PC'm Nasıl?

ccc KINAŞLI ccc
22-04-2012, 20:30   |  #26  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,653 mesaj

by_sado kardeş konuyu karıştırmadan yeni konu aç birazdan konunun sahibi gelecek döver bak Kahkaha

ccc KINAŞLI ccc
22-04-2012, 20:32   |  #27  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj
Alıntı: by_sado  
sağol kardeşim tavsiyelerin için ama ben bu bilgisayara aldıktan sonra 8-9 kere format atmıştım acaba zararı olmuş mudur..sitelerde format atmanın sabit diske hiçbir zararı olmadığını söylüyorlar acaba doğru mudur..en son 2 hafta önce bakıma gönderdim..temizlik +xp sp3 attırdım fanları felan yağlattırdım temizlettirdim..şimdi makine iyi ama ileride sorun çıkarır mı bu makine bu özelliklerle ? bu makineye overclock için ne kadar miktar soğutma gerekli ?
Tebrikler Valla bravo attığın formatı sayabilmişsin
ben yanlış hatırlamıyorsam 100'den sonrasını sayamadım PC bazen adını unutuyor ama ben vura vura geri hatırlatıyom neyse konuya dağıtmayak

Kapalı Hesap (236590)
22-04-2012, 22:14   |  #28  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj
Alıntı: by_sado  
sağol kardeşim tavsiyelerin için ama ben bu bilgisayara aldıktan sonra 8-9 kere format atmıştım acaba zararı olmuş mudur..sitelerde format atmanın sabit diske hiçbir zararı olmadığını söylüyorlar acaba doğru mudur..en son 2 hafta önce bakıma gönderdim..temizlik +xp sp3 attırdım fanları felan yağlattırdım temizlettirdim..şimdi makine iyi ama ileride sorun çıkarır mı bu makine bu özelliklerle ? bu makineye overclock için ne kadar miktar soğutma gerekli ?
harddisk ilk alındığında pürüssüz beyaz bir kağıttır ... sen o kağıda bir şeyler yazarsın ... sonra onları kaliteli bir silgiyle silersin ( format atarsın ) ama kalemin kağıt üzerinde bıraktığı iz hiçbir zaman tamamen gitmez ... sen yazmışın silmişin yazmışın silmişin ...

fanları yağlamak için kimileri zeytinyağı falan da olur diyor ama aslında bildiğimiz makine yağından da farklı bir malzemedir kullanılan ... her fanın bir yatağı vardır ve zamanla her fan günün birinde döne döne ses yapar hale gelebilir tabi bu dediğim kısa sürede olacak birşey değil ...

overclock yapanlar maksimum performans ararlar ama bu tür işlemler makinanın ve kullandığın parçaların ömrünü azaltır ...

ccc KINAŞLI ccc
22-04-2012, 22:30   |  #29  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj
Alıntı: ongunowski  
harddisk ilk alındığında pürüssüz beyaz bir kağıttır ... sen o kağıda bir şeyler yazarsın ... sonra onları kaliteli bir silgiyle silersin ( format atarsın ) ama kalemin kağıt üzerinde bıraktığı iz hiçbir zaman tamamen gitmez ... sen yazmışın silmişin yazmışın silmişin ...

fanları yağlamak için kimileri zeytinyağı falan da olur diyor ama aslında bildiğimiz makine yağından da farklı bir malzemedir kullanılan ... her fanın bir yatağı vardır ve zamanla her fan günün birinde döne döne ses yapar hale gelebilir tabi bu dediğim kısa sürede olacak birşey değil ...

overclock yapanlar maksimum performans ararlar ama bu tür işlemler makinanın ve kullandığın parçaların ömrünü azaltır ...

Kardeş benim silgi bitti ben bi gidip kırtasiyeden alıyom KahkahaKahkaha

Şaka şaka sisteme format atmak sadece eski windowsu silip yenisini kurmaktır ama çok fazla zarar vereceğini sanmıyorum

ccc KINAŞLI ccc
22-04-2012, 22:33   |  #30  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj
Mesela benim işlemci :D
millet bi dosyaya çift tıklayınca açılır ben çift enterleyince açılıyo :D :D :D
Bilgisayar adını unuttu be... bu gün açıyom İE'yi ertesi gün Google görünüyo :D :D :D

ccc KINAŞLI ccc
22-04-2012, 22:35   |  #31  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj
Ooohooo bizim kırtasiyede 1 liraya 20tene kağıt veriyolar ama bu kağıtlar kaçar GB bilmem orasını :D :D :D
eskidikçe kullan , eskidikçe kullan yanlış hatırlamıyosam bizim kırtsiyedeki A4'ler 64MB önbellekli 500GB hafızalı mopak Black serisi HDD

yunus07
23-04-2012, 00:29   |  #32  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
992 mesaj

