Pencerelerin simgesi yok

HPQ-User
03-10-2009, 09:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

neslihan sormuş:
Arkadaşlar benim sorunum şu: Hangi programı, pencereleri açsam başlat çubuğunda simgesi görünmüyor. Mesela belgelerim klasörünü açıyorum, başlat cubuğunda simgesi görünmesi gerekirken görünmüyor. İnternetten birçok araştırma yaptım, neredeyse bu konu ile ilgili tüm sayfaları inceledim, sistemin orasını burasını kurcaladım ama çözüm bulamadım. Bu yüzden internetten araştırıpta bana linkini vermeyiniz, zira hiçbir işe yaramıyor. Bilgisayar emanet, bu yüzden ne format atabilirim ne de onarma yapabilirim. Aklıma gelen tek çözüm sistemin 3. parti bir yazılımla yedeğini alıp öyle format atmak ama oda ne kadar işe yarar bilmiyorum ve  ona son çare olarak başvurmak istiyorum. Çözüm önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler...

Birde çözüm önerilerinizi söylerken uzunca neyi nereden yapacağımı anlatmanıza gerek yok, bilgisayar konusunda iyiyimdir şunu şunu yap dediniz mi ben anlarım :)

Ayrıca ne olduda böyle bir sorun çıktı diye sorabilirsiniz ama ne olduğunu bilmiyorum, bilgisayar bana geldiğinde öyleydi.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Dizüstü bilgisayar
1.30 ghz İntel Celeron M 360 işlemci
256 MB ram
hp 30C4 anakart
zaten sorun donanımlarla ilgili değil

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727)

OSMAN BAĞÇEVAN
04-10-2009, 03:45   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

size önerim format atın..
format atmadan önce sisteminizde ki sadece özel verileri yedekleyin..

format atmam derseniz ,
https://www.chip.com.tr/blog/pire ... EMiZLENiR_1361.html

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 04 Ekim 2009 03:47
-KAFKAS-
04-10-2009, 05:28   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
93 mesaj

Ne Formatı atacak
Sisteminizi önce yedekleyin Sonra Kurulumda ''R''duş cobinasyonu seçimini yapıp Kurtarma konsulunu
açıp sisteminizi onarın.Onarım tamamlandıktan sonra disk birleştirmesi yapın.Bylece harddiskinizi de
korumuş olursunuz olay gelsin

teknohat
04-10-2009, 08:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

Benimde gördüğüm kadarıyla sizinde son çare olarak düşündüğünüz onarma dan başka çare yok.

OSMAN BAĞÇEVAN
04-10-2009, 16:11   |  #5  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: -KAFKAS-  
Ne Formatı atacak
Sisteminizi önce yedekleyin Sonra Kurulumda ''R''duş cobinasyonu seçimini yapıp Kurtarma konsulunu
açıp sisteminizi onarın.Onarım tamamlandıktan sonra disk birleştirmesi yapın.Bylece harddiskinizi de
korumuş olursunuz olay
virüs varsa bu sizin dediğiniz yöntemle virüsü silemez!!!
sorunun neyden kaynaklandığı belli değil , onarma yı yaptığında sorun devam ederse zaman kaybı olmaz mı !