peformans düşüklüğü

hasan_012
06-09-2010, 13:13   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
45 mesaj

sorunum windows 7 de...2 ay önce bir casper bilgisayar aldım masaüstü..

özelliklerini yazayım;

3 gb ram.32 bit işletm sistemi   intel(R) core (TM) i3 CPU     530 @ 293 ghz  2.93 ghz  4 çekirdek

bilmiyorum ilk aldıgımda bilgisayar daha performansı yerindeydi şuan nedense pek tatminkar olamıyorum..arada takılmalar yaşıyorum CTRL+ALT+DELETE ile anca düzeltir oluyorumm sorunun çözümü format veya virüs degil tamamen formatlı bilgisayar..ve 2 ay boyunca hiç hor kullanmadım bilgisayarı..
bilgisayarı ilk aldıgımda 64 bit işletim sistemi yüklüydü daha sonra bakıma götürdügümde ise 32 bit kurmuşlar sorun nedir pek anlamıyorum bilgisayardan..ilk günküne göre performans oldukça düşük...

BİRDE ATİ EKRAN KARTINI YÜKLEDİGİMDE ŞU SORUN OLUYOR  BİR VİDEO AÇMAYA ÇALIŞTIGIMDA NETTEN  EKRAN YEŞİL GÖRÜNÜYOR VİDEO YOK SADECE YEŞİL BİR EKRAN  AMA EKRAN KARTINI KALDIRDIGIMDA YEŞİL EKRAN SORUNU KALKIYOR ANLAMIYORUM KAFAM KARIŞTI XP Mİ KURAYIM NAPAYIM Bİ ÇARE SÖYLEYİN BANA LÜTFEN ..yardımlarınız için şimdiden şükranlarımı sunuyorum.şunuda bildireyim pek bilgisayar bilgim yoktur açık bir şekilde izah ederseniz sevinecegim.iyi çalışmalar diliyorum

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 06 Eylül 2010 13:26
melen
06-09-2010, 13:46   |  #2  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Çakma bakımcılara mı götürdünüz Çaşper servise mi?
Çaşperi işte bu yüzden almayın diyorum kaç senedir dinleyen yok :)

hasan_012
06-09-2010, 18:30   |  #3  
OP Yeni Üye
45 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  
Çakma bakımcılara mı götürdünüz Çaşper servise mi?
Çaşperi işte bu yüzden almayın diyorum kaç senedir dinleyen yok :)
HAYIR ALDIGIM YERE GÖTÜRDÜM VATAN COMPUTER :S ama çok büyük bir magaza adananın en büyük teknolojik magazası sadece bilgisayar üzeirne degil

mancukya
06-09-2010, 23:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

64 bit alinan makine neden 32 bit geliyor ve neden istemedin tekrar
core i serisi islemci aliyorsun o performans 64 le cikar
yetmedigi gibi bu formatin uyduruk sekilde atildigida belli öncelikle aldigin günkü sistemi iste ve illa kalsin diyorsunda driverslarin ehpsini güncelle anakart, ses, grafik vs vs

hasan_012
07-09-2010, 23:37   |  #5  
OP Yeni Üye
45 mesaj
Alıntı: mancukya  
64 bit alinan makine neden 32 bit geliyor ve neden istemedin tekrar
core i serisi islemci aliyorsun o performans 64 le cikar
yetmedigi gibi bu formatin uyduruk sekilde atildigida belli öncelikle aldigin günkü sistemi iste ve illa kalsin diyorsunda driverslarin ehpsini güncelle anakart, ses, grafik vs
nerden güncelliyebilirim pek bir bilgim yok bu konuda link veya başka yollarla yönlendirebilirmisiniz beni lütfen

mancukya
07-09-2010, 23:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Arkadasim makineyi güncelleme öncelikle satin aldigin sekliyle makineyi iste. Yok o formati tanidik birine yada servise yaptirmadinsa acikca söyle cevap verelim senin isini cözmek biraz zor 
Anlamiyacak seyde yok casperin sitesine girersin ürün destek gibi bir seye bakarsin orda satin aldigin modelin sürücüleri zaten vardir

Atilla Sarıtaş
07-09-2010, 23:54   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Başlık sakat :)

kolalimentos
09-09-2010, 18:10   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

bu problemin casper markasıyla alakası olmadığı açık kardeşim. casper da olsa başka x markada olsa kendi servislerine götürsen daha iyi olur. vatandaki kalabalıktan senin pcye dikkatsizce format atmış olabilirler. diğer arkdşların dediği gibi önce 64 bit kurdur bilgiayarına. sonra donanım özellşklerine iyi bak. her markanın kendi sitesine git ki en güncel sürücüleri yükleyebilesin. kolay gelsin!

hasan_012
09-09-2010, 21:02   |  #9  
OP Yeni Üye
45 mesaj
Alıntı: kolalimentos  
bu problemin casper markasıyla alakası olmadığı açık kardeşim. casper da olsa başka x markada olsa kendi servislerine götürsen daha iyi olur. vatandaki kalabalıktan senin pcye dikkatsizce format atmış olabilirler. diğer arkdşların dediği gibi önce 64 bit kurdur bilgiayarına. sonra donanım özellşklerine iyi bak. her markanın kendi sitesine git ki en güncel sürücüleri yükleyebilesin. kolay gelsin!
4 ram ve üstü 64 bit kullanabilir diyorlardı  benimki 3 gb belki ondandır dedim pek bilgim yok bu koonularda kusuruma bakmayın.müsait olduğum bir günümde götürecegim bilgisayarı çok teşekkürler yardımlarınız ve bilgilendirmeniz için.iyi bayramlar.