Pc'de Casus Varmış (Hadi Ordan)

CU_GS7
29-03-2006, 18:56   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6,371 mesaj

Sistem geri yüklemeyi kapatıp,sonra silip Windows`u tekrar başlattıktan sonra; sistem geri yüklemeyi açarsak, bunu tekrar tekrar her açılışta yapmamıza gerek olmaz bence..

Ben silmiycem..Baştan söyliyim de..İsteyen yapsın tabi..:))

Banned
29-03-2006, 19:17   |  #27  
Banlandı
40 mesaj
CU_GS7
Sistem geri yüklemeyi kapatıp,sonra silip Windows`u tekrar başlattıktan sonra; sistem geri yüklemeyi açarsak, bunu tekrar tekrar her açılışta yapmamıza gerek olmaz bence..

PC de casus varmışmış hadi ordanmış
bizde oldugunu kanıtladık isteyen siler isteyen silmez

tnsezer
07-04-2006, 14:08   |  #28  
Yeni Üye
20 mesaj
CU_GS7

İyi silme sen daha ama sonra hdd em bozuldu anakartım yandı diye ağlama!Bütün win. kullanıcıları her ay hdd'lerine format atıyolar nedensiz yere bozulan ilk ve tek işletim sistemi win. Ben daha düne kadar win. kullanıyodum ancak şimdi suse10 kullanıyorum CD ini arıyodum ne zamandan beri başka dergi verdi ben vhipten beklerken ona kısmetmiş demekki!

CU_GS7
07-04-2006, 17:25   |  #29  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
tnsezer
İyi silme sen daha ama sonra hdd em bozuldu anakartım yandı diye ağlama!Bütün win. kullanıcıları her ay hdd'lerine format atıyolar..
2003`ten beri XP kullanıyorum; 2003`ten beri aynı HDD üzerine yüklü ve 2003`ten beri ne harddiskim ne de anakartım yandı..Her ay da format atmıyorum..

Windows`un açıkları ve sorunları olabilir..Ancak hala daha en iyi işletim sistemi durumunda..!!

Ayrıca ne ağlıycam..!!Ağlanacak şey mi kalmadı da bir harddiskin bozulmasına ağlayayım..!!

Sen istediğini kullan ona karışamam, umrumda da değil..
Yalnız başkalarına bilip bilmeden sataşmak gereksiz..

tnsezer
07-04-2006, 18:48   |  #30  
Yeni Üye
20 mesaj

Birincisi eminim win. sapıtmıştır sürekli sorun çıkarıyodur onları yazmıyosun yazmassında eminim! İkincisi cebinden para öıkınca o zaman görürüm ben seni! ve son olarak ben kimseye sataşmadım fikrimi belirttim lütfen konuyu çarpıtmayalım..

CU_GS7
07-04-2006, 20:03   |  #31  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Hadi benim mesajımı alıntı yapmana örnek gösterme diyelim..Resmen "sen" diye hitap ettin..Üstüne bir de "ağlama" demeni eklersek bence mesajında sataşma vardı..

Ben sorun çıkarmıyor diye bir şey demedim..Ancak en iyi işletim sistemi halen Windows..
Ayrıca son formatımdan beri yaklaşık 4-5 aydır hiç sorun çıkarmadı..

2003 yılından beri eski ekrankartım(Windows ilgisi yoktu sorununun) hariç hiç donanımsal arıza yaşamadım..
2007`de sistemi değiştiriyorum.. O zaman para çıkıcak cebimden; sana haber veririm; görürsün beni de..!!

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 07 Nisan 2006 20:05
make-believe
07-04-2006, 20:17   |  #32  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
yxz
Oke tarif edeyim Başlat / Çalıştır / cmd yaz enterla Çıkan pencereye ( MS DOS )yere net user yaz burada bir Support_388945a0 veya benzeri birsey görürsen trojan vardır,Bunu silmek için
net user SUPPORT_388945a0 /delete (a nın yanındaki sıfır ondan sonra boşluk bırakıp / delete yapıyoruz)
Her windowsu kurdugunuzda İlk işiniz bunu silmek olsun kolay
Arkadaşlar bu anlatılanları uyguladım ve evet 'Support_388945a0' çıkıyor. Bu nedir bi bakıcam NET'ten ben de çok merak ettim gerçekten.

