Pc ye Format Atıyorum ve Şu İşletim Sistmlerni krc

matraxx22
13-12-2010, 23:56   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

1-)Windows xp klasik : Deep Freez ile birlikte

2-)Perfect XP SP3+ Format CD 2010 V.2 (Modifiyeli)

3-)Tnc Vista 2010 V1.1 (Ekim 2010) (Modifiyeli)

4-)Windows 7 Extreme 2010 (Modifiyeli)

5-)Bir tanede Linux kuracağım ama daha karar veremedim sizce en şık dağıtım hangisi hangisini kurayım yani görsellik yönünden en iyisi hangisidir

ama bu linux dağıtımının yanına Bi tane daha linux kurabilirim kafama takılan bişey var bu konuda tamam çoğu linuxun multi boot desteği var bu sayede açılırken hangi işletim sistemine gireceğimi seçebiliyorum ama bir linux varken bi tane daha linux kurarsam iki linuxu multi boottan şeçip kullanabilirmiyim yada hangi linuxlar bu tip bi özelliğe sahiptir

Kapalı Hesap (200432)
14-12-2010, 01:34   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 1
111 mesaj

Arkadaşım linux' un bir özelliği var oda virüs almaması. Görsellik yönünden Windows 7' yi geçemez. Ama kullanan arkadaşlarım çok hızlı diyor. Mesela kelime işlemcileri Microsoft Office' den daha iyi diyorlar. Açık kaynak kodlu olması işine geliyorsa ve virüsleri almaması senin için sorun değilse bence kullan. Çünkü piyasadaki virüsler MS-DOS tabanlarına göre yapıldığından bunlar linux' u etkilemiyor. Çünkü linux DS-DOS tabanlı yazılıyor. Buda linux' u ayrı kılıyor ve saldırılardan nasibini almıyor. Fikrim doğru değilse şimdiden özürdilerim.