packard bell şarj olma sorunu yardım edin !!!!

burakkutlay
02-09-2010, 21:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhabalar cok sinir bir sorunum var ve laptopumu kırmamam icin yardım edin lutfen. laptopu 2 el aldım ve ilk aldıgımda sorunsuz sekilde sarj oluyrdu. fakat birgun pilim %71 de iken şarj etmek istedim ve adaptoru taktım sarj oluyor dedi fise takılı diyor ama %71 ole kalıyor. sarj etmiyor. fişi sokuyorum pil dusuyor tekrar takıyorum dustugu rakamda kalıyor. sonunda pil 0 a dustu ve kullanılmaz hale geldi ve oldu. yeni pil aldım. sarja taktm 14 saat kapalıyken sarjda kaldı . actıgımda ise %27 si dolmustu ve şimdi adaptoru takıyorum %27 degiişmiyor. farklı adaptor denedim yine aynı. laptopun sarj etme devresimi bozuldu nedir. cıldırıcam artık....!!!!

O_uzHaN
02-09-2010, 22:01   |  #2  
O_uzHaN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,061 mesaj

bozuk değilki bilgisayar benim packartbellde de aynı şey var.%50 ise takınca yine %50 kullanılabilir yazıyor ama şarj oluyor da yazıyor altında

burakkutlay
04-09-2010, 17:29   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

yuzde 2 ye dustu.... ve sarj olmuyor hala.. fişi cekince dusuyor...! asla artmıyor. vindowstada fiş takılı sarj oluyor da yazıyor.

bosluk
04-09-2010, 17:38   |  #4  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Bu tip durumlarda önce şu işlemi deneyin :

Pil takılı iken Açma tuşuna 5 saniye kadar basılı tutun ve pil dolu ise çalıştırın.
Ardından Prize takıp yine aynı işlemi yapın.
Sonra pili ve prizi çıkartıp 5-10 saniye kadar yine açma tuşuna basılı tutun.
Daha sonra pili ve prizi (ki şarj cihazının kablolarının sıkı biçimde bağlı olduğundan emin de olun) tekrar takın.

Statik elektrik kaynaklı bir problem varsa bu şekilde çözülebilir. Yoksa dediğiniz gibi donanımsal bir sorun oluşmuş olabilir.