Programlama Dilleri

bouquet
08-07-2006, 00:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Slm Arkadaslar Ben yası kucuk biri olarak prog. dillerinden birini ogrenmek istiyorum,Sizce basarabilir miyim? Nerden, nasıl baslamalıyım? Sadece kitap destegiyle ogrenebilir miyim?
YAardımcı olursanız sevinirimOnay

UnderTaker
14-07-2006, 18:46   |  #2  
Taze Üye
6 mesaj

Sıfırdan başlıyorsan önce HTML ile işin içine gir. Programlamadan uzak ama madem hobi olarak giriyorsun bence ideal. Daha sonrasında JavaScirpt'e bir göz at ama derinlere dalma. Bu iki dediğimi zaten 1ay içinde öğrenirsin. Hemen ardından sunucu tabanlı çalışan bir öğren. Ben PHP derim ama istersen ASP'de alternatif olabilir. Zaten bunları öğrenmek için internette bir sürü kaynak arayıp bulacaksın ve gözün biraz açılacak :) sonrasını kendin seçersin.
YOOK ben web işine girmem dersen al bir C veya VisualBasic kitabı öğren :) ama altından kalkman zor olabilir.
Kolay Gelsin.

Scarpion
19-07-2006, 13:53   |  #3  
Taze Üye
10 mesaj
bouquet
Slm Arkadaslar Ben yası kucuk biri olarak prog. dillerinden birini ogrenmek istiyorum,Sizce basarabilir miyim? Nerden, nasıl baslamalıyım? Sadece kitap destegiyle ogrenebilir miyim?
YAardımcı olursanız sevinirimOnay
Selam.Ben de 15 yaşında bir üyeyim.Matematik iyiyse şunu bil her programlama dilinin mantığını kaparsın.Ben C ile başladım; fakat program derlemede bazı problemler çıktığı için C++'a geçtim.Gerçekten kasıyor(özellikle Nesne ve Sınıfları öğrenmeye başlayınca).Ama bu yapamıyacağın anlamına gelmez.İyi bir beyin, güçlü bir bilgisayar, iyi forum arkadaşları ve de faydalı dökümanlar olduktan sonra %100 yaparsın.

changeover zaten profesyonel bir programcı olarak açıklamış...

Bir de yükseköğrenim kitaplarından başla; gayet açık dille anlatıyorlar.Adında 10 Günde,1 haftada,24 saatte vb. gibi söz öbekleri olan kitapları hayatta alma.Eğer C'den başlıyacak Dennis Ritchie ve Ken Thompson'un ANSI C kitabını alabilirsin.Alfa Kitabevinin kitaplarını kullanmanı tavsiye ederim.

loisy
23-08-2006, 20:54   |  #4  
Yeni Üye
20 mesaj

hmm bende kucuk bi programciim 14 yasindayim c# depo programlari yaziom cunku kolay Kahkaha bende c  ogreniom ben html den basladim senden ordan basla mantik olarak biraz yaklasirsin sonta istedigini yap herkesin beyni farklidir ve farkli islere calisir her dilin ders notlarini indir komutlara baq begendigine basla yoq eger butcen musait degilse hepsini alternatifleri war (pascali bilmiom)(delphi disinda) mesala c ve c++ de dev c++ war bedava ve son surumu (beta)dev c++5 te turkcede war yani editor ayarlairini yapabilirsin kolaylikla bana guven ama para sorun diel dersen istedigine basla koladan basla ama yasina gore dusun mesal 8. sinifa gectisen bnm gibi zamanin olmicaqtir balama lise 1 de baslarsin onu ogrenmek yerine iyi bi anadolu lisesini kazanmayi dusun yazin saten bol zamanin olur hatta lise 1de sene icinde bilem ogrenirsin ama 7. sinifsan yane 7 e gectisen dersler cok zor diel zamaninda olur ama dersleri aksatma dedigimi yap hepsini incele ve guvendigine basla gerisi snn hayal gucune kalmis en uyduruk dille bile her bisii yazabilirsin hayal gucunle kolay gelsin sana

Son Düzenleme: loisy ~ 23 Ağustos 2006 20:55
loisy
23-08-2006, 20:56   |  #5  
Yeni Üye
20 mesaj

ozur diliorum programciim yazmisim ama ustalarimin affşna siginiorum amator olarakb bu isi yapiorum programci sayilmam ustalarimdan ozur diliorum