ram önerirmisiniz

KAYGISIZ64
09-07-2010, 18:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

S.A.arkadaşlar asus m4a785 td m evo anakart ve amd phenomII x2 3,1 ghz işlemciye kingston 2gb 1333mhz ram taktım.ilk olarak arada bir donma ve kararma yaptı.garantili olduğu için anakartı servise gönderdim .Bana ram uyumsuzluğu var dediler halbuki anakartın sitesinde QVL listesinde var bu ram .anakarta uyumlu olabilir ama işlemci ile stabil olarak çalışmıyor dediler. bu nasıl oluyor anlamadım işlemci de mi ram seçiyor.ha şunuda belirteyim ilk kullandığımda arasıra donma ve kararma oluyodu sonra bıos güncellemesi yaptım son sürümü yükledim fakat bu defa ekrana hiç görüntü gelmedi.servis arıza yok diye geri gönderdi pc çalışır durumdaki  fotolarını  falanda göndermişler  büyük bir ümitle monitöre bağladım görüntü yine yok.şimdi bana dediklerinden yola çıkarak ram i değiştircem fakat çok kararsızım bu anakart ve işlemci ile kullanabileceğim bir ram önerebilirmisiniz.Birde qvl listesinde olmayan patriot 2gb lık ram alsam sizce sorun çıkar mı?bu anakart ve işlemciyle sorunsuz kullanan arkadaşların ram önerilerini bekliyorum

dReaMscaPe`
09-07-2010, 18:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
163 mesaj

Muhtemelen bios güncellerken anakart öteki tarafa göçmüş kendimden biliyorum :D
Birde eğer servis çalışıyor diyor evde kurduğunda çalışmıyorsa ya monitöründe arıza var yada
servisin donanıma garanti vermiyordur