PC Kitleniyor..

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
kolakola
10-09-2006, 12:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarı açtıktan sonra bilgisayar kilitleniyor ve hiçbir programı açmıyor. chkdsk /r yaptım fakat bi sonuç alamadım.Bunu nasıl çözebilirim?

frodo71
10-09-2006, 15:07   |  #2  
Yeni Üye
38 mesaj

Yüklediğin bir program ve giren virüs sebeb oluyor olabilir ya güvenli girişten girip virüs taraması yapacaksın oda olmassa mecbur format atacan

onur_erden
10-09-2006, 15:24   |  #3  
Yeni Üye
47 mesaj

bilgisayarı güvenli kipten açıp admin hesabından veya admin haklarına sahip bir hesaptan login ol. ardından başlat-çalıştır de, msconfig yaz... açılan pencereden en sağdaki başlangıç tabına geç. buradaki programlar bilgisayar açılırken yüklenen programlardır. gözüne kestirmediklerini ve yabancı gelenlerin başındaki onay kutusu boşalt. ya da en iyisi hepsini boşalt, ardından teker teker ekle, takılmayana kadar, tabi her işlemin ardından restart atman gerekecek...

güvenli kip için bilgisayar açılırken ard arda menü gelene kadar f8 e basman gerekiyor, bilirsin belki de, yine yazayım dedim...

Son Düzenleme: onur_erden ~ 10 Eylül 2006 15:26
kolakola
10-09-2006, 17:28   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

tamm arkadaşlar sorun çözüldü.Teşekkürler

delikanli53
11-09-2006, 01:53   |  #5  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
frodo71
Yüklediğin bir program ve giren virüs sebeb oluyor olabilir ya güvenli girişten girip virüs taraması yapacaksın oda olmassa mecbur format
işin kolayına kaçıp hemen format demeyin arkadaşlar. yıkıcı değil biraz yapıcı olmaya çalışın.

arkadaşım bu sorun benimde başıma gelmişti ama benim sorunun hdd ısınmasından kaynaklanıyordu sen dorunu çözmüşsün ama başka okuyacaklar için yazıyorum hdd ısısını düşürmek için hdd altına bir tane fan yerleştir.

turksoftware
11-09-2006, 01:55   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj
delikanli53
frodo71
Yüklediğin bir program ve giren virüs sebeb oluyor olabilir ya güvenli girişten girip virüs taraması yapacaksın oda olmassa mecbur format
işin kolayına kaçıp hemen format demeyin arkadaşlar. yıkıcı değil biraz yapıcı olmaya çalışın.

arkadaşım bu sorun benimde başıma gelmişti ama benim sorunun hdd ısınmasından kaynaklanıyordu sen dorunu çözmüşsün ama başka okuyacaklar için yazıyorum hdd ısısını düşürmek için hdd altına bir tane fan yerleştir.

aha sorun benımkının aynısı altına fan koyunca gıtmıstı delıkanlı53 un tavsıyesıydı bu arada saygılar...

Recep Baltaş
11-09-2006, 13:48   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Konu amacına ulaşmıştır.