power sublly ve hard disc yandı

HPQ-User
24-04-2009, 13:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

gonzale_S sormuş:
power sublly ve hard disc yandı onarılma veya tamir şansı varmı acaba hard disc verilerim vardı  yardım

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
özeliklerim iyi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Süleyman.
24-04-2009, 13:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bahsettiğiniz yanma ne kadar zarar verdi tespit etmek lazım. Anakartınız da yandı mı acaba? Güç kaynağını değiştirebilirsiniz, sabit diskinizi de. Ama sabit diskinizdeki verileri kurtarmak başka mesele. Servise götürün. Eğer sabit diskiniz çalıştırabilir durumdaysa birşeyler yapılabilir. Onun haricinde içindeki verileriniz çok kıymetliyse, veri kurtarması yapan firmalar var. Onlara müracaat etmeniz lazım. Servise götürün. Ben verileri kurtarırım diyen herkese de güvenmeyin.

Kapalı Hesap (76993)
24-04-2009, 16:02   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,382 mesaj

Keşke özelliklerinizi ve güç kaynağınızın kaç watt olduğunu yazsaydınız , sorun hakkında daha doğru bir yorum yapılabilirdi ama burada kimse yanan parçaları görmeden ve ne derece hasar olduğunu bilmeden kesin bir şey söyleyemez. Teknik servise gönderin eğer garanti kapsamına girerse şanslısınız. eltahir'in söylediği gibi sabit diskinizden verilerinizi kurtabilecek yerler var ama bunu sabit diskinizin üretici firması yapar mı bilemiyorum.