PHILIPS MMS460 5.1 SPEAKER ve creative ses kartı

ercerh
25-07-2007, 17:40   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

arkadaşlar benin 2 problemim var.
birincisi, PHILIPS MMS460 5.1 SPEAKER ses sistemim var. yaklaşık 8 ay önce almıştım. problem ise bazen sub'tan korkunç gürültüler gelmesi. müzik kapalı da olsa, sesi sonuna kadar kıssam da farketmiyo. sanki baslar sonuna kadar açıkmış gibi gürültü çıkarıyor. deprem oluyor sanırsınız.

ikincisi ise yenilediğim ses kartı ile ilgili. geçenlerde CREATIVE SOUND BLASTER LIVE 24 Bit D.E 7.1 SES KARTI aldım. ama bir türlü tüm hoparlörlerden ses alamıyorum. kabloları olması gerektiği gibi taktığımda sub ve centerden ses gelmiyor, birkaç kombinasyon deniyorum o zman da frontlar ya da surroundlardan ses alamıyorum. halbuki anakartımdaki 5.1 destekli ses karımdan(anakartım eski) hiç böyle bir problem yaşamadım.

bu problemleri neden yaşıyorum? ses sistemimde ya da ses kartında mı bir arıza var. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler şimdiden.

emrozdmr
25-07-2007, 18:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

benzeri bir sorun bende t7900 ses sistemimde yaşadımdı:D
korkma:D
başlat/programlar/creative/(ses kartının adı)/eax console a gir ordan cmss3d sekemsine gel ve cmss yi aç ve 3 ünden 1 ini seç
eğer olmazsa buraya yaz yardımcı olmaya çalışayım

ercerh
25-07-2007, 18:45   |  #3  
OP Yeni Üye
43 mesaj

eax conlose da cmss3d diye brişey yok. cmss diye bişey buldum işaretlediğimde center dan sağlıklı ses almaya başladım ama bas hala ortada yok:(

ercerh
25-07-2007, 18:48   |  #4  
OP Yeni Üye
43 mesaj

sub ile rear ın yerlerini değiştirdim. bas geliyo bu sefer ama rearınların tekinde ses yok. anlamadım hiçbirşey.

uGuR.uK
25-07-2007, 18:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

o cmss'yi isaretledigin yerde, alt kısımda bide "stereo surround" die bi secenek olmalı onuda isaretle ve "speakers" veya "speaker settings"(bu pcndeki driver sürümüne gore degisir ikisinide yazdm ben) kısmındanda 5+1'i sec.

ercerh
25-07-2007, 18:57   |  #6  
OP Yeni Üye
43 mesaj
elazigli
o cmss'yi isaretledigin yerde, alt kısımda bide "stereo surround" die bi secenek olmalı onuda isaretle ve "speakers" veya "speaker settings"(bu pcndeki driver sürümüne gore degisir ikisinide yazdm ben) kısmındanda 5+1'i sec.
söylediğin şeyler creative progarmında hep ve söylediğin şekilde. yani aslında herşey olması gerektiği yerde

uGuR.uK
25-07-2007, 19:06   |  #7  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

peki programdan ziyade windows'un kendi yapılandırmasından 5+1'i ayarlamayı denedinmi? denetim masası > Ses kısmından yapılandırdınmı? belki ordan bi eksiklik vardır? yada en son creative sürücülerini yüklemeyi dene bide istersen...

ercerh
25-07-2007, 19:57   |  #8  
OP Yeni Üye
43 mesaj

yok. herşey yerli yerinde zaten anakarttaki ses kartını kullanınca hiç bir problem olmuyor. yani her hoparlörden ses alıyorum.

uGuR.uK
25-07-2007, 22:05   |  #9  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

alla alla ya, isletim sistemin ne peki, vista? xp? vs? ona gore asagidaki yerden son sürüm sürücü ve yazılımları bi indir istiosan:

