Patronlara çağrı: Bırakın herkes nete girsin

CHIP Online
29-04-2009, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Patronlar iş saatlerinde nette gezinenleri pek sevmez. Ama bu araştırma fikirlerini değiştirtirecek.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Patr ... e-girsin_11933.html

Avustralya'da yapılan bir araştırma, mesai saatlerinde zevk için internette dolaşanların işlerinde daha verimli olduğunu ortaya koydu.

El Arabiya'nın haberine göre, Melbourne Üniversitesi'nin araştırmasında, mesai sırasında kişisel nedenlerle interneti kısa süreli kullananların kullanmayanlara oranla işlerinde yüzde 9 daha verimli olduğu saptandı.

Araştırmayı yapan Brent Coker, internette kısa süreli dolaşmanın beynin dinlenmesini ve konsantrasyonun artmasını sağladığını, bunun da verimliliği artırdığını söyledi.

Coker, ancak 300 kişiyle yapılan araştırmada, kişisel nedenlerle internete girenlerin mesai saatlerinin yüzde 20'sinden daha az bir süreyi internette geçirdiğinin altını çizerek, uzun süreli kullanımın verimliliği düşüreceğini vurguladı.

Tüm konu: Patronlara çağrı: Bırakın herkes nete girsin

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu araştırmanın sonuçlarını nasıl yorumluyorsunuz?

emrah33
29-04-2009, 18:56   |  #2  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
802 mesaj

Bence de mesai saatlerinde internete girilmeli.Yasaklar insanı sıkar ve verimini düşürür. Bizde de M.E.B engeli var ama ultrasurf sağolsun işimizi kolaylaştırıyor.

samsamsa
29-04-2009, 20:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
677 mesaj
emrah33
Bence de mesai saatlerinde internete girilmeli.Yasaklar insanı sıkar ve verimini düşürür. Bizde de M.E.B engeli var ama ultrasurf sağolsun işimizi kolaylaştırıyor.
son derece kaılıyorum bende bilgisayar öğrencisiyim hafta sonları okula staja gidiyoz hoca neti açıyor bir msn birde chip benim için başka siteye giremiyorum Gülümseme

mk1
29-04-2009, 21:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
481 mesaj

önce işini yap sonra 15 dk takıl chip e heberleri oku yeter...Beğendim

HaaNKs
30-04-2009, 01:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
315 mesaj
AdRaMiTi

Bunlara cok tanık oluyorum lakin Benim gibi biride tutupta sürekli pc'de iş yaparsa ne olur verim düşer,Verim arttırmak için ne etmek gerek özgür bırakacaksın'ki neyin ne zaman ve nerede yapılacağını kendi çözsün ve ona göre bir yol izlesin ;)

Katılıyorum. Geek Atalarından filozof var mıydı? Kahkaha

Kapalı Hesap (53751)
30-04-2009, 01:49   |  #6  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Araştıma sonuçlarına katılıyorum:)) Benim için üniversitedeki derslerimde geçerli hoca açık laptopa bir şey demediğinde dersi dinleyip arada CHIP Online'a bakıyorum ama laptopu kapatabilir miyiz dediği an ders bitmiştir benim için:))

Mustafa@PC
30-04-2009, 01:52   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
Coşkun OLCA
Araştıma sonuçlarına katılıyorum:)) Benim için üniversitedeki derslerimde geçerli hoca açık laptopa bir şey demediğinde dersi dinleyip arada CHIP Online'a bakıyorum ama laptopu kapatabilir miyiz dediği an ders bitmiştir benim için:))
Beğendim

ECHELON_
30-04-2009, 04:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

ben işveren olsam işçimin nette msnde sevgilisyle kırıştığını en basit düzeyde mesajlaştığını görsem ya da yakalasam onu önce işten sonra dava açarım

ben ona maaşı nette gezin diye mi veriyorum