Packerd Bell TM85 Performans Problemi

ali_jahn
21-01-2011, 12:15   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

Merhabalar,

Bilgisayarımda ki sorunu birde Chip halkı ile paylaşmak istiyorum.

4-5 ay önce Packard bell Leptop aldım. Fakat hiç iyi bir performans alamadım
bilgisayarın özellikleri,

İntel Core i3-350M processor

3 GB DDR3 Memory
320 GB HDD
2.27 GHZ
927 MHZ

Yazılım ve Grafik tasarım işi ile uğraşıyorum. Daha doğru 4-5 aydır malesef uğraşmaya çalışıyorum.

Bilgisayardaki sorun şu , Visual studio 2010 ile bir web projemi açıyorum dosya düzenlerken program donuyor. Outlook açıyorum 21 saniyede açıyor gönder al işlemi yaparken bilgisayar tamamen kitleniyor. Ve bütün programları yeniden başlatıyor. Msnconfigteki porogramları tekrar çalıştırıyor yani.

Sorun bu servise gonderdim bilgisayarda bir sorun olmadığını söylediler ve kurduğum bir programın etkilediğini söylediler.

Windows 7 de bu sorun var. 64 bit ile denedim. Sorun hala devam ediyor.

Windows Xp ile denedim sorun daha da kötüleşti bilgisayar hepten kitleniyor.

Artık çıldırmak üzereyim kimden yardım alacağımı bilemiyorum.

Şunuda denedim başka bir bilgisayarda visual studio 2010 ile projemi açtıgımda gayet iyi bir şekilde çalışıyorum. Ama packerd bell ile sorunlar yaşıyorum.

Bilgisayarıma format attıktan sonra kurduğum programlar ise aşağıdadır.

Adobe Master Colletion CS3
Visual Studio 2010
Microsoft SQL Server RC2
Mozilla
Ashampo Burning studio
Team Veawer
File Zilla
Photo Scape
Windows Live Mesenger

Ve Driverların en güncel sürümlerini kuruyorum.

Bunları kurmadan sadece visual studio kurup projeyi çalıştırdım sorun aynı kurdugum programlar ile alakalı bir sorun oldugunu düşünmüyorum.

Sizlerinde fikirlerini almak istiyorum bu sorun neden olur nasıl kurtulabilirim neler yapmam gerekir ?

infoman
21-01-2011, 12:30   |  #2  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Hımmm.
1- Virüs olabilir, çeşitli antivirüslerle tarama yap.
2- Harddiskte bad sektor veya bozuk bir alan olabilir. Harddisk'i bad sektor olasılığına karşın tarattır. Hiren's Boot CD de güzel programlar var.
3- RAMlerde sorun olabilir. Bilgisayar biraz sıkışınca hatayı görüyorsun.
Windows 7 nin RAM kontrol aracıyla ramleri de kontrol et.

Son Düzenleme: infoman ~ 21 Ocak 2011 12:35
TnDnmz
21-01-2011, 15:35   |  #3  
TnDnmz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 20
2,235 mesaj

Zannetmem virüs olacağını format atılmış çünkü.Peki hiç oyunlarda denedinizmi performansı?

ali_jahn
21-01-2011, 18:12   |  #4  
OP Üye
59 mesaj

Hayır hiç oyun kurmadım bilgisayara ve denemedim. Ama genellikle tüm programlarda oluyor.

Atıyorum ağ bağlantılarını açıyorum 6 7 saniye sonra geliyor :S bilgisayarımı açıyorum yine aynı şekilde.

infoman
21-01-2011, 19:35   |  #5  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Alıntı: ali_jahn  
Hayır hiç oyun kurmadım bilgisayara ve denemedim. Ama genellikle tüm programlarda oluyor.

Atıyorum ağ bağlantılarını açıyorum 6 7 saniye sonra geliyor :S bilgisayarımı açıyorum yine aynı şekilde.

Ben harddisk ve ramden şüphe ediyorum.

ali_jahn
21-01-2011, 20:13   |  #6  
OP Üye
59 mesaj

Peki bad sektor kontrolü nasıl yapabilirim ?

infoman
22-01-2011, 12:36   |  #7  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Windowsun kendi aracı ile aşağıdaki anlatımı uygulayabilirsin ama bazen başarılı olmayabilir.

Hiren's Boot CD nin içerdiği birçok araç ile HARDDISK kontrolü yapabilirsin. Önce Hiren's Boot CD' yi aşağıdaki adresten indirip CD ye yakman lazım.
Daha sonra bilgisayarı CD den başlatıp Hard Disk Tools  menüsü içinden benim tercihim olan
 HDD Regenerator programını çalıştırıp tarama yaptırabilirsin.
İngilizcenin olduğuna güveniyorum ve diğer araçları kullanırken uyarıları ve seçenekleri dikkatle okumanı tavsiye ederim .

5. numara :)

İndirme linki: http://www.hirensbootcd.org/download/

Son Düzenleme: infoman ~ 22 Ocak 2011 12:41
ali_jahn
22-01-2011, 20:06   |  #8  
OP Üye
59 mesaj

Ellerine emeğine sağlık . Uyguladım fakat bad sektor yok :( ayrıca birşey söyleyeyim

C:
D: sürekli olarak RECYCLER diye bir dosya ve System Volume İnformation diye klasörler var fakat onu hiç bir şekilde göremiyorum :s gizli klasörleri goster yaptıgımdada cıkmıyor ama

SQL Server ile attach eklerken resimde goruldugu gibi ...

Bu klasörler nedir ?

infoman
22-01-2011, 23:51   |  #9  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Alıntı: ali_jahn  
Ellerine emeğine sağlık . Uyguladım fakat bad sektor yok :( ayrıca birşey söyleyeyim

C:
D: sürekli olarak RECYCLER diye bir dosya ve System Volume İnformation diye klasörler var fakat onu hiç bir şekilde göremiyorum :s gizli klasörleri goster yaptıgımdada cıkmıyor ama

SQL Server ile attach eklerken resimde goruldugu gibi ...

Bu klasörler nedir ?

Rica ederim.
Şimdi sırada ramleri kontrol etmekte
Format attıktan sonra kullandığın programları tek tek kurup test etmelisin böylelikle sorun programlardan ise hangi programdan olduğunu keşfedebilirsin. Orijinal oynanamamış bir CD-DVD'den  Format atıp sürücülerin yüklenmesinden hemen sonra sorun tekrar oluşuyorsa bil ki sebep donanımdır.

Recycler= Geri dönüşüm kutusunun klasörüdür. Geri dönüşüm kutusuna giden dosyalar bu klasöre taşınır. Geri dönüşüm kutusu boşsa bu klasörde boş olur.

System Volume Information= Her ne kadar isim bölüm bilgisini içerir imasını verse de asıl işlevi Sistem Geri Yükleme dosyalarını saklamaktır. Yani Sistem Geri Yükleme noktalarına ait dosyalar bu klasörde bulunur.

İki klasörün var olması normaldir. 
Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini seçip Korunan İşletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin işaretini kaldırırsanbu klasörleri bütün sürücülerinde görebilirsin.