pc de harddısklerı paylasıma kapatma !

HPQ-User
23-02-2009, 15:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

zxsel sormuş:
pc de xp ısletım sıstemı yuklu arkadaslar her seferınde dos komutlarıyla hdd c ve d eyı lerı kapattıgım halde paylasıma pc yı yenden baslatıncA hddl er c ve d paylasıma acılıyor acaba bunun nedenı ne bılen varmı ? acaba adware yada spyware olabılırmı cıdı bır yorum beklıyorum

@echo off
net share c$ /d
net share d$ /d
net share f$ /d
net share g$ /d
net share h$ /d
net share e$ /d
net share admin$ /d
net share IPC$ /d

bakın bu kodla kapatıyorum paylasıma hersey normale donuyor ama pcyı yenıden baslatınca gerı c ve de hdd paylasıma acık gozukuyor?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp pro sp3  ısletım sıstemı  1gb ram asus pc loptop cpu 550 2ghz
realtek ses....

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6

zxsel
23-02-2009, 16:50   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
903 mesaj

cvp yazan yokmu?

LifeGame
23-02-2009, 17:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
129 mesaj

Slms hocam.. dos ortamında değilde direk diske sağ tıklayıp oradan paylaşıma girdikten sonra kapatmayı denedinmi acaba ?

zxsel
23-02-2009, 18:42   |  #4  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

denedım ama sonuc aynı arastırdım bazı vatandaslardada olmus bu ama sonu c alan  az kısı heralde yada pek  kımse ılgılenmıyor bu seylerle galıba dıkkatımı ceken 2.cı noktada su   harıcı harddsıkımde bu sorun gozukmyor yanı paylasıma kapalı gozukuyor mausun sagıyla tıklayınca ozellıklerden paylasımı tıklıyom  paylasıma kapalı aratırdım rootkıt gıbı vırusler den oluyormus galıba butur seyler hangı vırus  antıvırus yanı spy ware gıbı ıyı programları kullandıysamda hıcbırınde 1 tane dahı vırus  spy bulamadı

ornek kullandıgım antıvırusler test ettıgım yanı  avıra,nod32,bitdefender,kaspersky,spybot1,6,2,adware2008 lavasoft,avast4.8,antıvır rootkıt,sysınspektor,radıx,f.secure,clamwin bu guvendıklerım antıvırusler ancak sonuc 0   pc temız gozukuyor he bırde hıjack   orjınal olanı bırde not bunları orjınal sıtelerınden kuruyprum  ama sonuc 0  demek bende vırus yok  bunları tektek kurup denedım tek tek de kaldırdım  hatta formatta attım  bıostan   ancak gecen bısey ılgımı cektı bı dosya  harıcı dısk takmıstım taratmak ıcın bırden ekrana geldı ve yok oldu demek uzaktan bırı dosyalarımı ıncelıyor gıbıme geldı o yuzden paylasıma kapamam gerekıyor... yardımcı  olan varmı sımdı bana

megaloman
23-02-2009, 22:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
588 mesaj

bilgisayarda deep freeze yüklü değil dimi

zxsel
24-02-2009, 17:18   |  #6  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

deep freeze yuklu ancak deep freeze kapalı ıkende sorun aynı  yANI depp freezenın kullanıımı ın cok ıyı bılıyorum  sorun o degıl  deepı kapatıyorum pc yı yenden baslatıyorum ancak deep freeze deaktıf ıken   de paylasıma kapatıyorum  pc yı yendne baslatıyorum depp kapalı oldugu halde   c  d  paylasıma acılıyor yanı paylasıma acık secılı oluoyr   mausun sagıyla ozellıklerden paylasıma baktıgım zaman

sonuc  bu ısten anlayan bırı yokmu forumda  acab arkadaslar   benden baska uzman yokum bu ıslerden anllıyan

yınede cvp yazdıgın ıcın tesekkur ederım dostum ancak benım derdımden anlaman ıcın kendın de bı dene bak bakayım senınkı de oylemı  yoksa tum pc lerde standartmı acaba

ılgımı ceekn dıger bır olayda  harddıskler c ve d paylasım ısaretı gıbı degıl normal  hdd gorunmlu ancak bu klasoru paylas ısaretlı oluyor sorun o

zxsel
25-02-2009, 14:52   |  #7  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

arkadaslar forumda bunu cozecek arkadas bulamayınca  ugrasmaya basladım regedıt ıle

