donuyo oyun notmalinden çok kasıyor 2 client açtımı bilgisayar çökecekmiş gibi oluyor normalde benim bu bilgisayarla 2 tane client açıp üstüne Call of Duty oynamam lazım. .sMozillayı açıp facebooka giriyorum ardından yeni sekme açıp youtubeden şarkı açıyorum face sekmesine geçmek istediğimde tıklıyorum 2 3 saniye sonra geçiyo kasarak geçiyo .s okadar sinir bişeyki Oyuna girerken ekrana gelen EA SPORTS veya EA GAMES gibi reklamlar bile hafiften titreyerek kasıyor forumlara yazdım herkes aynı şeyleri diyor. Sıcaklıkları kontrol et felan filan
Sistem boşta 39-42 arası, yükte 48-50 arası
İşlemci boşta 40-42 arası , yükte 50-55 60ı da bulabiliyo
Ekran kartı boşta 39-40 yükte 46-51 %100 çalıştığında 58 dereceyi geçmedi.
Harddisk 51 derece görünüyor.  50 kere format attım tüm donanımları güncelledim sorun aynı tekleme , titreme , kasma .
Lütfen yardım edin bi yolu olmalı delircem yapmadığım şey kalmadı en detaylı haliyle anlatmaya çalıştım sorunumu lütfen gerekli ilgiyi göstermenizi istiyorum.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
İşlemci
AMD Phenom II X4 B45 3.1GHz (Çekirdek açılmamış hali AMD Athlon II X3 445)
Anakart
Gigabyte GA-880GM-UD2H
Ekran Kartı
Asus EAH5670 GDDR3 128BİT 1GB
Harddisk
Samsung 80 GB
Ram
Kingston 2GB DDR3
Güç Kaynağı
TX 450W

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:7.0.1) Gecko/20100101 Firefox/7.0.1