Creative Sound Blaster Live! 24-bit

emrozdmr
25-07-2007, 23:00   |  #10  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

eğer arkadaşın verdiği linkteki driver güncellemeside işini görmezse eğer teknik servisi ara

ses kartının teknik servisi;
Multimedya: 212 479 46 46
ordaki arkadaşlar yardımcı olacaktır mutlaka
alacağın cevap creative ses kartı philips ses sistemiyle uyumsuzdur tarzı bir cevap olabilir hazırlıklı ol derim t7900 ü o/b ses kartıyla verimli çalıştıramadığımda aynı cabı aldım çünkü ses kartı alınca sorun çözüldü

ercerh
26-07-2007, 01:52   |  #11  
OP Yeni Üye
43 mesaj

sanırım telefon edeceğim. uyumsuzluk varsa problem yok aslında. kartta hata varsa da bilelim değiştirelim.

uGuR.uK
26-07-2007, 09:20   |  #12  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

yani ara yapsınlar isleri ne, ugrasıos burda kac gundur yauw :)

emrozdmr
26-07-2007, 22:05   |  #13  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

bir sonuca ulaşırsan yaz buraya mutlaka aynı derdi çeken arkadaşlar da yararlansınlar

benersince
27-07-2007, 10:24   |  #14  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj
ercerh
birincisi, PHILIPS MMS460 5.1 SPEAKER ses sistemim var. yaklaşık 8 ay önce almıştım. problem ise bazen sub'tan korkunç gürültüler gelmesi. müzik kapalı da olsa, sesi sonuna kadar kıssam da farketmiyo. sanki baslar sonuna kadar açıkmış gibi gürültü çıkarıyor. deprem oluyor sanırsınız..
sub ının körüklerinden kaynaklana bilir eger subın üzerinde bas volme si varsa ordan ses şiddetine  göre ayarla ses kapalıyken bile garip ses geliyor demişsin bu sub ının içinde kısa devre yada şase aldıgına işerettir duydugun ses bu eger bas çok şiddetli geliyorsa pc nden ayarlıyarak şiddeti azalta bilirsin

ercerh
30-07-2007, 01:10   |  #15  
OP Yeni Üye
43 mesaj
benersince
ercerh
birincisi, PHILIPS MMS460 5.1 SPEAKER ses sistemim var. yaklaşık 8 ay önce almıştım. problem ise bazen sub'tan korkunç gürültüler gelmesi. müzik kapalı da olsa, sesi sonuna kadar kıssam da farketmiyo. sanki baslar sonuna kadar açıkmış gibi gürültü çıkarıyor. deprem oluyor sanırsınız..
sub ının körüklerinden kaynaklana bilir eger subın üzerinde bas volme si varsa ordan ses şiddetine  göre ayarla ses kapalıyken bile garip ses geliyor demişsin bu sub ının içinde kısa devre yada şase aldıgına işerettir duydugun ses bu eger bas çok şiddetli geliyorsa pc nden ayarlıyarak şiddeti azalta
ses kapalıyken ya da hiçbirşey çalışmıyorken(winamp,vb) aşırı şekilde gürülti yapıyor. nadir oluyor bu ama gerçekten çok rahatsız edici. peki bahsettiğin kısa devre ve şase olayı söz konusuysa ne yapmamı önerirsin? garantisi devam ediyor. ya da tamir olayına mı gireyim? ne önerirsin?

benersince
30-07-2007, 08:01   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

bunu kendin yapamassın kaliteli ses sistemlerinde genellikle bu sorun olmazdı ama sende olmuş servisine götürüp baktırmalısın

ercerh
30-07-2007, 15:56   |  #17  
OP Yeni Üye
43 mesaj
benersince
bunu kendin yapamassın kaliteli ses sistemlerinde genellikle bu sorun olmazdı ama sende olmuş servisine götürüp baktırmalısı
hepsiburada.com dan almıştım off. şimdi aylarca uğraştıracaklar. peki bu sorunun kaynağı garanti kapsamında mıdır? boşuna göndermeyim.bulunduğum yerde yaptırayım olmadı.