CU_GS7
07-04-2006, 20:20   |  #33  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Eminim sonucu burada paylaşırısın make-believe..

Bu zamana kadar herkes bu şekilde kullandı Windows`u..Ben kalmasında bir sorun görmüyordum..

Senin araştırmanın sonucuna göre ben de silmeyi düşünüceğim..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 07 Nisan 2006 20:21
make-believe
07-04-2006, 20:29   |  #34  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Internet'te bunu buldum arkadaşlar. Microsoft'un bir tür uzaktan destek aracı. Adına siz artık Trojan mı dersiniz bilemem...

Microsoft'un görünmez kullanıcısı: SUPPORT_388945a0

Windows XP ile gelen Uzaktan Yardım servisi için bilgisayarınıza 'Görünmez' bir kullanıcı daha katılıyor. Vatandaşın adı SUPPORT_388945a0 ve bu sayede Microsoft istediği an bilgisayarınıza girebiliyor.Her bilgisayarda standart bir isim bu. Kullanıcının sizde de bulunup bulunmadığını test etmek için

Başlat > Çalıştır'a gelip, net user yazdıktan sonra Enter'a basın. En altta SUPPORT_388945a0 yazdığını göreceksiniz.

Bu kullanıcıdan kurtulmak için Başlat > Çalıştır 'da cmd yazıp Enter'a basın ve
açılan DOS komut penceresinde

net user SUPPORT_388945a0 /delete yazın. SUPPORT_388945a0 kullanıcısı silinecektir. ...

CU_GS7
07-04-2006, 20:33   |  #35  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Bu paylaşımın için teşekkürler make-believe..:))
Peki, bu görünmez kullanıcının kalmasının ne gibi bir zararı olabilir ki??
Yani ya silmezsek neler olabilir??

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 07 Nisan 2006 20:37
make-believe
07-04-2006, 20:41   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Bizim gibi kullanıcılar için hiç bir sakıncası yok ama windows XP'yi güvenlik birimlerimizin kullandığını bir düşün-ki hemen hemen her kurum ve kuruluş windows kullanıyor- çok gizli bilgiler Microsoft'a, ordan da Pentagon'a akacaktır. Yani 'BIG BROTHER IS WATCHING YOU'

Ne komplo teorileri ama.:)

Şaka bir yana belli de olmaz bunların işi.

CU_GS7
07-04-2006, 20:48   |  #37  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Başlat > Çalıştır'a gelip, net user yazdıktan sonra Enter'a bastım..
Siyah bir pencere çıkıyor..Ancak hiçbir şey yazmadan ve ben hiçbir şey göremeden saniyenin 10`da 1`i içinde kayboluyor..Yani silemiycem heralde..:))

make-believe
07-04-2006, 20:54   |  #38  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Sende açılan DOS penceresinin kapanması garip. Bendeki sabit kalıyor.

Demekki senin Windows temiz.:)

CU_GS7
07-04-2006, 21:29   |  #39  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Windows`um pis olsa bile Pentagon`u, Microsoft`u ilgilendirecek hiçbir şeyim yok valla..Buyursunlar istedikleri dosyalardan birer kopya alsınlar..:))
Yalnız,internet şifrem bana kalsın yeter..:))

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 07 Nisan 2006 21:29
viking20
16-04-2006, 11:29   |  #40  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Evet bu MERET (her neyin nesiyse!) ben de de ortaya çıktı.Ne yapalım şimdi? make-believe sen uçurdunmu bunu yoksa hala duruyormu?Moderatör-uzmanlarımızın bu konudaki görüşlerini de biliyoruz.Görüşlere de saygılıyız şüphesiz.Zamana mı bırakalım?hemen kazıyalım mı ?Bizim neyimiz var ki benim e-postam,resmim ..v.s.?Senin araştırmanın sonucuna göre ben de silmeyi düşünüceğim..(alıntı:CU-GS7'den).Evet lütfen gelişmelerden haberimiz olsun.'BIG BROTHER IS WATCHING YOU'
(alıntı:make-believe'den)gerçekten mi?:)Vay canına!:)

