Pardus için Birkaç Soru

destkop
27-07-2008, 00:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

Arkadaşlar Linux konusunda %0 tecrübeli bir insanımKahkaha

sorularım ise:

* HP Pavilion dv6650et Laptop'ım var. Buna Pardus kurmaya kalkarsam Garantimde sorun yaşar mıyım?
* FM 2008 gibi oyunları çalıştırma imkanım var mıKahkaha
* Ağ bulma gibi seçeneklerde, ekran kartı vb. driverları tanımada sorun yaşar mıyım?

Aklıma gelenler bunlarKahkaha Microsoft çok sıkıcı olmaya başladı(Ne kadar .NET platformu üzerinde çalışsamda). Home Basic, Premium gibi paketlerde çok sıktı... Sürüm yükseltmek için o kadar para harcamak istemiyorum... Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

VOY
28-07-2008, 09:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

arkadaşım:
1. soruna cevap vermiyicem ama 2.sorunda fm2008 yazmışsın imkanı yok oynamanın çükçü FM2008 Microsoft Windows uyumludur ve çoğu oyun öyledir pardus'un kendine özgü oyunları var (basit oyunlar) 3.Sorunda Driver bulmakla ilgili yazmışsın ben şuan 2007.1 sürümünü kullanıyorum bu sürümde driver ları kendisi tarıyor bir yükleme yapmana gerek kalmıyor ama 2008 sürümünde ekran kartı v.b driver ların güncelleştirilmesini istiryor.

Ama benim tavsiyem Microsoft Windows tan vazgeçme pardus e geçersen windows'u özleyebilirsin. Bende Xp ye geri dönmeyi düşünüyorum. Kolay gelsin...

baDibere
28-07-2008, 16:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Sırasıyla cevap vereyim :

1- Garanti sanırım sadece donanımsal olduğu için bir sorun çıkmaz. Sanırım Windows çöktü diye garantiye gönderecek haliniz yok.

2- FM2008 gibi oyunların çalıştırılması biraz sancılı. Şöyle ki o yazılımlar Windows ortamı için yazılmışlardır. Fakat wine, playonlinux, cedega gibi Linux yazılımları aracılığıyla belki çalıştırma imkanı bulabilirsiniz. Eğer Wine, PlayonLinux ve Cedega 'nın sitesine girerseniz nelerin çalıştırılabildiğini görebilirsiniz.

3- Şu an Pardus 2008 kullanıyorum ve Pardus ilk kurulduğu anda şu an piyasadaki donanımların en az 95% sini doğrudan tanıyabiliyor.

Poet665 arkadaşımız MW'den vazgeçme demiş, özleyebilirsin diye. Fakat ben şahsen hiç özlemiyorum ve Win yüklü bir bilgisayar kullanırken sürekli kendi bilgisayarımı arıyorum.

Parduslu günler dilerim.

VOY
29-07-2008, 14:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

kişiden kişeye değişiyor demekki Gülüş ama ben Microsoft Windows 'u tercihederim.

darkmaster
29-07-2008, 14:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
244 mesaj

kişiden kişiye değişiyo. wine yeni sürümü ile 1.1.2 sürümü ile artık çoğu oyunu destekliyo fm serisinide wine ile oynıyabilirsin pardusta.

destkop
29-07-2008, 15:37   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
558 mesaj

yanıutlarınız için çok teşekküre derim. internete girme fırsatım olmadığı için yazamadım. sanırsam pardus yükleyeceğim. en azından işlemcimin keyfini çıkarmış olurum. Pyhton, php gibi dilleri bilmm çok itti beni pardusa.

tekrardan teşekür ederim:)