Programcılığa Nereden Başlamalı???

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Thunderbold
29-03-2004, 18:11   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
90 mesaj

Merhaba Arkadaşlar ;
Ben programcılığı öğrenmek istiyorum..Fakat o kadar çok "dil" varki hangisinden başlayacağımı bilemiyorum..Bana hangi dili önerebilirsiniz..Yani yeni başlayan birisi nerden başlamalı? Delphi , C , C++ , C# yada Visual Basic....Birde önereceğnğz dil için web de bana kaynak gösterirseni emmnun olurum..Türkçe olması gerekir.. Görüş , öneri ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

NeO
30-03-2004, 19:18   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

Object Pascal dilini öneriririm. Ama şunuda söyleyeyim, hangi dili kullanacaksan kullan, önce bu işin mantığını kapman gerekiyor.

hasanyasin
30-03-2004, 19:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

C++'dan başkasıyla uğraşmayın... Öğrenmişken güzelini öğrenin. Eğer programcılık öğrenmek istiyorsanız tabii. Yok hemencecik, çabucak bir iki şey yapıp vazgeçmek niyetindeyseniz, o zaman Delphi, Visual Basic gibi IDE'lere yönelmek en iyisi.

peacefire
11-07-2004, 18:17   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

bende c++ ya başlamak istiyorum. başka programlama dilleri bilmiyorum.
öğrenmek zor diyorlar. piyasada satılan kitaplar var onlarla öğrenmek mümkünmüdür internettende faydalanıcam tabii...
hangi kitabı tavsiye edersiniz

aragorntheelessar
21-07-2004, 01:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
268 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/yeni-dile-baslamak_t2025.html
burada da aynı konu açılmış istersen buradaki yorumlarada bir bak.iyi çalışmalar

SeRBoY_WHiTe
28-07-2004, 19:13   |  #6  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Reytingi yüksek sorulardan biride bu nerden başlamalıyım?
Algoritma,Akış diyagramları yani işin mantığından başlamalısınız. Bütün bunlardan sonra ki bu tartışmalı bir konudur halen forumlarda benim yol haritam:
C ile başlar C++ ile dewam eder Java ile mutlu sona gider... Ama bu aralara ben sistem programcısı olcam, virus yazacam, ucacam derseniz, ne bileyim Assembly felan ble sıkıştırabilirsiniz. Yani işte böyle kolay değil tabi. Saygılarımla...