programları hard disk e aktarma

symbol07
14-03-2011, 12:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

iyi günler 500gb lık yeni bir har disk aldım ve her türlü ihtiyacımı hard diskle yapmak ve kendi arşivimi oluşdurmak cd kalabalığından kurtulmak istiyorum
örneğin
elimde xp-vista-vindows7 cd leri var ver bunları har diskimi aktarmak ve format atmak istediğimde cd ile değilde hard diskle yapmak istiyorum ama cd den çıkartamıyorum
bilgisayarımın recovery cd sinide hard diske aktarmak istiyorum
bununla birlikde elimde bir çok oyun ve program cd leri var bunları cd den çıkartıp hard diske nasıl yükleyebilirim bununla ilgili bir programmı var
bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum
teşekkürler

Banned
14-03-2011, 12:29   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. Programları nero (vb.) ile imaj olarak kopyalayın akabinde bunları virtual cd, daemon tolls (vb.) bir yazılım kullanarak cd deymiş gibi kullanabilirsiniz.

2. Windows 7 yi harddiski denemedim ama aynı şekilde nero  ile imaj olarak hdd ye atıp gereğinde winodws 7 usb boot yazılımı ile (bulamazsanız gönderebilirim) usb ye yazdırarak usb den boot edip kullanabilirsiniz.

3. Aynı işlemi xp için de  yapabilirsiniz ancak nasıl yapılacağını burada vermeyeyim nette epeyce açıklama mevcut.

symbol07
14-03-2011, 14:37   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ilginize teşekkürler
nette epeyce açıklama olduğunu söylemişsiniz forumu baya bi araştırdım ama bulamadım cahiliyetimi mağdur görün nerelerden okuyup araştırıp öğrenebilirim
teşekkürler

Banned
14-03-2011, 14:55   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Alıntı: symbol07  
ilginize teşekkürler
nette epeyce açıklama olduğunu söylemişsiniz forumu baya bi araştırdım ama bulamadım cahiliyetimi mağdur görün nerelerden okuyup araştırıp öğrenebilirim
teşekkü
http://www.google.com.tr/#hl=tr& ... fp=121f7dbfb9e3ea61