program ve yazılım yapmak istiyorum

MARDİNLİ4747
04-11-2009, 03:21   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
166 mesaj

ben kendime yazılım ve program yap mak istiyom  nasıl yapılacağını ve nereden yapılacağını bilen varsa lütfen bana yardım ede bilirmi

Son Düzenleme: MARDİNLİ4747 ~ 04 Kasım 2009 03:26
crazyuser
04-11-2009, 09:38   |  #2  
Taze Üye
16 mesaj

Visual basic programını, kitaplardan ve internettten inceleyerek kullanabilirsin.

cbilgen13
04-11-2009, 10:37   |  #3  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

daha önce açtığın konulara göz attığımızda bilgisayar ve bilgi teknolojilerine çok meraklı olduğun görülüyor...ama yardım istediğin ve görüş bildirdiğin konular kullanıcı düzeyinde değerlendirirsek daha yolun çok başındasın...bence öncelikle bilgisayar ve onunla tam olarak neler yapabileceğin konusunda biraz bilgi sahibi ol...daha sonra yazılım konusunda araştırmalar yapabilirsin...internetten araştırarak yazılım konusunda pek çok ders yada makale bulabilirsin... ama işin temelini kavramadan çok fazla yol alabileceğini sanmıyorum...

Egoist Okan
05-11-2009, 00:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
170 mesaj

Bir deneyim yaşayan olarak şunları söyleyeyim...

Ben 3 yaşındayken bilgisayarla tanıştım 1998 yılında 2002ye kadar onu kullandım kullanım amacım oyundu e çocuktum ve oyunlardan çıkan hatalarla bişeyler anlamaya başladım.

2003 de oem bilgisayar aldım p4 işlemcilliydi.

ve 98 yılında olan bilgisayarın kasasını o zaman açtım artık işime yaramayacaktı ve parçaladım.
işlemcisini söktüm ramlerini söktüm...
çok zevkliydi 2004 de internet geldi hayatı buldum.
Artık dersler önemli değildi benim için.
sbsden 7. sınıfta 420 aldım , 8. sınıfta 380 aldım sebebi ise bilgisayar.

neyse çok konuştum.

kendini geliştir. bilgisayarı anla , çöz örneğin şaka değil win95 le başlayabilirsin.
eski bir bilgisayar alıp windowsun farkını güvenlik açıklarını görünümünün nasıl değiştiğini farkedip büyük bir bilgiye sahip olursun...

Visual Studio Paralı

Ama ben Delphi yi öneririm
ben delphi ile yazılım yazmıştım..
CCLeaner gibi ama çok daha iyi bir program tam 6 ayımı aldı

Hop diye başlanmıyor bu işlere :) 9 yıldır uğraşıyorum yeni yazıyorum :D