PC Temizliği ile ilgili bi sorum var?

rodello138
15-12-2011, 23:09   |  #1  
rodello138 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
290 mesaj

Öncelikle merhaba arkadaşlar, cooler master haf 912 kasam var. önde 2x üstte 2x kapakta 1x ve egzos fan olmak üzere 6 fanım mevcut. ön tarafta toz filtresi var üstte yok birde psu fan yuvasında  toz filtresi var. Ve ben her pcyi gördüğümde ön tarafı beyaz bir toz tabakasıyla kaplı yani pek hoşuma gidiyo sayılmaz. bu kasamı kaç günde bir kez açıp bu toz  filtrelerini temizlemem gerekiyo acaba bilen varmı ilk kez profesyonel bir kasa kullanıyorumda böyle toz filtreleri felan olan ayrıca fanların üzerindeki tozlarıda almam gereklimi yoksa almasamda olurmu?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Kapalı Hesap (203105)
16-12-2011, 00:12   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

ben ayda bir fanları temizler filtre ( sizde varsa bilemem ) temizlerim bide eğer odanın penceresini çok sık açıyorsan daha çabuk tozlanır tabi hiç açma demiyorum ama daha az toz tutar

Kapalı Hesap (172709)
16-12-2011, 19:17   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

Altı ayda bir elektirikli süpürgeyle
güzelce hertarafını temizleyin.

Alıntı: rodello138  
Öncelikle merhaba arkadaşlar, cooler master haf 912 kasam var. önde 2x üstte 2x kapakta 1x ve egzos fan olmak üzere 6 fanım mevcut. ön tarafta toz filtresi var üstte yok birde psu fan yuvasında  toz filtresi var. Ve ben her pcyi gördüğümde ön tarafı beyaz bir toz tabakasıyla kaplı yani pek hoşuma gidiyo sayılmaz. bu kasamı kaç günde bir kez açıp bu toz  filtrelerini temizlemem gerekiyo acaba bilen varmı ilk kez profesyonel bir kasa kullanıyorumda böyle toz filtreleri felan olan ayrıca fanların üzerindeki tozlarıda almam gereklimi yoksa almasamda olurmu?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
rodello138
16-12-2011, 19:21   |  #4  
rodello138 avatarı
OP Yıllanmış Üye
290 mesaj

teşekkürler 6 ay biraz fazla geldi ama 1 ay oldu ve ben temizledim bugün hadi bakalım hayırlısı toz filtreleri var ve tozlanınca gözüme gözüküyo o toz ve temizleyesim geliyo :)

mardina
16-12-2011, 22:22   |  #5  
Üye
82 mesaj

sakın elektrikli süpürge kullanma.bunların oluşturduğu statik elektrik ram bellek ve çipsete zarar verir.hard diskin ram belleğini de bozma ihtimali çok yüksek.toz filitresi zaten yeterince koruyordur.fanların üerinde biriken ince katman zarar vermez çalışmasını da etkilemez.tehlike yaşamaktansa bırak tozlu kalsın.eğer ille de temizleyeceksen fanları sök anakarttan ve diğer leketronik parçalardan uzakta bir yerde temizle elektrik süpürgesiyle