Son Düzenleme: viking20 ~ 16 Nisan 2006 11:47
Der Rote BaroN
16-04-2006, 12:40   |  #41  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj
CU_GS7
Başlat > Çalıştır'a gelip, net user yazdıktan sonra Enter'a bastım..
Siyah bir pencere çıkıyor..Ancak hiçbir şey yazmadan ve ben hiçbir şey göremeden saniyenin 10`da 1`i içinde kayboluyor..Yani silemiycem heralde..:))
Başlat/Çalıştır'a cmd yazdıktan sonra net user yazacaksın. Konuyu açan arkadaşa katılıyorum. Düşünsenize dünyanın dev firmaları kullanıyor xp yi ve Microsoft böyle bir şey yapacak da onlar sessiz kalacak. İmkansız.

keremt
16-04-2006, 16:17   |  #42  
Yeni Üye
30 mesaj

Arkadaşlar bu konuyu çok önce de görmüştüm ve o zaman da telnet bağlantımı kontrol etmiştim. O zamandan beri arada bir bakarım. Ama şimdiye kadar hiç SUPPORT_388945a0 ı benim bilgisayarıma bağlıyken yakalayamadım:) Az önce de baktım yine yok:) Microsoft benim bilg de kayda değer bişey olamayacağına mı karar verdi dersiniz:)))  

LiL_CaT
16-04-2006, 18:40   |  #43  
OP Yıllanmış Üye
385 mesaj

arkadaşlar ben bişey yazıyorsam bilerek yazarım.Asıl ilgi alanım güvenliktir.İçiniz rahat olsun trojanlar hakkındada bir makale yazdım kısa zamanda yazı işlerine ulaştıracağım.Umarım o zaman sizde trojanların vereceği zararların ciddiyetini anlarsınız.

viking20
16-04-2006, 20:15   |  #44  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

LiL ,tamam haklısın da,insanın içine bi kere kurt düşmeye:).Senin o yazıyı inan 4 gözle bekliyoruz,inşallah yakında çıkar.Trojan olayı diğerlerine benzemiyor,fena çektiriyor. Saygl.,sevgl.

Son Düzenleme: viking20 ~ 27 Nisan 2006 17:12
make-believe
16-04-2006, 20:38   |  #45  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
hptur
Evet bu MERET (her neyin nesiyse!) ben de de ortaya çıktı.Ne yapalım şimdi? make-believe sen uçurdunmu bunu yoksa hala duruyormu?Moderatör-uzmanlarımızın bu konudaki görüşlerini de biliyoruz.Görüşlere de saygılıyız şüphesiz.Zamana mı bırakalım?hemen kazıyalım mı ?Bizim neyimiz var ki benim e-postam,resmim ..v.s.?Senin araştırmanın sonucuna göre ben de silmeyi düşünüceğim..(alıntı:CU-GS7'den).Evet lütfen gelişmelerden haberimiz olsun.'BIG BROTHER IS WATCHING YOU'
(alıntı:make-believe'den)gerçekten mi?:)Vay canına!:)
Dokunmadım açıkçası. Ama yine de şurası bir gerçek ki isterler se(Microsoft) her şeyi yapabilecek güçteler.

lazrailefsanesi
16-04-2006, 22:16   |  #46  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

