Realtek HD sound manager ve ön panel..

ngnty
12-02-2011, 20:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sorunum çok enteresan ve  konudan anlayanların yardımına ihtiyacım var.

Kulaklık ve mikrofon jacklerini  ön panele sokulunca, 
Reaktek Sound maneger, sürekli olarak ekrana,  "you just plugged a device into the audio jack" ve hemen arkasından "you just unplugged a device from audio jack" şeklinde mesaj getiriyor. Ancak jackleri çıkartınca, mesajlar duruyor.

Ara sıra sadece kulaklık jack ı çalışıyor ve kulaklıktan ses alınıyor, ancak mikrofon jackını da sokunca, anında yukardaki mesaj alınıyor daha sonra kulaklık jackı da aynı soruna neden oluyor.

Realtek HD Audio Manager daki
-(pop up dialogun kapatılması çözüm getirmiyor.)
-(yine folder daki AC'97 geçişi de çözüm getirmiyor)

Yardımcı olmaya çalışacaklar için detaylı bilgiler aşağıda.

MOBO : GA x58A UD5 
Bios : Azalia Codec : Auto  (HD audio) ve ön panelden ana kartın audio bağlantısı kablonun HD ucu ile yapılı)
CPU : i7 930 2800 overclocked at 3600
windows 7 32 bit
2 adet speaker arka panel girişinde ve dahili mikrofonlu camera yine  arka panelde mikrofon girişinde ve usb de bağlı. Sorunsuz.

Audio Driver version : 6.0.1.6278
DirectX 11.0
Audio Controller HD Audio
Audio codec  ALC889

En son sürücüler yüklü ve soruna internette rastladım ancak çözüm yok.

Ön paneldeki USB bağlantılarında sorun yok.

Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.

Son Düzenleme: ngnty ~ 12 Şubat 2011 20:58
Barış
12-02-2011, 20:58   |  #2  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

Ön paneldeki takmış olduğunuz 2adet stereo jackta problem büyük olasılık ile. çünkü ön panele jack takıldığında anakart üzerindeki çıkışlar kapanıp ses ön panele yönlendiriliyor. devreki anahtarlama ile.
o jacklardaki bozukluk genişleme gibi şeyler buna neden olucaktır.

ngnty
12-03-2011, 11:51   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Barış,

cevabın için teşekkür ederim, Bilgisayar çok yeni , ve  ilk defa ön paneli kullanıyorum, genişleme olması pek mümküm değil ama yine de olasılık dahilinde. Sanırım Vatan da (aldığım yer) denetlettirmem gerekecek. Tek korkum, hemen Format olayına kalkışmaları...

Yine de, farklı olasılık için tavsiyede bulunabilecek UZMAN ları, biraz daha  beklemeyi düşünüyorum.