Powercolor HD4870 Fan Sorunu

maxsimilliano
05-08-2010, 11:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Arkadaşlar Pazar Günü Satın Aldığım Ve Dün Elime Geçen

http://www.hepsiburada.com/Liste ... 4&productid=bd52848

Ürünü Bilgisayara Taktığımda Fan'ının Çalışmadığını Gördüm . Power Supply Rahatlıkla Yeter Raidmax Hybrid 2 730 Watt Var Ve İki 6 Pin'i de Bağlıyorum Ve Onlardan Olacağını Zannetmiyorum Ama Kendi Üzerindeki Fan'ı Çalışmıyor.

Nedenini Bilen Varmı Acaba ? Siteye Mesaj Attım Ürün Bozuk Diye Hala Cevap Bekliyorum Eğer Bir Çözümü Varsa Bir Daha Göndermek Zorunda Kalmayız.

maxsimilliano
05-08-2010, 13:10   |  #2  
OP Taze Üye
17 mesaj

yokmu bilen arkadaşlar ?

GameRMan
05-08-2010, 13:21   |  #3  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Fanı sürekli çalışmaya bilir. Oto ayarlarda default ayarlarda gönderildigi icin kart oto tempoda çalışmaktadır. Kasayı açık tutun herhangibir oyuna girin ve fanı dönüp dönmedigine bakın. Yüksüzken dönmemesi normal olabilir ama oyunda asla olamaz. İlave Olarak keşke kartı almadan önce bir danışsaydınız HD 4870 yerine yeni nesil daha güçlü bir kart almanızı dilerdim.

maxsimilliano
05-08-2010, 13:25   |  #4  
OP Taze Üye
17 mesaj

fan bilgisayarı açtığımda da calısmıyor ve windows u açıp ekran kartı surucusunu yukledıkden sonra tekrar acıldıgında kendı kendıne reset attıktan sonra çözdüm ki sıfır ekran kartında oto ayarlarda gönderildi ama ben ayar yapabilmem ıcın once windows u acmam lazım ki windows a guvenlı mod da bile girsem resetlıyo sıcaklıktan dogal olarak . kart ı almamdaki sebep neredeyse bedava olmasıydı (110 TL'ye Geldi Bana ve link verdiğim siteden) ve hiç olmazsa eldeki 9600 GT'den daha iyi olduğu kesin di :))

maxsimilliano
05-08-2010, 13:28   |  #5  
OP Taze Üye
17 mesaj

kısacası fan hiç çalışmıyo sadece BIOS ayarlarına girebiliyorum şu anda o kart ile ve o fan ı hala çalıştırabilmiş değilim . olmadı geri göndereceğim kendileri baksınlar ve ondan sonra artık ya degıstırırler yada başka bi model gonderırler.

GameRMan
05-08-2010, 13:32   |  #6  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

anladıgım kadarıyla o ekran kartını takınca kasa acılmıyo yada reset atıyo. Ya baglantıda hata vardır yada kart arızalıdır. Yada anakartınıza uyumlu değildir. Herşey olabilir. Bakmak incelemek lazım. Mevcut baska ekran kartı takınca kasa sorunsuz acılıyorsa , dedigim gibi sorun ya baglantıdadır ya kart tadır yada anakartla ilgili bir sorundur.

maxsimilliano
05-08-2010, 13:39   |  #7  
OP Taze Üye
17 mesaj

pc 2 aylık daha ve 2 aydır eski ekran kartı(9600 GT) ile hiçbir sorun yaşamadım ve anakart'ım Gigabyte P55-US3L baglantıda bir sorun yok hatta kardeşimin pc ye bile taktım ekran kartını daha dogrusu benım eskı olan pc ye onda da aynı şey oldu ve fan çalışmadı hiçbi türlü . bağlantılarda hiçbir sorun yok ve bildiğim kadarıyla 2 X 6 Pin i baglamasamda o fan ın calısması gerekmiyormu her türlü ? pc açılmasına açılıyor fakat söylediğim gibi ısınır ısınmaz reset atmaya başlıyo sürekli olarak .

GameRMan
05-08-2010, 13:42   |  #8  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Pin kablolarından diğerlerini takmayıda deneyin. Pin kablosunda sorun olabilir. Son kez onuda deneyin olmazsa geri verin derim. Anlattıklarınıza göre yüksek ihtimal ekran kartında sorun. Yani sizide bizide aşıyor.

maxsimilliano
05-08-2010, 13:47   |  #9  
OP Taze Üye
17 mesaj

denedim onuda denedim hatta sadece kardeşimin power supply i sadece ekran kartına adadım ve çalışacakmı çalışmayacakmı diye iki power ı da açtım ve yine aynı sonuç vardı . belki bir bilen vardır diye açtım konuyu ama büyük ihtimal geri göndereceğiz gibi görunuyor ekran kartını .

maxsimilliano
05-08-2010, 13:54   |  #10  
OP Taze Üye
17 mesaj

şimdi siteden mesaj geldi ve ürünü kendılerıne gerı gondermem ıcın kargo numarası gonderecekler . arıza - değişim ve iade diye üç secenek var ve direk değişim i sececeğim ve kendılerıne gondereceğim . tekrardan teşekkürler GameRMaN