Bir keresinde windows isletim sisteminde bilerek acık bir arka kapı bıraktıgı icin Amerikada mahkemelik olmustu.O zaman cıktı bu hikayeler zaten.Asıl teori win korsanı kendi cıkarıyo sistemin daha cok bölgeye yayılıp, istedikleri bilgisayara zahmetsiz girmekti.O zamanda fazla ucuk gelmisti ama mahkeme acıgı bildikleri halde kapatmadıkları icin mi tam hatırlamıyom ama bi para cezası almıstı billcik.Ben pentoagon icin olduguna inanmasamda ( bütün istibarat win üzerine kurulmaz herhalde) kendi cıkarları icin kullandıklarına inanıyorum ki bunu her firma yapıyor.Sonucta her firma kullanıcı alıskanlıkları ile ilgili bilgi toplamak icin herseyi yapıyor.( misal google )
Sayfaların birinde bir arkadasımız en iyi isletim sistemi win demis.Bunada katılmıyorum.Lİnux ve win kullanan biri olarak soyluyorum en iyi isletim sistemi aslında MaC'tir.Ve win bircok seyi Mac den calmıstır.Pencere animasyonlarına kadar!..
Ayrıca hepimizin bilgisayar basında rasladıgımız ani kitlenmeler, sürücü tanıtma sorunları,performans düsüsleri Mac de nerdeyse yok denecek kadar azdır.Kararlı bir sistemdir.Bizde cok populer olmasada yurt dısında oldukca populer bir sistemdir.Guvenlik acıkları linux'dan da azdır.Ve kullanımı kolay bir sistemdir.
Linux net baglantısı 0lmadan kullanılabilecek bir sistem olduguna inanmadıgım bir sistemdir bunuda soylemeden gecemiyecem.Her sorunuza care nette vardır ama o elinizin altında olmazsa olmaz.
Neyse konu dagılıyor son olarak sanayi casusluguna gelince o kadar onemli bilgilerinizi gercekten win guvenip saklar mısınız yoksa ekstra onlemler almaz mısınız? bunu sormak istiyom.Bizim icin onemli olan datalar ayrı bi kasada özel olarak sifrelenerek ve ag baglantısından ayrı tutuluyordu.Bunu biz santiyede yapıyorsak fabrikalar vb yerlerde sanırım bundan daha fazla tebbir almıstır.
İsin aslı win bilgisayarımızı izliyor.Korsan,gercek önemli degil.Ama bu kullanıcı alıskanlıklarınızla ilgili oldugunu dusunuyorum ben.Bu yonde boylece bir sonraki isletim sistemlerini yonlerdirebiliyorlar.Soyle dusunun otomobil firmaları 3 sene sonra cıkarcakları arabanın halkın o zaman ki begenisine uygun olması icin cok büyük paraları anket,arastırma vb konularda harcıyorlar.Demek ki alıskanlıklarımızın bilgisi sirketler icin onemli.Bilgisayar kullanıcılarının % 80 internette gunde 6 saat geciriyorlar diye kensin bir bilgi olsa elinizde nete yonelik urunler yaparsınız yok kimse nete girmiyor kendi baslarına bilgisayarda film müzik dinliyorlar diye bir net bilgi olursa multimedya ile ilgili yazılımlar üretirsiniz ve para kazanırsınız.Bir nevi win dogru ata oynamak icin biraz hile yapıyor.
saygılarımla.

samet1986
19-04-2006, 23:04   |  #47  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

tnsezerin dediğine katılıyorum. microsoft'un işi gücü yok bizlenmi uğraşacak? büyük şirketler dururken. ayrıca geçen bi forumda okumuştum. microsoft türkiyede 20 dava açmış yani en çok bizim ülkemizde dava açmış. microsoftun kara listesindeyiz. rootcr4ack bilgilerin için sağol..

Kapalı Hesap (24974)
27-04-2006, 14:32   |  #48  
Kapalı Hesap
14 mesaj

YALNIZ XP DE BİR PROGRAM VARMIŞ BİLGİLERİ MİCROSOFT A AKTARIYORMUŞ DİYE DUYMUŞTUM NE KADAR DOĞRU NE KADAR YANLIŞ CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.

