Rapidshare Kota

Nuketr
25-02-2008, 09:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

mrhb rapidshare premium account kullanıyorum internet download manager dan indirme yapıyorum arasıra dosya indirme duraklatıyorum ama kaldığı yerden tekrar devam ediyor sorun yok ama log lara baktığımda rapidin bölümünden indirdiğimden daha çok gösteriyor options bölümünden server belirtmem mi gerekiyor sanırım her duraksatım başlattığımda başka servera geçiyor burdan hangi server seçmeliyim veya napmalıyım benden başka kullanan yok account u çalınma riskide yok

bide
Preferred Mirror System #1
Preferred Mirror System #2
1.bölüm server diğeri ne için peki
en üste login alias en alttada
Disable thumbnails       
Sort by filename
bunları işaretlediğimizde ne özelliği açılıyor
şimdiden teşekkürler çok araştırdım bulamadım

Son Düzenleme: Nuketr ~ 25 Şubat 2008 10:20
ANADOLU
27-02-2008, 21:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
249 mesaj

( yanlış bilgi vermek istemiyorum )
ama tercübelerime dayanarak söyleyebilirimki
Disable thumbnails yüklediğin dosyları küçük resimlerle göster veya gösterme seçeneğidir. Bazı rapidden dosya yüklerken resim ile gösterir sanıırm bu o
( ben kullanmıyorum )

Sort by filename ise dosya isimlerine göre sırala demek yani ilk önce sayı ile başlayan sorna a, b, c, ile başyana doğru sırala demek. ( bunu kulanıyorum )

Preferred Mirror System #1
Preferred Mirror System #2
ise birinci serveri dene olmazsa ikinciden devam et demek sanırım. ( hiç bir fikrim yok bu konuda tahmin ettim )

rapid indirdiğinden çok göstermesi normal birincisi dosya kaldığın yerden değil kullandığın programın dosyayı nereden başladığı ile alakalıdır. yani % 50 sine gelmiş bir dosya direk olarak % 50 den başlamaz % 49 dan başlar biraz geriden başlar fark bununla alakalı ayrıca 1024 kb  = 1 mb olarak değilde 1000 kb = 1 mb olarak algılıyor sanırım buradanda fark oluşuyor.

ÖNEMLİ NOT: bunlar benim tahmini bilgilerim kesinlikle doğru olmayabilir. rapidi kullanıyorum ama çok iyi incelemedim sadece sabah açıyorum tekrar sabah işe gelince akşama kadar 25 gb sınırı doluyor.

matrax551
29-02-2008, 13:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

ben şunu merak ediyorum.2cd lik filmi 5-6 part a nasıl ayırıyolar?

TuncaBozkurt
02-03-2008, 21:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

WinRAR kullanılarak dosyalar partlara ayrılabiliyor. Çıkarttığınızda tek bir dosya haline dönüştürüyorsunuz.

matrax551
03-03-2008, 14:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
801 mesaj
tuncab
WinRAR kullanılarak dosyalar partlara ayrılabiliyor. Çıkarttığınızda tek bir dosya haline dönüştürüyorsunuz.
winrarla nasıl yapılıyo? bende winrar yüklü.

TuncaBozkurt
03-03-2008, 15:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Öncelikle partlara bölmek istediğin dosyaya sağ tıklayıp Arşive Ekle'ye tıkla. Açılan pencerenin sağ tarafında Ciltlere Böl, bayt kutucuğuna her cildin boyutunun kaç bayt olacağını yaz.  Tamam'a tıkladığında dosya arşivlere ayrılmaya başlayacak. Çıkarmak için de 1. part'a çıkart komutu vermen yeterli olacaktır.

ANADOLU
03-03-2008, 20:26   |  #7  
Yıllanmış Üye
249 mesaj

yukarıya artı olrak söylebileceğim bu sırada şifre de verebilirsin. bölme işlemni istedğin boyutda ayarlabilisin ama rapid yükleyeceksen ( pro üyelik için geçerli değil onlarda daha yüksek olabilir 2 ay önce sistem değişti sanırım) en fazla 100 mb lık dossyalar halinde böülümleme yapman lazım.

matrax551
04-03-2008, 11:50   |  #8  
Yıllanmış Üye
801 mesaj
ANADOLU
yukarıya artı olrak söylebileceğim bu sırada şifre de verebilirsin. bölme işlemni istedğin boyutda ayarlabilisin ama rapid yükleyeceksen ( pro üyelik için geçerli değil onlarda daha yüksek olabilir 2 ay önce sistem değişti sanırım) en fazla 100 mb lık dossyalar halinde böülümleme yapman lazım.
haklısın