pc acilmiyo acil

gjegje
29-10-2013, 01:03   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Arkadaslar 2 saat once pcme xp kurdum ve programlarimi yuklerken birden resledi bende heralde uygulama yuklemesi bitti yeniden basladi dedim. Bu olay bi mac kere tekrarlaninca huylandim ve kasayi actim. Baktim hersey calisiyor. Sonra biostan islemci isisina baktim 92? gosterdi. Sanirim fan oturnadi dedim cikarttim cpu fani ve cpu yu.temizleyip geri taktim. Bu sefer dugmeye basar basmaz kapandi. 3saniye acik kalip kapandi yani. Hangi donanimda diye power supply haric tum donanimlari soktum. Power ile anakart saglan calisti. Ekr kartini ekledim calisti ramleri ekledim calisti hdd yi bagladim calisti sira islemciye geldi. Taktim islemciyi fanida saglam oturttum ( demin 4 kere oturmadi diye duzelttim). Fakat islemciyi ve fani takinca ayni olay yine geldi.2 saniya calisti ve uzun tek bir biip sesiyle kapandi. Demin calisti dedigim pc kapanmadi anlamindaydi. Simdiden teskkurler

okankurubas
29-10-2013, 08:58   |  #2  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

İşlemcinin termal macununu yenileyip tekrar dene bakalım.

DiamondMines
29-10-2013, 11:03   |  #3  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: gjegje  
Arkadaslar 2 saat once pcme xp kurdum ve programlarimi yuklerken birden resledi bende heralde uygulama yuklemesi bitti yeniden basladi dedim. Bu olay bi mac kere tekrarlaninca huylandim ve kasayi actim. Baktim hersey calisiyor. Sonra biostan islemci isisina baktim 92? gosterdi. Sanirim fan oturnadi dedim cikarttim cpu fani ve cpu yu.temizleyip geri taktim. Bu sefer dugmeye basar basmaz kapandi. 3saniye acik kalip kapandi yani. Hangi donanimda diye power supply haric tum donanimlari soktum. Power ile anakart saglan calisti. Ekr kartini ekledim calisti ramleri ekledim calisti hdd yi bagladim calisti sira islemciye geldi. Taktim islemciyi fanida saglam oturttum ( demin 4 kere oturmadi diye duzelttim). Fakat islemciyi ve fani takinca ayni olay yine geldi.2 saniya calisti ve uzun tek bir biip sesiyle kapandi. Demin calisti dedigim pc kapanmadi anlamindaydi. Simdiden

Okan'ın dediği gibi işlemci soğutucunun altına macun sürülmesi lazım. Büyük ihtimal işlemci fazla ısındığı için (92 derece) kapanıyordur.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
MegaFreak
29-10-2013, 22:17   |  #4  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

92 derece çok uçuk bir rakam kesinkikle ısındığından kapanıyor ısı sorununu çözmelisin