Performans Değişikliği

mertgulugen
16-05-2010, 14:22   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Arkadaşlar canımı çok sıkan bi durumu sizlerle paylaşmak istiyorum..

Öncelikle Sistem Bilgilerimi Yazayım;

İşlemci : Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @2.00 Ghz   2.00 GHz
RAM : 1,00 GB
Ekran Kartı : ATI Radeon X1550

Bundan 3-4 ay önceye kadar XP Kullanıcısıydım ve PES 2010 da dahil bir çok oyunu hiç takılmadan oynayabiliyordum. Hatta XP den Win7 e geçtiğimdede Oyunlarda Takılma problemi yok denilecek kadar azdı.

Bilgisayarım aşırı ısınma yapmasından dolayı aniden kapanmalar oluyordu. Öylelikle HDD yi yaktık.. Yeni HDD aldık. - WD Cavair Blue(320 GB) - Bi format daha attık Win7 kurduk. Bu arada ısınmanın nedeni Güç kutusunun içinde bulunun fanın çalışmayışıymış onu da hallettik yeni fan aldım taktım.. ama gel gelelim PC eski performansını veremiyor. Pes 2010 'u rahat çalıştıran bu makina Medal Of Honnor Assualt'ı bile takılarak oynuyor. Düşünün..

Eskiden Hitman Felan oynardım şimdi oynayamayacağım kesin.. Yani eskiden neyi vardıda şimdi neyi var anlayamadım.. Lütfen yardımcı olun valla çıldırıciyim..

firaristt
16-05-2010, 16:21   |  #2  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

ekran kartın oyun oynamak için çok yetersiz işlemci 2.0GHz çift çekirdek olmasına rağmen yeni oyunlarda sorun yaratır ram 1GB oyun oynamak we win 7 için oldukça az... en azından ii bi ekran kartı we 3GB ram lazım win 7 de sorunsuz oyun oynamak için cpu da yeni oyunlar için darboğaz yapar...

bnm sistem daha da kötü ama Hitman,NFS serisi ( NFS shift hariç ), GTA serisi (GTA IV hariç), Age Of Empires I,II,III (modlar dahil) Mount&Blade serisi... daha bi ton oyunu bitirdim :D ama tabi yeni oyunları oynayamıyorum orası ayrı konu... :D

aa yı kapat öyle dene :D