rapor detayları

gulay623
14-07-2009, 20:40   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

Merhaba benim sorunum virüs programı ile ilgili 1 aydır panda virüs programını kullanıyorum çok da memnunum ama rapora girdiğimde casus yazılımı algılandı cookie/atlas dmt hergün çıkıyo temizlendi diyo ama neye işaret ediyor bilmiyorum iyimi kötü bugünde pishing algılandı temizlendi yazısın gördüm yardımcı olursanız sevinirim.ÇOK ACİL.Ağlıyor

Mustafa@PC
14-07-2009, 22:14   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Cookiler :
Türkçesi çerezler olan bu dosyalar, girdiğiniz internet sitesine tekrar girdiğinizde sitenin hızlı açılması için tarayıcı önbellekleri tarafından kullanılırlar. Temp klasöründe tutulurlar. Tabi bunların içinde de zararlı olanlarıda çıkabilir siteye göre...(Reklam stratejisi için kullanıcının siteye girme alışkanlıklarını belirlemek gibi) İşte güvenlik programlarıda bu bağlamda cookie'lere genel itibariyle sezgisel olarak yaklaştıklarından "düşük seviyeli zararlı" derler.

Yani internette her dolaşan kullanıcı için var olan bir dosya türüde denebilir. İnternete girip çıktıkça gezdikçe oluşacak...Ccleaner programı ile bunları temizleyebilirsiniz.

Phising uyarısı ise ciddi bir uyarı ! İnternet üzerinden banka işlemleri gerçekleştiriyormusunuz ?

gulay623
15-07-2009, 11:42   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

hayır gerçekleştirmiyorum kimlik bilgilerime ulaşılabilirmi yinede.