Bu taktiğe göre silgiyi kaybettiğin an hapı yuttun demektir :D

ccc KINAŞLI ccc
23-04-2012, 00:41   |  #33  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj

Hadi pilotla yazarsam neyle silecen ??? Kahkaha

Kapalı Hesap (203561)
23-04-2012, 01:15   |  #34  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

o zaman yenisi alacan işte Kahkaha

guneyozcan
23-04-2012, 10:25   |  #35  
guneyozcan avatarı
Yıllanmış Üye
281 mesaj

çoluğun çocuğun oyuncağı olmuş..

ccc KINAŞLI ccc
23-04-2012, 13:44   |  #36  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj
Alıntı: guneyozcan  
What.. yani Ne ????
ne çoluğu ne çocuğu abi bea şöle gizli gizli mesajlar vermeseniz olmuya dimi  açık yazın ne demek istediğinizi

Kapalı Hesap (203561)
23-04-2012, 14:46   |  #37  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Demek istediği hani gülüp eğlendik ya işte çocuk olmuşuz Kahkaha
Boşver takma.

Kapalı Hesap (236908)
23-04-2012, 23:23   |  #38  
Kapalı Hesap
110 mesaj

arkadaşlar ben dalga geçin diye yazmadım konumu sadece bilgi ve görüşlerinizi almak için yazmıştım.bu arada ben formatın bilgisayara hiçbir etki yapacağını sanmıyorum..format harddiske etki etmez.sadece veri silip yazma işlemidir. eski 80gb samsung ıde harddiskime birgünde üç format attığımı hatırlıyorum..hiçbir zararı olmuyor..7 senedir taş gibi.stabil..overclock ise bilinçli yapıldığında sorun çıkmaz tabi bunun için yeterli soğutma olması lazım..format bilgisayara zarar vermez..konuyu kapatıyorum..

Kapalı Hesap (236908)
23-04-2012, 23:31   |  #39  
Kapalı Hesap
110 mesaj
Alıntı: guneyozcan  
çoluk çocuk oyuncağı değil guneyozcan kardeşim..on sekiz yaşındayım  ve 2005ten beri bu mesleği yapıyorum..

sadece görüşlerinizi almak istedim dalga geçin diye yazmadım..

ccc KINAŞLI ccc
24-04-2012, 19:04   |  #40  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj
Alıntı: the_hector  
arkadaşlar ben dalga geçin diye yazmadım konumu sadece bilgi ve görüşlerinizi almak için yazmıştım.bu arada ben formatın bilgisayara hiçbir etki yapacağını sanmıyorum..format harddiske etki etmez.sadece veri silip yazma işlemidir. eski 80gb samsung ıde harddiskime birgünde üç format attığımı hatırlıyorum..hiçbir zararı olmuyor..7 senedir taş gibi.stabil..overclock ise bilinçli yapıldığında sorun çıkmaz tabi bunun için yeterli soğutma olması lazım..format bilgisayara zarar vermez..konuyu kapatıyorum..
Kardeşim biz böyleyiz hem ben yazmışım önceki mesajlarımızda formatın zarar vereceğini sanmıyorum die

biz dalga geçmiyoz baktık konu hallolmuş hahibi yok bari bizde eğlenelim dedik seninle alakalı bişiy yok canımız sıkılıyo konuşacak yer arıyoz işte Gülümseme

tmm mı? senle alakalı bişiy deil rahatsiz etiysek kusura bakma Şaşkın

Kapalı Hesap (236908)
25-04-2012, 18:19   |  #41  
Kapalı Hesap
110 mesaj
Alıntı: ccc KINAŞLI ccc  
Kardeşim biz böyleyiz hem ben yazmışım önceki mesajlarımızda formatın zarar vereceğini sanmıyorum die

biz dalga geçmiyoz baktık konu hallolmuş hahibi yok bari bizde eğlenelim dedik seninle alakalı bişiy yok canımız sıkılıyo konuşacak yer arıyoz işte Gülümseme

tmm mı? senle alakalı bişiy deil rahatsiz etiysek kusura bakma Şaşkın

önemli değil kardeş...