benersince
30-07-2007, 16:00   |  #18  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

ya aslında seni ses rahatsız etmiyortsa böylede kullanabilirsin garanti kapsamındaki philipsleri degiştirmiyeceksen bölge servisleride ilgilenir servis istasyonlarını www.philips.com dan ögrenebilirsin
philips sana sorun çıkarmaz servisleri gayet iyidir sorun yaşarsan genel müdürlük bile yardımcı olur  

ercerh
30-07-2007, 18:50   |  #19  
OP Yeni Üye
43 mesaj

siteye sorunu ilettim bakalım. bu arada 1-2 gündür sıklaştı bu olay. umarım en kısa zamanda hallederler. yönlendirmen için çok teşekkür ederim.

benersince
31-07-2007, 07:57   |  #20  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

eger mail olarak sorununu ilettiysen sana mail göndereceklerdir ve gitmen gereken  servisi iletecekler bun ları niye söylüyom birkeresinde go gear kulaklıgım koptu basit sadece bir kulaklıktı  siteye bildirdim servise gönderdiler 15 gün sonra yenisini gönderdiler
hatta ben onun garanti belgesini bile kayıp etmeştim bunu bile soru yapmadılar bence ürünlerini siteye kaydettir böylelikle seri numarasından takip ediyorlar

ercerh
31-07-2007, 19:00   |  #21  
OP Yeni Üye
43 mesaj

umarım aynı itinayla ben de karşılaşırım. kaç gündür sinir hastası oldum. iğrenç bir gürültü. bu arada farkettim ki pc açık kapalı farkemiyor. sub a elektrik gittiği sürece yapıyor bu gürültüyü. kafasına göre.

abarthi
06-08-2007, 00:45   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj

valla bende 3 yıldır kullanıyorum bu ses sistemini ve cok da mamnundum ancak gecen gun bilgisayarı actıgımda benım de karsıma aynı gurultuler cıktı ınanılmaz sınır bozucu gurultuler yanı oyle dayanılabılecek bırsey degıl
en ıgrenc olan noktada ses acma kapama dugmesının bı ıse yaramaz hale gelmesı
herseyı denedım pc baglantılarını cektım woofer dan bas ayarlarını degıstırdım bı ıse yaramıo care ararken aynı sorunun sızde de oldugunu gordum ve bende bı maıl attım phillips e sıze cevap ne geldı merak edıyorum kafayı yıcem ses olmadan bu meletın basında oturmakta ınanılmaz sıkıcı oluyor dayanamıyorum cevap atarsanız sevınırım

benersince
06-08-2007, 08:35   |  #23  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

ses dügmelerinin işe yaramama sebebi zamanla potansın yalama olması servis tarafından degiştirildigi taktirde sorun ortadan kalkacaktır bir diger sorununuzu arkadaşa anlattıgım şekildedir mutemelen sisteminizde şase var sevisle irtibata geçmeniz iyi olmuş

saygılar

benersince
11-08-2007, 03:08   |  #24  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

BİLİRİM BENDE ÇOK KARŞILAŞMIŞIMDIR ....

YA BİDE SONUÇ NEOLDU

altayayhan
11-08-2007, 10:54   |  #25  
Yeni Üye
39 mesaj

arkadaşım kapalıyken de ses bass tan geliyorsa bass tüpün üzerindeki potansiyometrede arıza meydana geliyor tozdan dolayı. aynı problemi harman kardon 2+1 ses sisteminde ben de yaşıyordum.pot. değiştirmen gerekir. garantiliyse garantide değiştir mutlaka onlar halleder.
2. ses kartın 7+1 demişsin kullanım kitağçığında 5+1 içinb sistem konfigürasyonu olmalı ona bi gözat. yoksa dediğin gibi problemleri yaşarsın. arkadaş yazmış zaten teknik destek için distribütör firmayı çekinmeden arayabilirsin. kolay gelsin