pro 2000 C7 dolandırıcılığı

black_flood
20-02-2010, 20:03   |  #1  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

arkadaşlar ilk defa işini yapmaya hazırlandığım bir firmaya aşırı iş yoğunluğumun olması vede illada marka diye tutturması üzrine  pro 2000 c7 sınıfı athlon II x3 2.7 ghz işlemcili ürününü alın dedim vatan bilgisayardan ben kurarım işler aralanınca.

demez olsaymışım ürün özellikleri kasa üzerinde, fatura ve web sitesinde yazan aşağıdaki gibidir.

amd athlon II x3 2.7 ghz işlemci
Asus m2a74 740g anakart
3gb ram
ati radeon 3650 ekran kartı
500 gb hdd

şeklinde fakat kasa içerğine bakınca çok büyük bir sıkıntı var

işlemci amd athlonII x3 2.7 işlemci
asus m2n68-am se2
3 gb ram
ati radeon hd 2600 xt
500 gb disk

buda kasa içeriği firmayı arayıp üründeki sıkıntıları belirtince verilen cevap

1 - ) ekran kartı sürücüsünü güncelleyin hd 3650 pro olarak görecek bu ne perhizse patavatsız resmen hadi neyse güncellemesini ptım yine aynı 2600pro salak değil ya makina 3650 ekran kartını 2600 xt yapsın.

2 - ) Verilen anakart doğru verilmiyor ati 740 çipset asus anakart yerine nvidia çipset yeterli kasa içi hava silükülasyonu olmassa en çok ısınan model m2n68-am se2 veriliyor heni mini tower kasa adam gibi kasada değil. bunuda belirtince işte pro 200 den ürünü analiz için yetkili gönderecezde falanda filanda.

böyle bir dolandırıcılık görmedim lanet olsun bu firmaya ve üstüne üstlük vatan bilgisayarda ık vık beni bağlamazda cartta curta ne biçim iş maden standa bu bilgisayar çeşitlerinden birer örnek gönderiyorsun baksana içeriğine.

bu  makinaya ait ısı değerinişde vereyim ağzınız açık kalacak boştayken 64.5 derece ila 56 derece arası geziniyor. bu makinanın birde yüke geldiğini yada yazın antalya gibi gölgede 45 dereye kadar çıkan bir yerde ne olabileceğini tahmin edebilirsiniz.

aynı özelliklere sahip fakat frisby 690-sb modeli kasa var psu zayıf orjinalinde 550 wat ile değiştirdim aynı ortamda çalışmasına karşın 25 dereceyi geçmiyor normal şartlarda yükte 35 dereceyi görebiliyor.

şimdi bu firmayı yaptığı dolandırıcılık nedeni ile şikayet etmekte haklımıyım değilmiyim bilemiyorum ama bu ürünü muhakkak alan yada almayı düşünenler vardır diye açtım normalde banane işte makinamı makina deyipte görmezdende gelebilirdim bu olayı.

kbingul
23-06-2010, 15:55   |  #2  
kbingul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
178 mesaj

Pro 2000 firması ile ilgili bende sorun yaşadım.
Kuzenim bilgisayar istedi gittik salak gibi pro 2000 aldık kargo ile yolladılar bilgisayarı bağladık açılmıyor servisi aradım bize yollayın dediler yolladım 1 hafta sonra geri geldi ve sorun yok açılıyor yanlış bağlamışsınızdır dedi. ( bu arada ben sistem ve ağ uzmanıyım :)

ben onlara orjinal kutusu ile adam gibi kolilenmiş çarpma olursa zarar görmesini engelleyecek şekilde desteklenmiş bilgisayar yolladım onlar bana dandik sağı solu yırtılmış koli ile yolladılar üstelik makinenin köşeleri çarpmaya bağlı olarak kırılmış sinirlendim kasayı kaptım perpada ki merkezlerine gittim konuyu anlattım servis açalım yapalım yollayalım dediler benim de tepem attı gürledim bekledim 2 saat sonunda değiştirip verdiler (ki eve dönünce bende söktüm taktım ön kapak sökülüp takılması 15dk yı geçmiyor) ama bu seferde gerizekalı teknisyen hdd v.s ışıklarını bağlayamamıştı 20 dk onunla uğraştı bide bana sistem açılsın o yanar diyo, he dedim yani makine açılırken hdd ışığı yanmaz yani:) mesleğimi söyleyince adam gibi uğraşmak zorunda kaldı yani düşünsenize hiç ama hiç anlamayan biri olsa yandı..

orada 2 saat bekleyince şunlarıda gördüm kargo ile gelen ve gönderilecek makineler dandik kutularla birlikte yerlere resmen atılarak yerleştiriliyor. Teknosa firmasının yolladığı makineler kibarca alınıp kibarca yollanıyordu üstelik kalın kartonlu farklı kolilerle:))) bu firma saçmalık arkadaşlar bilin, almayın, aldanmayın

black_flood
23-06-2010, 17:50   |  #3  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

mümkün olsa laptoptada toplama verecem zaten markalarda extra birde soğutma ayaklığı vermekten sıkıldım ve bunaldım sanki 10 mm ayak koyarsa fabrika binası ve tüm çalışanları ile tasarlayanın bir taraflarına kaçacakmış gibi davranıyorlar tasarlarken. tasarruf edelim derken kullanıcıyıda zor duruma koymak hiçte mantıklı değil.

tuna akyol
25-06-2010, 21:38   |  #4  
tuna akyol avatarı
Üye
84 mesaj

Ben de pro 200 ile sorun yaşamıştım. Bilgisayar yük altına girince kilitleniyordu. Sanırım fazla ısınmadan kaynaklanıyordu. Fiyatına göre özellikleri iyi gibi görünür fakat aslında çok kötü bir markadır. Kesinlikle yaklaşmamanızı tavsiye ederim. Hatta marka bilgisayarlara yönelmeyin. İmkanınız varsa bilgisayarınızı kendiniz toplayın veya toplatın.

tnrdmr
01-07-2010, 11:02   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar bende pro2000 kullanıyorum gayet memnunum :) ve nazar deggmesın hıç sorun çıkarmadı notebookuda aynı markadan almayı dusunuyorum

Son Düzenleme: tnrdmr ~ 01 Temmuz 2010 11:03