SukurMuhacir
27-04-2006, 16:57   |  #49  
Yıllanmış Üye
107 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Merak etme, kimse Linux'a yönelmez. Linux'un çekirdeği ev kullanıcısı dostu değil. Ha sunucular için zaten böyle bir seçim yapılıyor. Ona sözüm yok tabi. Ama ev kullanıcısı için "ücretsiz" bir işletim sisteminin, "destek" bölümünün doğal olarak zayıf olması normal.
Selamlar Linux köşesinde bir dönem esen rüzgar hız kesmişken Chip forumlarında şöyle bir dolaşayım demiştim ki ne göreyim PC'de Casus Varmış (Hadi Ordan) başlığı dikkatimi çekti... mesajları okurken Sevgili Selçuk İSLAMOĞLU'nun yorumu beni bir yorum yapmaya itti. *TOSSAD'ın yaptığı, 675 kişinin katılımı ile gerçekleşen  araştırmalar çerçevesinde son kullanıcıların Linux'a geçiş nedenleri arasında %36 oranında bir değer ile "Kullanıcı dostu arabirimi" cevabı büyük bir oran olması itibari ile dikkat çekmektedir. Linux camiasında bilinen ve yıllardır gelişerek devam eden UserFriendly çalışmaları da bir yana atılsa bile Linux' un sahipsiz gibi gösterilmesi bence pek doğru değil. Linux Dünya üzerinde bir çok büyük firmanın katılımları ile ilerliyor ve Linux'un bugün resmi olarak destekçileri arasında Red Hat firması, SUN Microsystems, IBM ve bunun gibi bir çok firma bulunuyor. Yerel olarakta bir çok firma son kullanıcılar için Linux dağıtımları hazırlıyor ve bunların desteğini hem telefon hem internet yolu ile veriyor. Aşağıda fikir sahibi olabilmek için size yine *TOSSAD'ın yaptığı araştırmalar çerçevesinde bazı bilgileri ilginize sunuyorum.

Linux' Başlamak Kolay Mıdır?

Çok Çok Zor
%3
Çok Zor
%10
Zor
%24
Kolay
%30
Çok Kolay
%24
Çok Çok Kolay
%8

Linux Kararlı Mıdır?

Çok Çok Kararsız
%2
Çok Kararsız
%1
Kararsız
%4
Kararlı
%6
Çok Kararlı
%24
Çok Çok Kararlı
%64

Kullandığınız Linux çekirdekli İşletim Sistemi Hakkındaki Görüşünüz?

Çok Çok Olumsuz
%1
Çok Olumsuz
%1
Olumsuz
%3
Olumlu
%9
Çok Olumlu
%28
Çok Çok Olumlu
%58

*TOSSAD: Bir 6. Çerçeve Programı projesi olan ve Türkiye dahil 15 Avrupa ülkesinin katılımından oluşan birliğin kısaltılmasıdır.

Canimsin
26-05-2006, 08:04   |  #50  
Taze Üye
12 mesaj

Ya arkadaşım Microsoftun elbette benimle işi olmaz. Bi arkadaşımda yazmış. Senin benim için olmayabilir de biraz daha geniş düşünemezmiyiz? Saçmasapan bişeye inanmakla itham ediyorsun bizi Kesinlikle kabul etmiyorum bu forumda konuya oy verme filan olsaydı alırdın - oyun en yükseğini. Biz var olduğunu iddaa etmiyoruz belki ama Neden olmasın ? neye dayanarak olamaz diyorsun ? Bal gibi de olur. Microsoft bana ulaşsınmış İstemiyorum kardeşim bana ulaşmasını. İzin aldımı benden? ( belki bi sözleşmenin içine filan sıkıştırmıştır. Kabul etmezsem kullanamam değil mi ? bende silerim? En kötü ihtimalle basarım formatı çok mu zor? hem kaç kişiye microsoft bu yolla ulaşmış dersin? bu yolu kullanmasını talep eden kaç kişi olmuş? (Ben hiç rastlamadım) İnanmamı da kimse engelleyemez? Demişsin bi tüm lisanssız kullanıcıların peşine düşerdi. Düşsün de görsün kendisi nerelere geliyo? O zaman bak bakalım piyasanın tek hakimi olabiliyomu? Her kullanıcıya 100 ytl veya daha fazla... herneyse ... gibi bi lisans zorunluluğu getirseydi... neden linux tercih edilmesin? neden pardus'a yönelilmesin. Ben Herkesten herşeyi beklerim kardeşim. Senin elinde böyle bi üç olsaydı yapmayacağın ne malum ? Veya benim veya bi başkasının ? Neticede Microsoftta ve neden yapmasın ?

Saygılarımla...

Son Düzenleme: Canimsin ~ 26 Mayıs 2006 08:11