pcı slot

xbox 360
24-03-2007, 20:25   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

ana kartım asus p4s533 mx acpı bios.sapphire x1950 pro ekran kartı almayı düşünüyorum.ekran kartı agp.bilgisayarda pcı olduğunu bilmiyordum.pcı slotta sis 900- based pcı ethernet bağdaştırıcısı var.onu çıkartıp pcı ekran kartı alabilirmiyim.olmazsa x1950 pro anakarta uyarmı

egemengiga
24-03-2007, 20:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

PCI ile PCI-E farkli terimler. gunumuzdeki ekran kartlari ya AGP ya da PCI-E yi destekler. artik PCI ekran kartlari yok! bu yuzden sen AGP ekran karti almalisin. x1950pro larin AGP versiyonlari mevcut ama bulmasi zor ve pahali. anakartin SIS chipset uyumsuzluk yapabilir ve SIS yeterli oyun performansi saglamaz. bu ekran kartindan tam verim alabilmen icin en az 1Gb bellege ihtiyacin var. ve yeterli islemciye...

ve eger anakartin tam olarak bu ise:

AGP 4x slota sahip. bu da x1950pro icin performans dusuklugune neden olabilir.

Son Düzenleme: egemengiga ~ 24 Mart 2007 20:32
theironman
25-03-2007, 09:11   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
egemengiga
PCI ile PCI-E farkli terimler. gunumuzdeki ekran kartlari ya AGP ya da PCI-E yi destekler. artik PCI ekran kartlari yok! bu yuzden sen AGP ekran karti almalisin. x1950pro larin AGP versiyonlari mevcut ama bulmasi zor ve pahali. anakartin SIS chipset uyumsuzluk yapabilir ve SIS yeterli oyun performansi saglamaz. bu ekran kartindan tam verim alabilmen icin en az 1Gb bellege ihtiyacin var. ve yeterli islemciye...

ve eger anakartin tam olarak bu ise:

AGP 4x slota sahip. bu da x1950pro icin performans dusuklugune neden olabilir.

arkadaş gerekli bilgiyi vermiş. PCI Express, PCI'ın gelişmiş bir modeli, AGP'den sonra görmeye başladık anakartlarda ve şu an için standartlaşmış vaziyette. Şu anki sisteminde yoksa zaten, yeni bir sistem alarak bunu telafi edebilirsin ancak.