Ps2 Sorunum

Oğuzhan Yılmaz
30-03-2016, 22:53   |  #1  
Oğuzhan Yılmaz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Herkese hayırlı akşamlar. Arkadaşlar ps2  ile ilgili bir sorunum oldu. Şimdi ps2 tarih oldu, boşver diyenler olacak. Saygı duyarım fakat bu konsol benim için çoğu şeyden daha değerli ve hiçbir zamanda değerini kaybetmeyecek. Neyse soruna geleyim ben... Daha önce kırmızı ışık sorunu vardı.Yani 15 dk oynatıp bi anda siyah ekran gelmesiyle kırmızı ışık yanıp  duruyordu. Neyse tamirciye götürdüm. Tamirci bana lensi arızalanmış yeni lens taktık dedi. Tamam abi eyvallah diyip eve geldim. Çalıştırmayı denedim. Gerçekten de kırmızı ışık sorunu hallolmuştu. Oyun açıldı sonra kendi kendine kapandı.Açıkçası bende ki ps2 oyunlarının DVD'lerinin çoğu çizikti. Bundandır diye düşündüm. Ama şöyle de bi durum var. Matrix infinity çipinin olduğu ekran geliyor. Sonra da kısa bir süre sonra "please insert a playstation or playstation 2 format disc" hatasını alıyorum. Bunun üzerinden 2 yıl falan geçti. Bugün çalıştırmayı denedim. Yine aynıları oldu. Sizce yeni bir ps2 oyunu alıp çalıştıracak mı diye denesem mi ? Yoksa vakit kaybetmeden bir kez daha tamirciye mi götürsem ? Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar...