photoshop'ta aynalama

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Banned
11-01-2005, 14:49   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
153 mesaj

arkadaşlar benim pc'imde photoshop sürümlerinin hepsini denedim fakat birtürlü ters baskı yapamıyorum.ters baskı yani aynalama için gerekli olan kutucuk aktif değil,pasif görünüyor.bu fonksiyonu çalıştırmak için ne gerekli bilmiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Banned
11-01-2005, 20:48   |  #2  
Banlandı
548 mesaj

Biraz daha açarsa sevinirim ama genelde bu tür şeyler Image-Mode sekmesinden kaynaklanır eğer tam olarak sorununu anlamadım ama burdaki seçenekleri bir bir dene büyük bir ihrtimal açılacaktır..

İyi çalışmalar..
Serdar Kaçmaz

maxim
02-02-2005, 23:34   |  #3  
Üye
56 mesaj

ters baskı için gerektiğini düşündüğün sekme hangisi mercan? ben ayna efekti için flip kullanırım. objenin layerı seçiliyken ctrl+T yaparsan transform olayı çıkar, objenin ortasındaki yuvarlağa sağ tıklarsan flip horizontal yada flip vertical seçeneğiyle ters çevirebilirsin.

doomWAVE
22-02-2005, 20:21   |  #4  
Üye
75 mesaj

eger komple dokumana ayna atcaksan image - transform flip horizontal veya dökümana gore vertical ile aynalama yapabilirsin. ama tek bi layer i aynalama yapacaksan secili layer da iken ctrl-t ye basıp ardından da flip komutu ile istedigin yonde cevirebilirsin.