"Rakyatkeleparan"Uzman arkadaşlar acil yardım ltf.

melancholic
31-03-2007, 00:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
104 mesaj

Emuleden Şu fergie ve jojo'ya ait iki mp3 dosyası indirdim ama virüslüydüler galiba,pcde o sırada herhangi bir virüs programı yoktu herhangi bir korumada,sonra gizli klasör ve dosyaları görünür hale getirmeye çalıştım oda ne -Araçlar kısmında Klasör Seçenekleri Kalkmış Yerine "Ağ Sürücüsüne Bağlan...Ağ sürücüsü bağlantısını kes...Eşitle..."diye üç seçenek gördüm,olayı çaktım hemen ağ kablosunu çıkardım Acronis Privacy Expert Suite programı yüklüydü pcde ama pcye sızan kişi yada virüs programı silmişti ,tekrar yükleyip tarama yaptırdım bir kaç trojan ip snif vs. buldu.msconfig'ten başlagıç kısmında şu yabancı programlar vardı "Rakyatkeleparan,br5667on(iki tane)empyt diye ms-dos kısayolu ve kak diye bir dosya var idi"hepsini sildim zar zor bela...velhasılı kelam ***arkadaşlar nasıl bu klasör seçeneklerini geri getirebilirim???***

erkanc
31-03-2007, 00:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bence hiç uğraşma onlarla çünkü sistem dosyalarına kadar sızmıştır virüsler bence yedeklerini al yeniden sistemini kur antivirüs yazılımı genelde yanlış kullanılıyor antivirüs programı temiz bir sisteme kurulur gelen salırıları önler pratik hayyattaki aşı gibi düşünün yoksa virüslü bir sistemde hiçbir faydası yok

asimileci
31-03-2007, 10:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

kaspersky yada nod32 kur temizle

melancholic
31-03-2007, 16:25   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

Arkadaşlar sistem temiz temizledim hepsini kökünden sildim,benim düzeltmeye çalıştığım şey "Araçlar-Klasör Seçeneklerini menüsü getirebilmek. Tahmince kayıt defteriyle oynamış virüs,zaten tespi ettiklerimde hep gizli klasörlerde ama klasörleri gizlilikten çıkaramıyorum,dosya uzantılarını yazarak klasörlerine ulaşıp sildim.