pc den büyük amfiye ses nasıl verebilirim

tekkkin
21-04-2007, 16:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

pc den büyük amfiye ses nasıl verebilirim? kablosu bulunur mu? acilen bulmam lazım

ahmetmanav
21-04-2007, 19:43   |  #2  
ahmetmanav avatarı
Yıllanmış Üye
103 mesaj

pc nin ses çıkışına ses kartının gücünden daha yüksek bir alıcı bağlarsan ses kartını yakarsın .araya elektronik malzeme  satıcılarından ses amfilikatörü almalısın.fiyatları alacağın amfini gücüne göre değişir.

jeomania
22-04-2007, 00:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

amfide ve ses kartında optik yada coaxial giriş varsa ona göre kablo almalısın yoksa sana bundan lazım:

Son Düzenleme: jeomania ~ 22 Nisan 2007 00:21
Borga-x
22-04-2007, 00:52   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

bu fotoda göründügü gibi arkadaş ipod tarzı bır dalgayı ampıye bağlamış. gördügün gibi kablonun bir ucunda stereo kulaklık gırısı bir tarafında 2 adet(tos jack) bulunmaktadır. stereo kabloyu ses kartının çıkışına diğer iki ucu ampının stereo girişlerine taktınmı cup tıs cup tısDeli

Son Düzenleme: Borga-x ~ 22 Nisan 2007 00:53
tekkkin
22-04-2007, 14:40   |  #5  
OP Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar çok teşekkür ederim. Fakat ben ses sistemlerinden (amfiden) pek anlamam. Bir kablo buldum: bir ucu pc çıkışı için diğer ucu amfiye takılan microfonun girişinden. ses sistemleriyle uğraşan bir yere sordum. bu ucu amfideki microfon girişine takarsan ses alırsın dedi! ama sizin dediklerinize bakarsam ses kartının kaldırmıyacağını söylüyorsunuz!
Şimdi ne yapmalıyım peki?
Bu arada bu düzen yarın 23 nisan kutlamaları için gerekli:::

jeomania
22-04-2007, 15:27   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

biz öyle bişey demiyoruz.. ahmetmanav arkadaş kafanı karıştırmış heralde ki senin pcyi amfiye değilde amfiyi pcye bağlayacağını düşünmüş heralde

şimdi amfide "mikrofon girişinden başka" giriş yoksa o dediğin kablo ile bağlamaktan başka çaren yok.. yalnız mikrofondan bağlamak sağlıklı değildir ses kartını değil amfiyi yakarsın pc den sesi fazla açarsan... dikkatli kullanman gerekir

yalnız bu işin mantığı gereği amfide line in girişi olur ; kırmızı ve beyaz renkli jack genelde arkada bulunur ordan bağlayacan ve bizim dediğimiz kablo ile bağlayacan pc de sesi fazla açmayacan, ses aygıtında 10 üzerinden 3. seviye yeterlidir. yoksa amfiyi yakarsın.

benersince
24-04-2007, 15:03   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

anfinin markası ney yamaha ,sony .jbl. pioner tech bunlar yarı profosyanel anfilerdir arkadaşım arkalarında optik konaksiel çıkışları mevcuttur eger ses kartında bu çıkışla mevcutsa korkma optikse optik kablo konaksielse onun kablosunu alacaksın yarı pro anfilerde mutlaka bunlardan biri vardır hadi olmadıgını farz edelim bilgisayarının speakerindan kulaklık girişinden uygun kabloyla sesi sag sol ayırabilirsin bkz borga x verdigi resim gibi drekt bilgisayara baglamanı tavsiye etmem bir ses uzmanı ile görüş anfinin modelini markasını bilmedigim benden bukadar

Borga-x
24-04-2007, 15:08   |  #8  
İlk Maestro
11,767 mesaj

niye benersince bilgisayarın ses çıkışı ve ampının ses girişine bu şekilde bağlanır ve gayet iyi ses alır tabı sesi sonuna kadar açmamak suretıyle. Eğer bilmediğim bir sey varsa bana da anlat bende bilem

benersince
24-04-2007, 15:33   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

sanırım yanlış anladım ben orada pc direkt baglamanı tavsiye etmem dedim tabiki uygun kabloyla ses tek girişten alınıp (örnegin kulaklık girişi )sa ve sol giriş olarak ayarlanır  tabi bunlar geçici işler için geçerli şeyler yarı profösyanel anfilerin özelligi sestir zaten ve ses fazla açildıgındas güç kaynagından alınan sesi bozma ama o kaliteye göre çalar

olmadıgını farz edelim bilgisayarının speakerindan kulaklık girişinden uygun kabloyla sesi sag sol ayırabilirsin bkz borga x verdigi resim gibi.drekt bilgisayara baglamanı tavsiye etmem bir ses uzmanı ile görüş anfinin modelini//// seninverdigin resmin dogrulugunu vurguladım arkadaşım sadece nok ta koymayı unuttum Gözünü devirmişGözünü devirmişGöz kırpma

gibi sözü seni dogruluyor dostum yanlış anlamışsın

Borga-x
24-04-2007, 15:55   |  #10  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Ufak bir anlaşmazlık :D

benersince
24-04-2007, 16:00   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj