RAM 256 fakat 128 görünüyor

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Banned
03-03-2006, 10:41   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
43,715 mesaj
Valentin A.
Merhaba Chip Team :)

Ben bir yabanciğim ama 3 senedır İstanbula yaşıyorum. Burda ilk geldim zaman sadece CD'ler için chip almaya başladım sonra turkçe örendım ve nekadar yardımci bir dergi oldunu görmeye başladım. Bunu için size teşekür ediyorum ve ''BÖYLE DEVAM EDİN'' .
      Yeni sistemler bigisayarlar ve windows xp oduça iyi anlıyorum fakat benim sorunum bir arkadaşım eski bilgisayarı dayanıyor. Onun iki tane 64Mb 133/SDRAM windows özelikleri 128Mb RAM görünüyordu. Ben bitane çıkartım ve 256MB 133/SDRAM taktım ama o slot üzerinde sadece 128MB okunuyor.Toplam 192Mb görünüyor. AIDA 32 baktım zaman RAM bilgileri 256Mb gösteriyor.

Sistem P3 600Mhz ana kart ASUS. Böyle bir karmaşa sebebi nedır acaba? Ana kartı RAM slotları 128Mb'den fazla desteklenmiyor? Cevap verebilirsınız çok sevinırım ve şimdiden size teşekür ediyorum.

(Yazdıklarımda hatta varsa çok özür dilerim turkçe çok iyi konuşuyorum ama yazarken bazı hatalar ypıyorum)

Saygılar,

CHIP YARDIM MERKEZİ:
Merhaba sorun anakartınızın bu RAM'i desteklemediği için olabilir. Tavsiyem anakartınızın biosunu update etmeniz. Yine de destkelemiyor ise sistem upgrade yapmanız gerekiyor.