POWERSUPLY

magicworld07
07-06-2009, 01:50   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
62 mesaj

Arkadaşlar orta seviye pc kullanıcısıyım.Yeni pc topladım.Bütçemde pc güçlendirmek için biraz yer açıldı.Çok şikayetci olduğum büyük umutla aldığım feel 400 WAAT kasanın pusu su çok kötü çıktı birde manavgatın yaz ayları gelince pusunun sesi maşallah kafa koymuyor.Sesi kesmek ve pc mi güçlendirmek için 100 ytl civarı bir powersuply için bayağı araştırma yaptım ama karar veremedim siz hangi powersuply önerirsiniz.
Pc de sadece tv ve film ve müzik izliyorum.

Zorda olsa şu pusuyu seçtim yinede kararsızım.

XILENCE XP480 480W SESSİZ POWERSUPPLY   

turuncu
07-06-2009, 02:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
372 mesaj

evet feel kasaların psu kalitesiz olur.

sorduğun xilence psu ise gayet güzel bir ürün. eğer 4890 yada gtx 260 tarzı bir ekran kartın ve 5 adet hdd gibi bir donanımın yoksa çok rahatlıkla yeter. bence o fiyata alabileceğin en iyi psu olur. yanlız verimlilik oranını ve aktif pfc var mı, o bilgileri bulamadım.

eğer bütçeni 120tl gibi ayarlayabilirsen alttaki linklerdeki psu'larda güzel ürünlerdir.

122tl

132tl

magicworld07
07-06-2009, 02:22   |  #3  
OP Üye
62 mesaj
turuncu
evet feel kasaların psu kalitesiz olur.

sorduğun xilence psu ise gayet güzel bir ürün. eğer 4890 yada gtx 260 tarzı bir ekran kartın ve 5 adet hdd gibi bir donanımın yoksa çok rahatlıkla yeter. bence o fiyata alabileceğin en iyi psu olur. yanlız verimlilik oranını ve aktif pfc var mı, o bilgileri bulamadım.

eğer bütçeni 120tl gibi ayarlayabilirsen alttaki linklerdeki psu'larda güzel ürünlerdir.

122tl

Arkadaşım çok sağol

Pusu ile birlikte Ups alacağım yanlız alacağım çok iyi bir pusu beni idare ederse (1-2) ay Ups sizde idare etmeyi düşünebilirim.

Tabiki bütçe o zaman 100 dolar civarına çıkar.

İşte arkadaşlar gıt bütçeyle ve yeni olmanın tüm zorluklarını sizin katkılarınızla minumuma düşüreceğim.

Ups siz idare edersin derseniz  şu pusuyu gözüme fena halde kestirdim.

OCZ FATAL1TY SERISI 550W GAMER MODÜLER POWER SUPPLY (OCZ550FTY-EU)

99 dolar

http://www.hepsiburada.com/ocz-f ... 2&productid=bd84130

Son Düzenleme: magicworld07 ~ 07 Haziran 2009 02:24
turuncu
08-06-2009, 01:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
372 mesaj

sorduğun psu çok güzel. eğer onu alırsan ömürlük olur. ama sisteminin diğer bileşenleri nedir? eğer çok ekstrem parçalar yoksa 550w fazla bile gelebilir.  önerdiğim 500w highpower psu da çok güzeldir. ha ben senin yerinde olsam, o bütçe varsa senin sorduğunu alırdım.
yeni bir alternatif olarak buna bakabilirsin.

177tl

ayrıca ilk başta ups almana da gerek yok. tabii ki kullanıcıya göre değişir. mesela mimar olan arkadaşıma göre ups'i çok önemli bir parça. çünkü günlerce uğraştığı çizimlerinin bir anda zırt diye kaybolması, yada 2-3 milyarlık donanımında elektirik sebepli herhangi bir sorunun oluşması çok kötü olacaktır.

eğer bu tarz dertlerin yoksa ilk etapta ups almana gerek yok. paran olunca ups satın alıp, işini garantiye almak ta en mantıklısı olacaktır.