100 de  100 cozum yolu buldum   3 gun ugrastım arastırdım

cozum su :

c ve d sürücüleri $ bu isaretle birlikte paylasıma acıktır

bunu olene dek kapatmak icin .............

evet baslıyoruzzz
oncelikle acık olup olmadıgını kontrol edin baslat>calıstır>cmd net share yazın ve paylasıma acık olan dosyaları goreceksiniz c$ d$ boyle degerler varsa sabit sürücüleriniz acık demektir kapatmak icin buyrun
windows 2000 pro-xp icin

HKEY_LOCAL_MACHİNE/System/CurrentControlSet/Services/Lanman Server/Parameters

bu yolu izleyin  not  

sag tarafta degerler vardır o kısma sag tıklayıp yeni deyin ve AMA DWORD degeri olsun sonra adını "AutoShareWks" olarak deistirin degerini olece bırakın zaten deger 0 kalması lazım ve yeniden baslatın artık c ve d sürücüsü paylasıma acık deildir

kontrol etmek icin baslat>calıstır>cmd ye net share yazın ve c ve d sürücünün paylasıma kapandıgını göreceksiniiz

pc yı yenden baslatın Beğendim

windows 2000-2003 icnde "AutoShareWks" bole deilde "AutoShareServer" olarak keydedin

yenden baslatın pc yı kapatıp acın

eger butıp  sorunu olan varsa  boyle cozebılır  bunu  sebebını de  hdd acık kalmasını  sebebı   kullandıgımız  format cd sını yapan ların  ayarları boyle ayarlayıp ufak trojen tarzı komutla devamlı regedıt pc acılısta  hdd ler paylasıma gızlıce acılıyordu   ben bunla neden ugrastım

bır ara pc yı kurcalarken bı dosya anıden onume geldı ve yok olmustu demek bırı uzaktan mudahale edıyor dıye dusundum   ancak hıcbır  vırus programı vede guvenlık duvarı bunu bulamadı ben bu nu cozdum   bence cok onemlı bu olay   bu yazıyı okuyan herkes    hardıskını  ozellıklerden   paylasım klasorunu tıklayıp hdd sı paylasıma acıkmı gozukuyor bı kontrol edıp bu komutla duzeltsın

not <:yukardakı komutlar   ıkı tarzdır  yaNI  xp  yada xp proda degısmektedır hangı sını kullanıyorsanız onu uygulayın yoksa pcnız cokebılır  ıyı okuyup yapın  vede sonunda pcyı yenden baslatın bırdaha bakın goreceksınızkı paylasıma kapanmıs olacak..  NOT  A  HARFI VE S HARFI BUYUK OLCAK..AutoSharewks  ona gore  yazın W kucuk harf...

Son Düzenleme: zxsel ~ 25 Şubat 2009 14:56
_chronic_
29-08-2010, 21:26   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar ben win7 Home Basic kullanıyorum.Verilen kodları birebir yazdım ve işlemi tamamladım.Fakat tekrar net share dediğimde c$,d$,ADMİN$ ve icp$ nin açık oldğunu görüorum.Yeniden başlattım bilgisayarı ancak tekrar aynı sonucu verdi.Lütfen yardımcı olun.Hiç bi şekilde kapatamadım tüm çabalarıma ve araştrmalarıma rağmen.Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler...

mancukya
30-08-2010, 13:24   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

bence baya bir paranoya yapiyorsun gereksiz yere bütün makinelerde o isaretleri göreceksin zaten.
Agda paylasimla internette paylasim zaten farkli seylerdir üstelikde merak etme gizliyecegin bir seyler varsa ve birileride  bunu biliyorsa rootkit malware vs vs yada paylasima ihtiyaci yok nasil olsa girecektir sisteme.
Adamlar Kaspersky ve norton gibi sirketlerin sistemlerine daliyor seni dinlerler.
Deep yerine evde sana makine olusturmani ve sanal makineden nete girmeni tavsiye ederim bu kadar paranoya yapicaksan en saglami odur.
.

Son Düzenleme: mancukya ~ 30 Ağustos 2010 13:46
mcafee23 ayrılmıştır
30-08-2010, 14:07   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

gayet normal bir durumdur.
Siz ne kadar kapatırsanız kapaın windows kapanıp yeniden açıldığında bu gizli paylaşımlar windows arafından açılacakır.
Sistem yöneticilerinin ağ üzerinden ve uzaktan destek vermesi içindir.Virüs veya spyware değildir.