pc oyunlarda verimli windows ise yavaş

HPQ-User
28-03-2009, 00:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

TAHA sormuş:
-OYUN OYNARKEN PC DEN İSTEDİĞİM PERFORMANSI YAKLAŞIK OLARAK ALIYORUM, YANLIZ WİNDOWS TA BAZI SORUNLAR VAR.. TEMEL MULTİMEDİA İŞLEMLERİNDE (MSN, WİNAMP, NET SURF, BASİT PROGRAM VE DOSYALARIN AÇILMASI) SIKINTI YAŞIYORUM.
-AYNI ZAMAN DA PROFESYONEL Bİ KULLANICI DEİĞİLİM EKRAN KARTI VE ANAKARTIN GUNCELLEMELERİ BANA NASIL FAYDA SAĞLAR BUNALRI NASIL YAPARIM PC'İMDEN DAHA İYİ NASIL VERİM ALABİLİRİM.
-CROSS FİRE VERİMLİ KULLANABİLRMİYİM, NASIL?
-İŞİM GEREĞİ PC'ME YAKIN ZAMANDA KATI MODELLEME PROGRAMLARI YUKLUYECEĞİM, PERFORMAS KONSUNDA SIKIN ÇEKMEMEK İÇİN NE YAPMALIYIM? (NOT PC 3AYLIK). EN AZINDAN BAZI SORULARA CEVAP ALIRSAM SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
msi DKA790GX 1066MHZ DDR2 anakart
zotec nvidia 9800 GT EKRAN KARTI
AMD ATHLON 64X2 DUAL CORE 5600+2,90GHz İŞLEMCİ
2GB KINGSTON DDR2 HYPERX
300GB SEAGATE HARDDİSK
COOLER MASTER RC-690 460W nVIDIA SLI UYUMLU MidT ATX KASA
SAMSUNG 20'' LCD 2MS 8000:1 MONİTÖR

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.7) Gecko/2009021910 Firefox/3.0.7

Süleyman.
28-03-2009, 00:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bence öncelikle bu sisteme Vista kurmalısınız. Bu birçok sorununuzu çözecektir.

Mustafa@PC
28-03-2009, 00:42   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

1)öncelikle oyunlarda istediğiniz perfromnsı alıp windowsta alamamanız sistem bazlı bi hadise bilgisayarınızı güncel bi antivirüsle taratın benim size tavsiyem "avira antivir",ayrıca bilgisayarınıza "cleaner" adlı programı kurup bir temizlik yapın,hdd nizi birleştirin..."auslogic disk defrag" ile...
2)sürücü güncellemeleri süphesiz yara sağlar şöyleki firmalar yayınladığı güncelleştirmeler ile gereksiz kasıntı pronblemleri bugları hataları onarır değişik kodları destekler hale gelir ben kesinlikle tavsiye ederim nasıl yapıcanıza gelince bilgisayarım<sağ tıklayın<aygıt yöneticisi<güncelleştirme yapıcağınız aygıtı kaldırın bilgisayar zaten yeniden başlatma isteyecektir...yeniden başladığında daha önceden aygıtın sitesinden indirdiğiniz günceelleştirmeyi kurun...
3)kullanacağınız programlarla b sistemde performasn sıkıntısı çekmezssiniz fakat ne olur ne olmaz diye siz 1 gb  ram daha takın...