Pc çalışıyor ama açılmıyor?

HPQ-User
06-11-2009, 15:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sevgi003 sormuş:
-pc açıyorum kırmızı ve yeşil ışık sürekli yanıyor halde
-maus ve klavye ye elektrik gelmiyor usb
-manitör ise sürekli sarı ışık yanıyor yani çalışmıyor fişlerini kontrol ettim fişini prizden çıkarıp taktığımda açılıyor ama simsiyah ekran kalıyor öle pc yi kapatsamda açık durumda bekiyor manitör
-takılı olduğundan eminim her hangi bir yamulmuş bir şeyde göremedim.
-anakartı kontrol ettim bütün kabloları çıkarıp yeniden iyice oturtarak taktım ama yinede aynısı oldu
-son 3 gündür böyle oldu 2. gün ram lardan birini çıkardım o şekilde çalıştı ama rest atana kadar sonra yine aynı oldu
- kasanın arkasında aç/kapa düğmesi var kapalı durumda iken aç a getirdiğimde mausun ışığının yanması gerekirken yandığı anda sönüyor
-Biosa kadar açılsa belki bir şeyler yapacağım ama o bile olmuyor lütfen bu konuda bilginiz varsa yardım edebilirseniz şimdiden sizlerden Allah razı olsun

bazen açılışta biosa gelmeden bi önceki ekran gelip rest atıo sürekli kendi kendine ard arda tekrarlıyor bana göre işlemci ile alakalı sonucuna ulaştım buda o ekranda  512mb bu ekran kartı bilgileri vb şeyler gösteriyor bios ayarlarına gelmeden sıfırlanabiliyormu bide...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
512+512 ddr1 Ram
512mb DDR2 AGP nvidia Ekran kart
80GB IDE hdd
P4 işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.4) Gecko/20091016 Firefox/3.5.4

Süleyman.
06-11-2009, 22:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sorun remlerden kaynaklanıyor olabilir ama anakart veya PSU'dan da kaynaklanabilir. Bence servise götürün, deneme yanılma ile sorunlu bileşeni tespit etsinler. Tabi sizin aynı şekilde tespit etme imkanınız varsa siz de deneyebilirsiniz. Diğer türlü net birşey söylemek zor.