Porsche, BMW ve diğerleri: Şov sona erdi...

CHIP Online
29-09-2009, 00:50   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Audi, Porsche, BMW ve diğerleri... Otomobil dünyasının tüm yeni yıldız modelleri burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/pors ... ona-erdi_15321.html

Resimlerle: Porsche, BMW ve diğerleri: Şov sona erdi...

17 Eylül'de kapılarını açan ve 27 Eylül'de biten Frankfurt Otomobil Fuarı'nda, aralarında geçtiğimiz günlerde Türkiye'de üretileceği bildirilen Renault Fluence'in de bulunduğu 82 adet modelin ilk tanıtımı yapıldı.

30 farklı ülkeden firmaların katıldığı fuarda, Alman otomobil üreticileri 42 dünya prömiyeri ile gövde gösterisi yaptı. Küçük otomobil sınıfında Smart yer alırken, yüksek orta sınıfta Audi A6, lüks segmentte ise BMW 6 Serisi yer aldı. Spor otomobil segmentinde ise Audi TT öne çıkarken, minivan sınıfında ise Ford Focus C-Max ve compak sınıfta Opel Zafira CNG yer aldı.

Fuarda çevreci, özellikle de elektrikli araçların yoğunluğu göze çarptı. Elektrikli araçlarda büyük ilerleme kaydeden Audi, Renault, Toyota ve BMW gibi büyük otomotiv şirketleri pek çok alternatif modeli tüketicilere sundu. Bir diğer yenilik ise hibrid modellerin bolluğu oldu. Hibrid modellerde Peugeot, Toyota, Hyundai ve Kia gibi markalar ürünlerini sergiledi.

Süper lüks segmentte Ferrari, yeni 458 modelini sergilerken, Porsche ise yenilediği 911'ini tanıttı. Ayrıca Rolls Royce ve Bentley, yelpazelerini ekledikleri yeni modelleri bu fuarda tanıttı. Ayrıca Mercedes'in efsanevi "Martı Kanat" modelinin yeni versiyonu SLR Coupe de burada yer aldı.

Fuarın yıldız otomobillerini büyüleyici kareler eşliğinde görmek isterseniz, buyurun galerimize...

Hürriyet - chip.com.tr

Tüm konu: Porsche, BMW ve diğerleri: Şov sona erdi...

Resimlerle: Porsche, BMW ve diğerleri: Şov sona erdi...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Fuardan kareler arasında gözünüze çarpanlar...

ADEM-KAYA
29-09-2009, 00:05   |  #2  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

BUGATTİ :)

Mehmet-
29-09-2009, 07:53   |  #3  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Ben tv'de izlemiştim. Bmw'nin bir modeli çok hoşuma gitmişti

Fattur
30-09-2009, 17:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

8/67
9/67
10/67

Bu beni büyüledi : 20/67

32/67
Ten rengi olan yer güzele benzyior :P (abazalık mı abazanlık mı? Hangisi doğru kelime?)

34/67
Kızların pardon arabanın marka modeli ne?

36/67
Arabayı mı çekiyorsunuz başka bir şeyi mi!!!

Aslında buda güzel:
35/67

44/67

48/67

53/67
Porsche den özenti gibi duruyor :) kızlarda açıyor...

55/67

56/67
Bunun piyasa fiyatı ne?

57/67
Marka model ne?çok hoşuma gitti açıkçası.marka renault galiba ama model belli değil(aslında yeni kasa meganeler den olabilir ama bilmiyorum)....

58/67
Bu ne?

62/67
Bunla sokaklarda ne hız yapılır :)

66/67
Karma...