PC'yi Açıyorum ekran Gelmiyor

TGIANN
11-11-2017, 19:24   |  #1  
TGIANN avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Dün PC'nin içini Açtım Bi Güzel temizledim İşlemci ve Ekran Kartının Termal Macunu Çok Kötü Olmuş Artık Böyle Donmuş Katımış işe yaramaz Hale Gelmiş Bi Güzel Temizledim(bişey olmaz diye tekrar macun sürmedim zaten macunda bitmişti) Sonra Herşeyi Taktım PC'yi açtım PC Çok Güzel Çalışıyor Youtube'da vs Video izliyorum, internnette geziyorum hiç bişey olmuyor Sonra arkadaş "gel oyuna" dedi oyunu açtım 4-5 sn sonra ekran 1 saniyeline yemyeşil oldu sonra simsiyah oldu kulaklıktan oyunun sesi vs geliyor ama ekran simsiyah kaldı bende hemen pc yi kapattım açtım ne yaptıysam düzeltemedim ekran kartını çıkarıp onboard ile pc yi açabiliyorum ama ekran kartını takınca ekran gelmiyor bios'dan bişeyler denedim ekran kartını söktüm temizledim termal macun filen sürdüm yok ekran gelmiyor ne yapalarim veya ne olmuş olabilir...

Not - Ekran kartının fanı ışığı vs yanıyo
ekran kartı modeli - AMD Asus R9 380x

DEXTER 26
12-11-2017, 10:35   |  #2  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

Başta macum sürmemeniz büyük hata macunun işlevi fan ile gpu işlemcisi arasındaki boşlukları doldurup ısı iletimini sağlamaktır.

Ekran kartı harici güç bağlantısını taktınızmı modele göre 2x6 pin veya 1x8 pin olmalı. Ekran kartı anakarta tam oturmamış olabilir temizlik esnasında ram veya diğer bileşenler gevşemiş yerinden oynamış olabilir 

Aykut25
15-11-2017, 14:14   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Muhtemelen ekran kartı GPU'sunun aşırı ısınarak ekran kartının bir veya bir kaç parçasında arıza vermesinden kaynaklanmıştır. Ekran kartının geri dönüşü olmaya bilir!